Προς το περιεχόμενο

You don't let nobody down


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας παραθέτω ένα τραγούδι που έχει γραφτεί αρκετό καιρό αλλά δεν έβαζα τον κώλο μου κάτω να το ηχογραφήσω. Τον έβαλα τελικά και είναι περίπου έτσι.

 

You_dont_let_nobody_down.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για τα γουστα μου το καλυτερο σου και με διαφορα.

Λιγο τη φωνη αν φτιαξεις σε καποια σημεια(στην αλλαγη ας πουμε)θα ναι σουπερ.

Εξαιρετικο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ.

 

Γιώργο έχεις δίκιο περί φωνητικών. Έκατσα και τα ξαναέγραψα και έκανα και κάτι μικροδιορθώσεις. Νομίζω ότι είναι αρκετά καλύτερο τώρα.

 

Ανεβάζω τη βελτιωμένη βερσιόν.

You_dont_let_nobody_down_2.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με fusiongtr ότι έχει κάτι σκοτεινό και μυστηριώδες. Έχει μια μελαγχολία και μια εσωτερικότητα. Μου αρέσουν και οι απαντήσεις με τα slide στην φωνή!

 

Δεν ξέρω πως ήταν η αρχική εκτέλεση, άκουσα την δεύτερη, την διορθωμένη. Άν θα παρατηρούσα κάτι για να βελτιωθεί περισσότερο, θα ήταν να ξανακάνεις ένα πέρασμα στα φωνητικά, έχοντας κάνει πριν αρκετό training. ;D θα ήθελα την φωνή πιο σταθερή και ας ήταν πάναπλη η μελωδική γραμμή. Τώρα μου βγάζει μια μικρή ανασφάλεια..

 

Το ρεζουμέ πάντως είναι ότι μιλάμε για ουσιαστικό και μεστό songwritting και ας μην είναι το στυλ μου ακριβώς. Ωραίος Σπύρο  ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο συνονόματε με μια πρώτη ακρόαση. Το μεγαλύτερο μείον για μένα είναι ο ήχος του ez drummer, γιατί δεν δοκιμάζεις κανένα άλλο σετ? Σε ένα άλλο σου κομμάτι που θυμάμαι είχες το funk kit και ήταν πολύ πιο καλαίσθητο από το pop/rock set εδώ (εκτός κι αν έχεις όρεξη να κάτσεις να τα πειράξεις που δεν το κόβω :P).

Επίσης ξαναβρές τα με τα πιατίνια, μη μαλώνετε, τα crashes είναι φίλοι μας! ;D

Το slide super όπως και οι ρυθμικές..Ωραίοι μαύροι στίχοι, τα φωνητικά μου αρέσαν αρκετά ειδικά όταν υπάρχει και ντουμπλάρισμα από πίσω. Το ρεφραίν επίσης πολύ καλό - με πήγε λίγο προς seattle μεριά χωρίς να ξέρω το γιατί! Γενικά αυτά τα "surprise!" chord progressions τα έχεις και είναι πλέον μέρος του στυλ σου!

 

Μπράβο και πάλι, και μην βαριέσαι να ολοκληρώνεις!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν θα παρατηρούσα κάτι για να βελτιωθεί περισσότερο, θα ήταν να ξανακάνεις ένα πέρασμα στα φωνητικά, έχοντας κάνει πριν αρκετό training.

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι το training θα βοηθήσει Δημήτρη.  ;D

 

Το μεγαλύτερο μείον για μένα είναι ο ήχος του ez drummer, γιατί δεν δοκιμάζεις κανένα άλλο σετ? Σε ένα άλλο σου κομμάτι που θυμάμαι είχες το funk kit και ήταν πολύ πιο καλαίσθητο από το pop/rock set εδώ (εκτός κι αν έχεις όρεξη να κάτσεις να τα πειράξεις που δεν το κόβω :P).

Επίσης ξαναβρές τα με τα πιατίνια, μη μαλώνετε, τα crashes είναι φίλοι μας! ;D

 

Σπύρο έχεις απόλυτο δίκιο για το drumset και τα πιατίνια. Τα άλλα sets του ez δε μου κολλάνε με τίποτα. Θα πρέπει να κάτσω να τα πειράξω ξεχωριστά. Επίσης αυτό το να μη βαριέμαι να ολοκληρώνω, ξαναπές το παρακαλώ.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως ότι δε θύμισε σε κανέναν Tom Petty που μου θυμίζει εμένα.  ;D

 

Δημήτρη και Σπύρο σας ευχαριστώ πολύ για την ακρόαση και τα σχόλια.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο θα συμφωνησω με τον Γιωργο,ειναι το καλυτερο σου κομματι απο τα uploaded.

Ολοκληρωμενη συνθεση.

Μου αρεσε παρα πολυ,δεν υπερβαλλω,πιστευω οτι αμα το ειχε γραψει καποιος ''σκοτεινος'' underground blues καλλιτεχνης Ή κανενας Νick Cave,ολοι θα ελεγαν...''ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ''. ;)

Εγω θα το πω και για σενα ομως:KOMMATAΡΑ!

Ιδιως αυτη η μεταβαση απο μινορε σε ματζορε(ρεφραιν) ειναι εκπληκτικη!

Nα πω οτι μου αρεσαν πολυ και οι στιχοι.

Μπορει να χουν τις τετριμμενες αμερικανοεκφρασεις αλλα ειναι του γουστου μου αυτα τα μηνυματα που περνουν με εξυπνα λογοπαιγνια για απλες καθημερινες καταστασεις.

Η φωνη με φανερα δειγματα προοδου!

 

Παρατηρησεις:

 

Ο Σπυρος εχει δικιο,το ez drummer κανει μπαμ,θα μπορουσε να ειναι καλυτερος ο ηχος των τυμπανων και φυσικα αν ειχες προγραμματισει κανενα break και δεν ειχε αυτα τα ετοιματζιδικα fill ins που ειναι γνωστα σε οσους το χρησιμοποιουν,θα ανεβαινε ενορχηστρωτικα.

 

Ηθελα στο τελος να αφησεις το slide και να παιξεις μ εναν στρατοηχο απ αυτους που μας εχεις παραθεσει κατα καιρους.

Να ξεσπασεις και να ξεσκοτεινιασει το κομματι.

 

ΜΠΡΑΒΟ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου