Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα κιθαρας στο αεροπλανο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...την τελευταία φορά που κουβαλούσα ακριβό όργανο...

 

για το οποίο συγκεκριμένο ακριβό όργανο, ακόμη χρωστάς review, photos και clips...;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να δεις τι επαθα πριν καποια χρονια στο Μιλανο

Ειχα μεσα στο αεροπλανο μια Gibson custom που με μεγαλο ζορι με αφησανε να την παρω μαζι μου.

Κατα την προσγειωση μας ειπε ο πιλοτος το αεροπλανο εχει βομβα και μας ειπε να πηδηξουμε απο τις πλαινες πορτες με τις φουσκωτες τσουληθρες.

χωρις να παρουμε αποσκευες κλπ  ;D ;D ;D

Για να καταφερω να παρω την κιθαρα εφυγα την επομενη μερα με αλλο αεροπλανο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ρε παιδια εχω την εξης απορια.

 

Γιατι δεν βαζετε τις κιθαρες με τις αποσκευες;

Βεβαια να εχει σκληρη θηκη.

Δεν βλεπω να υπαρχει κανενα προβλημα.

Το εχω κανει ν φορες.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι...  μπορει να παει το αεροπλανο στην Γαλλια, και οι αποσκευες στην Ιταλια  ;D ;D

Η ανηψια μου σπουδαζει στην Αγγλια και για να μην χαθουν τα βιβλια της τα στελνουμε με μεταφορικη εταιρια 200 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, μου εχει συμβει, εγω να παω για Περου και η κιθαρα Γερμανια.

 

Αλλα στο τελος την βρηκα και με βρηκε. ;D ;D ;D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πάντως δεν είναι κ τραγικό. Στη χειρότερη δεν την κάνεις check-in, πας να την πάρεις μαζί σου και αν εχουν πρόβλημα απλώς θα σου πουν ότι πρέπει να την κάνεις check-in ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ρε παιδια εχω την εξης απορια.

 

Γιατι δεν βαζετε τις κιθαρες με τις αποσκευες;

Βεβαια να εχει σκληρη θηκη.

Δεν βλεπω να υπαρχει κανενα προβλημα.

Το εχω κανει ν φορες.

 

 

Εχεις δει πως γίνεται η παραλαβή αποσκευών στο heathrow?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

για το οποίο συγκεκριμένο ακριβό όργανο, ακόμη χρωστάς review, photos και clips...;)

 

Review...OK να γράψω. Photo έχει εδώ κι εδώ ενώ clip έχει εδώ. Επίσης είναι η ηλεκτρική που ακούγεται εδώ (καλά.. .στο δεύτερο "χάνεται" η χροιά της από το phaser :) )

 

Αν και για να σας την παρουσιάσω, σκέφτομαι να γράψω ένα ολοκληρωμένο concept κομμάτι 17 λεπτών με τίτλο "O vartanis στο Περού (η κιθάρα του στη Γερμανία)".  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Kαλημέρα.

Συνήθως με ευγένεια αλλά και επιμονή, αν χρειαστεί, θα σας αφήσουν να περάσετε μία κιθάρα, και εάν ρωτηθείτε, να πείτε πως είσθε επαγγελματίας μουσικός, και έχετε πρόβα ή συναυλία λίγες ώρες μετά την αφιξή σας.

Μάλιστα εγώ, κουβαλάω πάντα μαζί μου μεγάλες κιθάρες σε σκληρές θήκες, και μέχρι τώρα δεν έτυχε να μου δημιουργήσουν ποτέ πρόβλημα.

Για την Air France πάντως, έχω ακούσει ότι υπάρχει πρόβλημα, που αν όμως κάποιος επιμείνει, συνήθως αυτοί υποχωρούν.

Για τις πτήσεις στην Αμερική, αλλά και παντού, έχω μαζί μου το παρακάτω έγγραφο, το οποίο δεν χρειάστηκε ποτέ να δείξω, αλλά καλού κακού ας το έχετε πάντα μαζί, σε όλες σας τις πτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου