Προς το περιεχόμενο

carvin custom vs Jackson soloist usa vs ESP Horizon


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρησιμοποιω γαλλικο πληκτρολογιο ... και προκειμένου να μην κάνω 40 ώρες ψάχνοντας τα κουμπάκια ένα ένα γράφω μέσω translate ( ζητώ συγνώμη για τα λαθοι !not my  fault !  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως αν το πρόβλημα της Horizon είναι ότι είναι κάπως ντελικάτη, υπάρχει και η Μ-ΙΙ που είναι πιο ματσό, πιο αντρική βρε αδερφέ  ;D και σε σύγκριση με την soloist.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν το πρόβλημα της Horizon είναι ότι είναι κάπως ντελικάτη, υπάρχει και η Μ-ΙΙ που είναι πιο ματσό, πιο αντρική βρε αδερφέ  ;D και σε σύγκριση με την soloist.

 

Συμφωνώ για την M-II, έχω την Deluxe, και όντως είναι "βαρβάτο" όργανο αξιώσεων, τόσο σε κατασκευή και Playability, αλλά κυρίως σε ήχο (και στα ρυθμικά και στα lead)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αυτήν

http://www.thomann.de/gr/esp_mii_neck_thru_urban_camo.htm

και έχει πιο χοντρό λαιμό τόσο σε σχέση με την horizon, όσο και με την soloist και είναι και πιο βαριά κι απ' τις δύο (τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται, δεν τις έχω ζυγίσει κιόλας). Για την Carvin δεν ξέρω.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αυτήν

http://www.thomann.de/gr/esp_mii_neck_thru_urban_camo.htm

και έχει πιο χοντρό λαιμό τόσο σε σχέση με την horizon, όσο και με την soloist και είναι και πιο βαριά κι απ' τις δύο (τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται, δεν τις έχω ζυγίσει κιόλας). Για την Carvin δεν ξέρω.

 

Αυτη η ταστιερα πρεπει νασ ειναι ακομα πιο στενη!!!!!

41 χιλιοστα λεει το esp.com

Οριστε και οι τυποι nut με τα χιλιοστα αντιστοιχα:

 

R1 - 39.7 mm το εχω δει και σαν 41mm(kramer nightswan)

R2 - 41.3 mm το εχω δει και σαν 42mm(Fender,esp)

R3 - 42.9 mm το εχω δει και σαν 43mm(Jackson)

R5 - 44.6 mm το εχω δει και σαν 45mm(ESP George Lynch)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η ταστιερα πρεπει νασ ειναι ακομα πιο στενη!!!!!

41 χιλιοστα λεει το esp.com

 

Σε σχέση με ποιά; Σε σχέση με horizon και soloist (που έχουν πεσει και οι δύο στα χέρια μου) το μπράτσο είναι πιο χοντρό, πιο πολύ υλικό (και το σώμα).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με ποιά; Σε σχέση με horizon και soloist (που έχουν πεσει και οι δύο στα χέρια μου) το μπράτσο είναι πιο χοντρό, πιο πολύ υλικό (και το σώμα).

 

Μιλαω για το φαρδος της ταστιερας...οχι για το μπρατσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για το φαρδος της ταστιερας...οχι για το μπρατσο...

 

Τι να σου πω, δεν έχω δεί τα νούμερα. Στο χέρι μου πάντως η M-II μου φαίνεται πιο μαδέρι, πιο ρόπαλο  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, δεν έχω δεί τα νούμερα. Στο χέρι μου πάντως η M-II μου φαίνεται πιο μαδέρι, πιο ρόπαλο  ;D

 

Μπορει...εγω δεν αναφερομαι σε ξυλα-μαδερια κτλ...

Στο ποσο φαρδυ ειναι το νατ αναφερομαι...το αν το προφιλ του μπρατσου ειναι πιο χοντρο δεν εχει να κανει με το μεγεθος του nut...

 

http://www.allparts.com/Schaller-R3-Black-Locking-Nut-p/BP-2028-003.htm

 

Σε αυτο αναφερομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 2 Carvin DC135C και CT6C και οι δύο με floyd και το μόνο που μπορώ να πώ είναι οτι είναι άψογες σε όλα και το βασικότερο για μένα οτι εργονομικά τις νιώθω σαν προέκατση του χεριού μου. Καλό θα είναι όμως να κατέβεις μια βόλτα στα μαγαζιά και να τις παίξεις μόνος σου μιας και θα ακουμπισεις αρκετά λεφτά...

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου