Προς το περιεχόμενο

Κλεοπάτρα project


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ρούτερ το έστειλα Αθήνα για επισκευή ήδη.....

 

 

:( :( >:( >:( >:(

 

δεν έπαθε τίποτα σπουδαίο αλλά σταμάτησαν να δουλεύουν τα LEDάκια

 

αντί να μου το αντικαταστήσουν το στείλαν για επισκευή.....

 

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

 

Οπότε για δύο εβδομάδες No Router (ΠΟΥ 'ΣΑΙ ΜΑΚΙΤΑ<<<<<<<)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 328
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το ρούτερ το έστειλα Αθήνα για επισκευή ήδη.....

 

 

:( :( >:( >:( >:(

 

δεν έπαθε τίποτα σπουδαίο αλλά σταμάτησαν να δουλεύουν τα LEDάκια

 

αντί να μου το αντικαταστήσουν το στείλαν για επισκευή.....

 

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Μάλλον στο ματιάσαμε ;D

 

Οπότε για δύο εβδομάδες No Router (ΠΟΥ 'ΣΑΙ ΜΑΚΙΤΑ<<<<<<<)

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρούτερ το έστειλα Αθήνα για επισκευή ήδη.....

 

 

:( :( >:( >:( >:(

 

δεν έπαθε τίποτα σπουδαίο αλλά σταμάτησαν να δουλεύουν τα LEDάκια

 

αντί να μου το αντικαταστήσουν το στείλαν για επισκευή.....

 

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

 

Οπότε για δύο εβδομάδες No Router (ΠΟΥ 'ΣΑΙ ΜΑΚΙΤΑ<<<<<<<)

 

εεε ενταξει ρε φιλε - αυτο θα μπορουσε να συμβει και στο makita και σε οτιδηποτε - μην σκας - απλως καταλαβαινω τον εγωισμο σου τωρα και σε στηριζω  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργυρη bosch ρουτερ εχω και εγω, του εχω βγαλει τα ματια και δουλευει πολυ καλα. μην αγχωνεσαι απλα ετυχε. παντως για να δεις οτι δεν εισαι ο μονος γκαντεμης, εγω πηρα dremel απο τα practiker διοτι ειχα μια μαιμου, και μολις εφτασα σπιτι και ανοιξα το κουτι, ελειπε το εργαλειο  >:( .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργυρη bosch ρουτερ εχω και εγω, του εχω βγαλει τα ματια και δουλευει πολυ καλα. μην αγχωνεσαι απλα ετυχε. παντως για να δεις οτι δεν εισαι ο μονος γκαντεμης, εγω πηρα dremel απο τα practiker διοτι ειχα μια μαιμου, και μολις εφτασα σπιτι και ανοιξα το κουτι, ελειπε το εργαλειο  >:( .

αυτο δεν ειναι γκαντεμια, ειναι μουτζα. ;D ;D ;D

 

Και το ιδιο ρουτερ εχω και το εχω ξεκολ...σει και δεν εχει παθει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε να πω και γώ τη δική μου μ@&@&!@ στο καπάκι της 335 που έχω φωτο στο 335 κατασκευές, μου ξεβίδωσε το κοπτικό απο τη θερμότητα και κατέβηκε πιο κάτω με αποτέλεσμα να πάρει γύρω στα 2χιλ βαθύτερα οπότε τώρα επειδή δεν άντεχα να το βλέπω το έκοψα στην άκρη καί κολλάω ήδη άλλο κομμάτι ευτυχώς απο το ίδιο ξύλο  ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε να πω και γώ τη δική μου μ@&@&!@ στο καπάκι της 335 που έχω φωτο στο 335 κατασκευές, μου ξεβίδωσε το κοπτικό απο τη θερμότητα και κατέβηκε πιο κάτω με αποτέλεσμα να πάρει γύρω στα 2χιλ βαθύτερα οπότε τώρα επειδή δεν άντεχα να το βλέπω το έκοψα στην άκρη καί κολλάω ήδη άλλο κομμάτι ευτυχώς απο το ίδιο ξύλο

δεν εισαι ο μονος, το εχω παθει και εγω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε ενταξει ρε φιλε - αυτο θα μπορουσε να συμβει και στο makita και σε οτιδηποτε - μην σκας - απλως καταλαβαινω τον εγωισμο σου τωρα και σε στηριζω  ;D ;D

 

Έχεις δικιο ρε μαν θα μπορούσε να συμβεί σε οποιοδήποτε!! Εννοείται αυτό!!!

Το είπα έτσι μες στα νεύρα μου το ''που σαι μακιτα'' (αλλά γιατί λες εγωισμό? μήπως εννοείς εκνευρισμό, γιατί από δαύτον είχα αρκετό όταν διαπίστωσα το προβληματάκι...)

 

Παίδες αυτό με την αλλαγή του ύψους του μαχαιριού λόγω θερμοκρασίας είναι μεγάλη @#$%!&* όταν συμβαίνει ,μου έχει καταστρέψει ήδη το πρώτο μανίκι που έφτιαχνα για την Cleopatra και τώρα άρχισα το δεύτερο.... Αυτό μάλλον το αποφεύγεις κάνοντας επαναλαμβανόμενα περάσματα ενός-δύο  χιλιοστών  και αφήνοντας το ρούτερ να κρυώσει λίγο πριν το επόμενο πέρασμα....  ??? ???

 

Τέλος πάντων μικρό το κακό, έχω κι άλλα να κάνω , οπότε δεν πτοούμαστε!!

 

Πήραμε και ταστιέρα και ο κουμπάρος ανέλαβε να κόψει τάστα αύριο ,οπότες... συνεχάμε...

 

 

Α, Νάσο το μαχαίρι που σου έλεγα.... ό,τι πρέπει για φινίρισμα στα πλαϊνά χωρίς πολλά (ή και καθόλου γυαλλόχαρτα...) KAI ME 8mm ΑΞΟΝΑ!!!

 

http://www.ebay.com/itm/HM-KOPIERFRASER-FUR-OBERFRASER-SCHAFT-8-MM-/370532222904?pt=Elektrowerkzeug_Zubeh%C3%B6r&hash=item56457107b8

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παίδες αυτό με την αλλαγή του ύψους του μαχαιριού λόγω θερμοκρασίας είναι μεγάλη @#$%!&* όταν συμβαίνει ,μου έχει καταστρέψει ήδη το πρώτο μανίκι που έφτιαχνα για την Cleopatra και τώρα άρχισα το δεύτερο.... Αυτό μάλλον το αποφεύγεις κάνοντας επαναλαμβανόμενα περάσματα ενός-δύο  χιλιοστών  και αφήνοντας το ρούτερ να κρυώσει λίγο πριν το επόμενο πέρασμα....   ???

Σίγουρα οταν κόβεις σε βάθος πας με βήματα οχι μεγαλύτερα των 4mm, στην δική μου περίπτωση το collet για το κοπτικο που είχα πάνω των 6mm είχε ένα πολύ μικρό τζόγο και την πάτησα ενώ μετα βάζοντας collet 6,25mm και άλλο κοπτικό δεν είχα πρόβλημα, ότι πληρώνεις παίρνεις ;D

Το κοπτικό που περιμένεις φαίνεται καλό όταν το δοκιμάσεις μας λές.

Ευχαριστώ

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ξεβίδωσε το κοπτικό απο τη θερμότητα

Παίδες αυτό με την αλλαγή του ύψους του μαχαιριού λόγω θερμοκρασίας είναι μεγάλη @#$%!&* όταν συμβαίνει

Νομίζω κάπου το έχω ξαναγράψει, αλλά στα ρούτερ όπως και στο dremel ο σημαντικός παράγοντας είναι κατά πρώτον η ταχύτητα και κατά δεύτερον η δύναμη.

Εκμεταλλευτείτε την υψηλή ταχύτητά τους στο έπακρον χωρίς να το ζορίζετε αλλά συγχρόνως να το κρατάτε σταθερό. 

Αν το πιέζετε ναι, αυξάνει τη θερμοκρασία στα μαχαίρια με τα παραπάνω αποτελέσματα. Ανά λίγα εκατοστά δώστε του λίγο "αέρα" ίσα που να κρατάει χαμηλά τη θερμοκρασία στο μαχαίρι.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου