Προς το περιεχόμενο

M Audio Delta44-Noise στα 60hz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

hallo kai sorry gia ta greeklish..eimai e3oteriko kai mpainw apo to panepistimio..

prosfata phra mia metaxeirismenh M Audio Delta44 (testarismenh se studio se poly kalh katastash ecc). kai enw sto studio den parousiaze kanena prob, sto dwmatio mou mou vgazei synexes thoryvo kai me to pc kleisto :S

dokimasa na aposyndesw otidipote mporousa apo ekei gyrw, epishs dokimasa na syndwsw ixeia ecc se ales mprizes ala tipota..

kamia idea?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το PC κλειστό πως σου βγάζει θόρυβο η κάρτα; Μάλλον εννοείς ότι τα ηχεία βγάζουν θόρυβο.

 

Προσπάθησε να αποσυνδέσεις συσκευές όπως ψυγεία, τηλεοράσεις και ό,τι άλλο, κλείσε τα φώτα (ειδικά αν έχεις dimmer) και δοκίμασε να δεις τι κάνει.

 

Έχεις καλή γείωση στο σπίτι; Τα ηχεία είναι αυτο-ενισχυόμενα; Χωρίς καλώδια βγάζουν θόρυβο;

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, βγάλε το σύστημα από τη πρίζα. Κατόπιν, φώναξε έναν ηλεκτρολόγο να σου πει τι γίνεται με τη γείωση και να αποκαταστήσει τυχόν προβλήματα καλωδίωσης που σου δημιουργούν το πρόβλημα με τη γείωση.

 

Επειδή ίσως δεν έδωσες την απαραίτητη σημασία: ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΙΖΑ !

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι αν υπάρχει γείωση στο σπίτι, αλλά μήπως κάποιο καλώδιο έχει φθαρεί στη πρίζα που χρησιμοποιείς για το ηχητικό σου σύστημα. Είναι πάντα μία καλή ιδέα να δοκιμάσεις μία άλλη πριζα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Υπάρχουν 2 περιπτώσεις:

 

1. Τα ήχεία σου έχουν το πρόβλημα όπως είπαι ο Gerasimos. (δες αν υπάρχει ο θόρυβος στα ακουστικά).

 

2. Εχεις ground loop. Προσπάθησε να συνδέσεις τα πάντα σε μία πρίζα και φρόντισε τα καλώδια ρεύματος και ήχου να μην μπερδεύονται μεταξύ τους.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εμένα μου την "κάνει" η βάση του ασύρματου τηλεφώνου, το ανακάλυψα μετά από κόπο, , την αλλάζω θέση και το κάνει λιγότερο και επειδή γενικά θέλω να τα έχω όλα γύρω μου και να κοιμάμαι και δίπλα τους (και να κάνω σεξ και να τα βλέπω :lol: ) έμαθα να ζώ με το θόρυβο

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου