Προς το περιεχόμενο

Γιατι δεν παιρνω rockinger (ακομα)...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω πως κανεις λαθος.....εχω στο μυαλο μου αγορασμενο aUdi A3 1.6 προηγουμενης γενιας το οποιο αγοραστηκε τοτε ως καινουργιο' date=' και του αφαιρεθηκαν μηχανη, αναρτησεις (LOL.......!!!...) και εγινε S3 (ναι αυτο με τα 220 αλογα) με 3000¤ λιγοτερα της τιμης του τελευταιου ως καινουργιου.....[/quote']

 

Off-topic : και συνεχίζεις και ασχολείσαι με τη κιθάρα; Δεν ανοίγετε μία επιχείρηση να κάνει αυτή τη δουλειά να μπούμε και εμείς συνέταιροι να μην ξέρουμε τι να κάνουμε τα λεφτά; Αν μάλιστα μπορούν να γίνουν τέτοια θαύματα και με άλλες μάρκες, λέω να αγοράσω τα νησιά Φίτζι. :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτά από εμένα περί Rockinger ;)

 

Όοοοοχι Ηλία, δεν θα ξεφύγεις τόσο εύκολα!! :lol:

 

Σε προκαλώ εδώ δημόσια να γράψεις την ιστορία με τον Γάλλο! :wink:

 

Ψέμματα δεν είναι, και όποιον σε χαρακτηρίσει εγκάθετο της Rockinger, δεσμεύομαι να τον πλακώσουμε μαζί! :P 8) :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Off-topic : και συνεχίζεις και ασχολείσαι με τη κιθάρα; Δεν ανοίγετε μία επιχείρηση να κάνει αυτή τη δουλειά να μπούμε και εμείς συνέταιροι να μην ξέρουμε τι να κάνουμε τα λεφτά; Αν μάλιστα μπορούν να γίνουν τέτοια θαύματα και με άλλες μάρκες' date=' λέω να αγοράσω τα νησιά Φίτζι. :) :) :)[/quote']

 

Δεν εχεις παρα να το κανεις........... :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προκαλώ εδώ δημόσια να γράψεις την ιστορία με τον Γάλλο! :wink:

Αν και η ιστορία αυτή μπορεί σε πολλούς να μη λέει και τίποτα, για μένα όμως έπαιξε ρόλο, τουλάχιστον στην ψυχολογία μου ως προς το mojo που βγάζει πλέον η straV μου...

 

Είχαμε πρόβα λοιπόν τις προάλλες, και ο drummer μας, προσκάλεσε για jam ένα Jazz κιθαρίστα που έχει έρθει για κάποιους μήνες στα Γιάννενα.

Επειδή δεν είχε κιθάρα μαζί του, του έδωσα τη straV μου και εγώ έπαιζα με την tele μου.

Μετά από 1 ώρα jam και αφού είχαμε καραγουστάρει, του λέω:

 

-"How do you like my Ferden StraVocaster"?? :lol:

- ο Γάλλος (αφού κοίταξε καναδυό φορές το headstock και την περιεργάστηκε) με κοιτάει έτσι 8O 8O 8O

 

 

 

Παρεπιπτόντως να πω για την ιστορία, ότι ο τύπος έχει εδώ και 10 χρόνια μια αυθεντική strat του 61, μια 57 RI, 3 Gibson L5, 1 ES-175 και μια Gibosn άλλη (που δε θυμάμαι το μοντέλο της)!!!

 

Μου λέει χαρακτηριστικά αφού την ..."ξεψείρισε": "This guitar looks, plays and sounds AS GOOD AND EVEN BETTER than my original 61 strat..."!!!

 

Όπως καταλαβαίνετε όλο το υπόλοιπο βράδυ είχα ένα χαμόγελο ως τα αυτιά :D :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως να πω για την ιστορία' date=' ότι ο τύπος έχει εδώ και 10 χρόνια μια αυθεντική strat του 61, μια 57 RI, 3 Gibson L5, 1 ES-175 και μια Gibosn άλλη (που δε θυμάμαι το μοντέλο της)!!!

[/quote']

 

Όπως καταλάβατε όλοι, άλλος ένας δυστυχισμένος κιθαρίστας, υποψήφιος για τον έρανο του noiz: 'ελάτε να πάρουμε στο παιδί μια κιθάρα της προκοπής'. :P

 

Ηλία, εγώ αυτό που θα ήθελα να ξέρω από τη Rockinger είναι τι διαφορές υπάρχουν (αν υπάρχουν) ανάμεσα στη Sunburst που έχεις και στις άλλες κιτ.

 

Μήπως τελικά υπάρχουν διαφορές από παρτίδα σε παρτίδα ή στα διάφορα χρώματα;

 

Γιατί θυμάμαι ότι και η κιθάρα του Γιώργο (swamp) μάλλον είχε 7.25 radius.

 

Νομίζω το mail αύριο είναι επιβεβλημένο! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιον σε χαρακτηρίσει εγκάθετο της Rockinger' date=' δεσμεύομαι να τον πλακώσουμε μαζί! :P 8) :lol: :lol:[/quote']

 

Off topic φίλε Abraxas, αλλά μάλλον θα δυσκολευτείτε λίγο στο ξύλο...(μιας κι εγώ πέταξα τον χαρακτηρισμό "εγκάθετος" στην αρχή)

 

Θα σου πει ο elavd που με έχει δει... :wink:

 

:lol: :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic φίλε Abraxas' date=' αλλά μάλλον θα δυσκολευτείτε λίγο στο ξύλο...(μιας κι εγώ πέταξα τον χαρακτηρισμό "εγκάθετος" στην αρχή)

Θα σου πει ο elavd που με έχει δει... :wink: [/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic φίλε Abraxas' date=' αλλά μάλλον θα δυσκολευτείτε λίγο στο ξύλο...(μιας κι εγώ πέταξα τον χαρακτηρισμό "εγκάθετος" στην αρχή)

 

Θα σου πει ο elavd που με έχει δει... :wink:

 

:lol: :lol:[/quote']

 

You know what they say my friend... 'the bigger they are the harder they fall' :P :P :lol: :lol: :lol:

 

Τι λες όμως για την ιστορία με το Γάλλο; Δεν είναι ενδεικτική ενός πραγματικού blind test? :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ενδεικτική ενός πραγματικού blind test? :?:

Δεν ξέρω αν θεωρείται blind test, γιατί κανονικά θα έπρεπε να έχουμε και τη δική του strat για να συγκρίναμε...

 

Πάντως όπως και να έχει, η γνώμη ενός καλού κιθαρίστα που επί 10 χρόνια παίζει με μια καρα-vintage κιθάρα (που από ότι μου είπε είναι πολύ καλή), έχει μία σχετική βαρύτητα...

 

ΥΓ: ελπίζω τον Αύγουστο που θα επιστρέψει ξανά από Γαλλία να φέρει μαζί του καμία από τις ψωρο-κιθάρες του για να τη δοκιμάσω :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta scratchplates τους δεν εχουν σε ολοκληρη την εκταση τους το φυλο αλουμινιου οπως εχει η τρισκαταρατη fender παρα μονο κατω απο τα ποτενσιομετρα

 

και δε χαιρεσαι? 8O ουτε οι αυθεντικες ειχανε! :wink:

(αλλωστε στα δικα μου τα αυτια εξαλειφεται ο θορυβος αλλα δυστυχως παει περιπατο & ο...ηχος με το σιλντινγκ.. :cry: )

 

και για να τελειωνουμε..επειδη εχουν περασει απο τα χερια μου εκατονταδες (στη κυριολεξια) φεντερ απο ολες τις εποχες (και πολλες βιντατζ) οι ροκινγκερ παιζουν & ακουγονται ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο τις περισσοτερες,& το ΙΔΙΟ καλα με μερικες εξαιρετικες απο αυτες... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου