Προς το περιεχόμενο

Όταν σίγησε ο bridge της tele.


Freebee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την τέλε, πιθανότατα επισκευάζεται από ηλεκτρονικό με λίγη κόλληση.

Μου είχε τύχει με διπλό κι εμένα και το μόνο που έκανα ήταν να ρίξω καλάι(κόλληση) με το κολλητήρι στο σημείο που είχε κοπεί το συρματάκι. Έφτιαξε και παίζει έκτοτε αλλά ήταν πολύ λεπτοδουλειά και σε εύκολο σημείο(φαινόταν καθαρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειναι εξω απο το τυλιγμα το κοψιμο μπορεις να κανεις ενα γεφυρωμα με λιγο καλαϊ και ενα συρματακι απο καποιο καλωδιο και δεν θα εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και θα ήθελα να δηλώσω με υπερηφάνεια ότι το επισκεύασα μόνος μου (κατάμονος) κάνοντας τα παρακάτω βήματα:

α. Το πήρα απόφαση ότι σε μια στραβή θα τον πέταγα (ευκαιρία για καινούργιους μαγνήτες ::) ;) ;D).

β. Αφαίρεσα την αυτοκόλητη λωρίδα ώστε να αποκαλυφθεί η περιέλιξη και ξετύλιξα λίγο (δύο γύρες) το νήμα (από την κομμένη άκρη) για μπορώ να το πιάσω.

γ. Ζέστανα/ξεκόλησα.έβγαλα από την τρύπα του το άσπρο καλώδιο του μαγνήτη.

δ. Πέρασα την κομένη άκρη του νήματος σε βελόνα ραψίματος  8) 8) :P και έκανα μερικά περάσματα μέσα από την τρύπα αυτή.

δ. Ξαναζέστανα την κόλλα στην τρύπα και ξαναπέρασα το άσπρο καλώδιο όπως ήταν και

ε. Guess what? Έπαιζε!!!

Am I the man or what?

Εφεξής είμαι έτοιμος να αναλάβω παρόμοιες εργασίες για συνφορουμίτες (με μια συμβολική μόνο χρέωση).

If it's worth doing, it's worth overdoing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εφεξής είμαι έτοιμος να αναλάβω παρόμοιες εργασίες για συνφορουμίτες (με μια συμβολική μόνο χρέωση).

Θα σ' έχουμε υπόψιν μας  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και θα ήθελα να δηλώσω με υπερηφάνεια ότι το επισκεύασα μόνος μου (κατάμονος) κάνοντας τα παρακάτω βήματα:

α. Το πήρα απόφαση ότι σε μια στραβή θα τον πέταγα (ευκαιρία για καινούργιους μαγνήτες ::) ;) ;D).

β. Αφαίρεσα την αυτοκόλητη λωρίδα ώστε να αποκαλυφθεί η περιέλιξη και ξετύλιξα λίγο (δύο γύρες) το νήμα (από την κομμένη άκρη) για μπορώ να το πιάσω.

γ. Ζέστανα/ξεκόλησα.έβγαλα από την τρύπα του το άσπρο καλώδιο του μαγνήτη.

δ. Πέρασα την κομένη άκρη του νήματος σε βελόνα ραψίματος  8) 8) :P και έκανα μερικά περάσματα μέσα από την τρύπα αυτή.

δ. Ξαναζέστανα την κόλλα στην τρύπα και ξαναπέρασα το άσπρο καλώδιο όπως ήταν και

ε. Guess what? Έπαιζε!!!

Am I the man or what?

Εφεξής είμαι έτοιμος να αναλάβω παρόμοιες εργασίες για συνφορουμίτες (με μια συμβολική μόνο χρέωση).

 

Μπράβο! DIY rules!

Αφού πιάνει το χέρι σου, γιατί να μην προσφέρεις την υπηρεσία στους συναδέλφους που είναι έτοιμοι να πάνε το μαγνήτη τους στην ανακύκλωση συσκευών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου