Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα μνήμης με το Omnisphere


stratos80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι μουσικοι καλημερα.

Έχω πρόβλημα με την ram στο OMNISPHERE. Έχω 4gb μνημη, windows 7 και επεξεργαστή Core 2 Duo 2,6Ghz και τρέχει μέσω του Nuendo 4.

Χρησιμοποιώ 3 patch οργάνων στο project μου όταν πάω να αλλάξω ένα απο αυτά τότε παρατηρώ οτι το buffer της μνήμης γεμίζει και αν συνεχείσω τοτε το nuendo σταματάει να ανταποκρινεται.

Έχω αναβαθμίσει το OMNISPHERE αλλά τίποτα και τα 4Gb μνήμης απο οτι εψαξα στο internet είναι πολυ καλα.

Κάθε αποψη και βοηθεια δεκτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δικιο, δε το καταλαβα έτσι, ναι και τα windows είναι 32bit!!!

 

Για εφαρμογές που έχουν εξέχουσες απαιτήσεις σε μνήμη RAM, πρέπει άμεσα να προχωρήσεις στην εγκατάσταση λειτουργικού συστήματος (και εφαρμογών) στα 64μπιτ.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εφαρμογές που έχουν εξέχουσες απαιτήσεις σε μνήμη RAM, πρέπει άμεσα να προχωρήσεις στην εγκατάσταση λειτουργικού συστήματος (και εφαρμογών) στα 64μπιτ.

 

Ναι σωστή πρόταση για αλλαγή σε 64 bit, πάραυτα δε θα επρεπε να είχα αυτο το προβλημα νομιζώ αφου έχω 4 Gb μνημη!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστή πρόταση για αλλαγή σε 64 bit, πάραυτα δε θα επρεπε να είχα αυτο το προβλημα νομιζώ αφου έχω 4 Gb μνημη!

 

Και εγώ το ΝΟΜΙΖΩ, μάλιστα το ΝΟΜΙΖΩ τόσο πολύ που σκεπτόμουν πρόσφατα να αγοράσω το Omnisphere για να το τρέχω σε εφάμιλλο του δικού σου PC.

 

Όμως... αν ισχύουν αυτά που γράφεις (θεωρώ ότι έχεις νόμιμα τα προγράμματα ΚΑΙ τα Windows), τότε προφανώς νομίζαμε λάθος.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου