Προς το περιεχόμενο

Ηρθε η ώρα για upgrade(της vintage Strat '57)...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ψιλοκουράστηκα με το όλο θεμα, η φωτογραφία αυτή, μαζί με την φωτογραφία του σειριακου αριθμου της κιθαρας (για να μην νομίζουν οτι τους δουλευω κιολας) και μερικα ωραία διατυπωμένα παραπονα θα πανε μεσω email στα κεντρικά της Fender...δηλαδη δεν το κατάλαβα...οποιου του διαλυθεί το τρεμολο ή εστο το χάσει ή οτιδήποτε άλλο ειναι αναγκασμένος να ταλαιπωρείται κατα αυτόν τον τρόπο???

 

Kατσε για να καταλαβω.... 8O

Δηλ. θα τους παραπονεθεις επειδη στην 15ετη κιθαρα σου,η οποια ειναι απο τα παλαια reissue τα οποια δεν ηταν και πολυ πιστα,σκουριασε το τρεμολο και αυτοι πλεον δεν πουλανε το,"λαθος", τρεμολο αλλα την πιστη αντιγραφη του original?? 8O

Γιατι μπερδευτηκα λιγακι...

 

:lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρε το θρεντ το έχω δει...

 

Δεν μιλαω για specs της warmoth...

 

Μιλάω (και σωστά κατάλαβε ο Arbaxas) για:

 

"Μαγκα δεν με ενδιαφέρει τι φτιαχνεις και τι οχι...το βλέπεις αυτό το μπρατσο? Μάλιστα...μετρησε το και φτιαξε μου ένα ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο"...

 

Η Warmoth σε σχέση με τα "ετοιματζήδικα" specs (και κανένας τετοιου τυπου κατασκευαστής) δεν με καλύπτει γιατί ουτε αυτή ουτε κανένας δεν εχει στις default λιστες του ΤΟΣΟ λεπτά μπατσα, οπότε ουτως ή άλλως πρεπει να γίνει special παραγγελία...

 

Anyway, μετά απο 2,5 μήνες απουσίας δύσκολα θα αποχωριστώ την κιθάρα, πόσο μαλλον το μπράτσο... :wink:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατσε για να καταλαβω.... 8O

Δηλ. θα τους παραπονεθεις επειδη στην 15ετη κιθαρα σου' date='η οποια ειναι απο τα παλαια reissue τα οποια δεν ηταν και πολυ πιστα,σκουριασε το τρεμολο και αυτοι πλεον δεν πουλανε το,"λαθος", τρεμολο αλλα την πιστη αντιγραφη του original?? 8O

Γιατι μπερδευτηκα λιγακι...

 

:lol:[/quote']

 

Λάθος...

 

Θα παραπονεθώ επειδή οσο πιστό ή οχι και να είναι το reissue μοντελο μου(παντελώς ασχετο με την συζήτηση) ΑΠΑΙΤΩ απο μια ΤΟΣΟ μεγαλη εταιρία να έχει ανα πασα στιγμή (ναι, ακόμα και μετά απο 30 χρόνια, οι κιθαρες τις δεν ειναι για 1 χρονο και μετά αυτοκαταστρεφονται) το ΣΩΣΤΟ για την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ κιθαρα τρεμολο το οποιο θα χρειαζομαι για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ (εμενα σκουριασε στον έναν χρόνο, οκ, Αλιεν ειπαμε...εσυ το χάνεις στα 5 χρονια, ανθρωπος είσαι, ο άλλος είναι ο Κουταλιανός και το τρώει)...

 

Και ΑΠΑΙΤΩ όταν μου δίνουν replacement για την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ κιθαρα να ειναι ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ και αυτό που δινουν ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ...εκτός και αν σε καθε dive αρέσει σε καποιον να κοντράρει το τρεμολο ΣΤΟ ΠΟΝΤΕΣΙΟΜΕΤΡΟ VOLUME και να μην κατεβαίνει αλλο...

 

Ακόμα και το τρεμολο απο το guitar fetish έχει τις ΣΩΣΤΕΣ γωνίες (αν και πολύ πιο μικρό) και ετσι ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ το τρεμολο στο ποτ...

 

Κατανοητός??? :wink:

 

Επίσης αν καποιος μου εξηγήσει γιατί στην φωτογραφία της RI '57 στο επισημο site της Fender εικονίζεται το τρεμολο-κουμουτσα που ΖΗΤΑΩ ενώ ώς replacement δίνουν το ποκοπίκο θα ειμαι χαρουμενος...

 

Και τώρα είμαι ετοιμος να δώ σε ποια διαολο σημεία η RI του '93 μου είναι (αν ήταν ακόμα "μαμά") λιγότερο "πιστο" ανιγραφό απο τις καινουριες RI...οχι οτι με καιει γιατί απο τα μονταρίσματα και μόνο μόνο RI δεν είναι πλεον αλλά έτσι απο περιέργεια...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα με τα 12th fret possition marks... :wink:

 

Παντως δεν νομιζω και να τους χαλασει η μερα με τα παραπονα σου :lol: ειναι γνωστο οτι πιο απροσωπο και "τα γραφουμε ολα" customer service απο της Fender δυσκολα θα βρεις... :lol:

 

Παντως υπερβολικο σε βρισκω & μαλιστα τη στιγμη που σου διαφευγει ενα ..μικρο ΓΕΓΟΝΟΣ δηλ. ΟΤΙ ΤΑ ΤΡΕΜΟΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Η FENDER AΛΛΑ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ (κυριως την Ping & Gotoh) :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν νομιζω και να τους χαλασει η μερα με τα παραπονα σου

 

Γκούντ φάκιν πόϊντ... :D

 

 

Παντως υπερβολικο σε βρισκω & μαλιστα τη στιγμη που σου διαφευγει ενα ..μικρο ΓΕΓΟΝΟΣ δηλ. ΟΤΙ ΤΑ ΤΡΕΜΟΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Η FENDER AΛΛΑ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ (κυριως την Ping & Gotoh) :lol:

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες... :D

 

Ασε, θα μου φτιάξει ένα ο μαστρο-Αρης (γεια σου βρε πατέρα) και να πανε να κουρεφτούν όλοι... 8)

 

Εμ, πως να το κανουμε... :D

 

Το μέγεθος ΜΕΤΡΑΕΙ!!! :D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ' date=' πως να το κανουμε... :D

 

Το μέγεθος ΜΕΤΡΑΕΙ!!! :D[/quote']

 

Τσου ρε Λάκη... 8)

 

Που έχεις μια ταστιέρα... σαν φέτα ζαμπόν! Που θα μιλήσεις και για μέγεθος... :P :lol: :lol: :lol: ΄

 

Χωρίς πλάκα, το τρέμολο της Rockinger έχει το μεγαλύτερο arm που έχω δει. Κοίτα τη φωτο της δικιάς μου της Blue και θα καταλάβεις. :wink:

 

Επίσης χωρίς πλάκα, αν κάνει τέτοιες δουλειές ο μαστρο-¶ρης, να μην τον αφήσουμε να κάθεται και να βαριέται, ε; Ε; Όλο και κάτι θα βρεθεί να ασχοληθεί! 8) :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσου ρε Λάκη... 8)

 

Που έχεις μια ταστιέρα... σαν φέτα ζαμπόν! Που θα μιλήσεις και για μέγεθος... :P :lol: :lol: :lol:

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ... :D

 

Και ΠΟΙΟΣ σου είπε οτι αναφερόμουν στο τρέμολο??? :wink:

 

Χωρίς πλάκα' date=' το τρέμολο της Rockinger έχει το μεγαλύτερο arm που έχω δει. Κοίτα τη φωτο της δικιάς μου της Blue και θα καταλάβεις. :wink: [/quote']

 

Αντε να το τσεκάρω αυτό...να το παραγγείλω...και στο τέλος να καταλήξω με την μεγαλύτερη συλλογή τρεμολο του κοσμου... 8)

 

Οι άλλοι μαζευουν γραμματόσημα, εγώ tremlo arms... 8O

 

Επίσης χωρίς πλάκα' date=' αν κάνει τέτοιες δουλειές ο μαστρο-¶ρης, να μην τον αφήσουμε να κάθεται και να βαριέται, ε; Ε; Όλο και κάτι θα βρεθεί να ασχοληθεί! 8) :lol: :lol:[/quote']

 

Βρε ας τον ανθρωπο!!!

 

Τώρα βγηκε στην συνταξή, να τον ξαναβάλουμε στην "φάμπρικα"???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(βεβαια με ένα συμβολικό ποσο μπορουμε να τα βρουμε...μάζεψε παραγγελιες τοσες ωστε να "βγαίνει" ένας Germino και ξεκινάμε αμεσως δουλειά αφεντικούλη... :D )

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ' date=' πως να το κανουμε... :D

 

Το μέγεθος ΜΕΤΡΑΕΙ!!! :D[/quote']

 

Ο David διαφωνεί:

 

ex_guitar.jpg

 

Και δεν πα να διαφωνεί... :D

 

avatar344152zx5.gif΄

 

:twisted:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου