Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα μνήμης με το Omnisphere


stratos80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...πέρα από το γεγονός πως αφού έχει Windaz στα 32bit αποκλείεται να είναι διαθέσιμα 4GB στο λειτουργικό, μιας και βλέπουν συνολικά max περίπου 3,5.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πέρα από το γεγονός πως αφού έχει Windaz στα 32bit αποκλείεται να είναι διαθέσιμα 4GB στο λειτουργικό, μιας και βλέπουν συνολικά (μαζί με κάρτες γραφικών κλπ) max περίπου 3,5.

 

Σωστά, αλλά εγώ αναφερόμουν στην εξής πεποίθησή μου: ότι το Omnisphere θα είχε ενσωματωμένη τεχνολογία disk streaming που θα υπερέβαινε τις δυσκολίες που σχετίζονται με μη-επαρκή μνήμη, δεδομένης της δημοφιλίας του.

 

Όπως είπα, έτσι ΝΟΜΙΖΑ, αλλά δυστυχώς δεν αναφέρεται να συμβαίνει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που έχεις 32 bit λειτουργικό, κάθε εφαρμογή αξιοποιεί στην ουσία 1.5 περίπου giga. Υπάρχουν κάποιες πατέντες για να αξιοποιεί περισσότερα, 3g switch και έτσι, αλλά δεν είναι και ότι σταθερότερο.

 

Στη θέση σου θα ξεκινούσα από Win 7 64 ώστε και να αξιοποιήσω όλη τη μνήμη, και να μπορεί και η κάθε εφαρμογή ξεχωριστά να αξιοποιεί περισσότερη. Το καλύτερο φυσικά είναι στη συνέχεια να εγκαταστήσεις και όλα τα προγράμματα σε 64 bit version.

 

Στην πράξη πάντως, αν θες τη γνώμη μου, δε θα έβαζα αυτό το συνθ- τέρας σε διπύρηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους, βρηκα ενα video tutorial της spectrasonic το οποιο αναφερει καποιες λειτουργιες του trilian και του omnisphere που μπορουμε να χρησημοποιησουμε και να κατεβασουμε τα επιπεδα της μνημης που χρειαζεται το καθε patch.

 

 

Μανο σε ευχαριστω και παλι, εχεις δικιο ειναι καλυτερα στα 64bit!!!

Παντος αν εχεται καποια αλλη προταση για vst οργανα, κυριως θέλω το μπασο οπου το trilian θεωρω οτι ειναι αξεπεραστο.

Να στε καλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου