Προς το περιεχόμενο

Ηρθε η ώρα για upgrade(της vintage Strat '57)...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και απο οτι κατάλαβες ήδη είναι relic...και δεν έχω κάνει και τίποτα επιτηδες κιόλας...

 

Οταν συναντηθουμε (σε ησυχο μερος) θα ήθελα να την ακουσεις (χωρίς και με ενισχυτή)' date=' να δείς ποσο γλυκά ακουγεται... :lol:[/quote']

 

Φίλε Freedom μήπως μπορείς να ανεβάσεις καμιά photo να πάρουμε μάτι την κούκλα σου κι εμείς ;) ?

 

Πάντα είχα απωθημένο μια '57 strat (λόγω Gilmour κυρίως...) αλλά δε με βλέπω ποτέ να παίρνω λόγω των vintage τάστων και του radius της... :roll: :cry:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μετά χαράς...αυτή την στιγμή (και μαλλον μεχρι το τέλος του μήνα) είναι "συνεργείο" οπότε μισο να ψάξω να βρώ καμια παλιά... :D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα είχα απωθημένο μια '57 strat (λόγω Gilmour κυρίως...) αλλά δε με βλέπω ποτέ να παίρνω λόγω των vintage τάστων και του radius της... :roll: :cry:

 

που εισαι ρε ηλιαααα; :D

και εγω αυτα σκεφτομουν αλλα βλεπω τελικα να υποκυπτω και να παιρνω ή μια reisuue 57 ή την 62 ή την eric johnson..το μονο που με προβληματιζει επειδη δεν το εχω παιξει ειναι το soft v... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που εισαι ρε ηλιαααα; :D

 

Εγώ πού είμαι ή εσύ που έριξες μαύρη πέτρα πίσω σου τόσο καιρό???

 

και εγω αυτα σκεφτομουν αλλα βλεπω τελικα να υποκυπτω και να παιρνω ή μια reisuue 57 ή την 62 ή την eric johnson..το μονο που με προβληματιζει επειδη δεν το εχω παιξει ειναι το soft v... :roll:

 

Η 57 και η 62 είναι κατά τη γνώμη μου οι 2 κιθάρες ΟΡΟΣΗΜΑ!!!

 

Το κακό και με τις 2 όμως είναι τα vintage specs τους...:(

 

Το Soft V δεν είναι καθόλου άσχημο σε πληροφορώ ;) Έχω παίξει κανά 2 φορές με μια Eric Clapton και μπορώ να σου πω ότι μου άρεσε κι όλας :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό και με τις 2 όμως είναι τα vintage specs τους...:(

 

Ωστόσο μπορείς να φτιάξεις μία που να 'βασίζεται' πάνω σ'αυτές... με τις απαραίτητες αλλαγές που επιθυμείς. Εδώ το κάνει η ίδια η Fender! :P 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κατσε να εμενες κερκυρα ολο το καλοκαιρι να δεις και εσυ τι πετρα θα αφηνες πισω σου με τοσα...μωρα που κυκλοφορουσαν..ασε που δεν ειχα και ιντερνετ σπιτι μου... :)

οσο για το soft v ηταν καθολου παχυ;γιατι ειναι το πιο σημαντικο για εμενα.δεν με ενδιαφερει μονο αν ηταν ωραιο αλλα θελω να ειναι και παχυ οπως πχ ειναι στην srv signature ή στις 70s που εχουν U...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό και με τις 2 όμως είναι τα vintage specs τους...:(

 

Ωστόσο μπορείς να φτιάξεις μία που να 'βασίζεται' πάνω σ'αυτές... με τις απαραίτητες αλλαγές που επιθυμείς. Εδώ το κάνει η ίδια η Fender! :P 8)

 

σωστο και αυτο! :wink:

και ποσο θα παει το μαλι βασιλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για το soft v ηταν καθολου παχυ;γιατι ειναι το πιο σημαντικο για εμενα.δεν με ενδιαφερει μονο αν ηταν ωραιο αλλα θελω να ειναι και παχυ οπως πχ ειναι στην srv signature ή στις 70s που εχουν U...

 

Είναι πιο παχύ και από αυτό που είχε η Fender MIM Deluxe μου αλλά και από αυτό της Rockinger μου.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο και αυτο! :wink:

και ποσο θα παει το μαλι βασιλη;

 

Αν τα έχεις υπολογίσει όλα εξαρχής (πράγμα δύσκολο) και δεν παρασυρθείς σε πειραματισμούς, και κάνεις και λίγη προσωπική δουλειά, με λιγώτερο από ένα χιλιάρικο έχεις κιθάρα επιπέδου Custom Shop Fender.

 

Αυτό το γράφω μετά λόγου γνώσεως και προκαλώ οποιονδήποτε για μία σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου