Προς το περιεχόμενο

mesallion & funky_bassman join forces (memory dies)!


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν πως έχει το story:

Ο Χρήστος (mesallion) ήθελε να γράψω μπάσο σε ένα κομμάτι του. Μου το έστειλε σε ακατέργαστη μορφή οπότε του πρότεινα να το πειράξω λίγο! Οπότε μετά από μία μεγάλη συνομιλία μέσω mail και ανταλλαγή αρχείων, προτάσεων κλπ καταλήξαμε να γράψουμε το τραγούδι! Εγώ επιμελήθηκα μία κάποια μίξη, το μπάσο, τα samples και κάποιο βασικό editing σε drums και ο Χρήστος τις κιθάρες, την τελική μίξη,editing και το τελικό edit στα drums! Λοιπόν ακούμε γνώμες! Αν θέλετε λεπτομέρεις δεν μπορώ να δώσω ολοκληρωμένες καθότι ξέρω μόνο τι έχω χρησιμοποιήσει εγώ! Άρα έχουμε και λέμε:

Addictive drums, Spector NS2000 bass, Behringer Amp, Mixcraft 5.2 και κόψε ράψε για τις λούπες (synth, saxophone)

Για τα υπόλοιπα θα τοποθετεί ο mesallion! ;)

Νέστορα τα κρα ελεύθερα!

memory dies

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπερα και απο μενα

τα περι του κομματιου τα ειπε ολα ο funky bassman

απο την δικη μου μερια αυτα που χρησημοποιηθηκαν ειναι

 

starsun ηλεκτροακουστικη > vintage phaser behringher >καρτα ηχου

ibanez s470 > καρτα ηχου > amplitube 3

addictive drums

orchestral

ebow +

 

οι γνωμες θα θελαμε να ειναι σε ΟΤΙ αφορα το κομματι ειτε ειναι κακες ειτε ειναι πολυ κακες  ;D - τι θα κανατε ? τι θα προτεινατε κ.τ.λ.

Ευχαριστουμε για την ακροαση

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεε όλοι από κοντά τα λέτε , πότε θα κάτσει να ρθω και γω σε καμιά μπυροποσία δεν ξέρω...

Κατ'αρχάς να πω ότι χαίρομαι που γίνεται συνεργασία μεταξύ των μελών του forum!!

Καλή φάση!

 

Το κομμάτι το άκουσα 3-4 φορές γιατί ήταν ωραία παρέα  στο πρωινό ξύπνημα (έφτιαξα καφέ κλπ) και μετά ήρθα μπροστά στο pc (στο imac για την ακρίβεια ,για να μην πω στο ''κουμπιούτερ'').Θα μου πείτε 'μα είναι νυχτερινό το κομμάτ'ι , κι όμως για πρωί ήταν καλή παρέα.

 

Ωραίο mood ,ωραίες μελωδίες.

 

Ερώτηξις!!

Έχει γραφτεί για να μπουν λόγια κάποια στιγμή >>?? Νομίζω θα χωρούσε κάποια στροφή ,εκεί που έχει κυρίως ακουστική χωρίς μελωδία.

Κάντε μια δοκιμή..

Μου άρεσε!! Ήταν ατμοσφαιρικό!

 

Άντε και καλά να περάσετε το βράδυ!

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου είστε αμφότεροι συμπαθείς, θα συμφωνήσω με τον Νέστορα.  :-X

 

Τα λέμε σήμερα !

;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα λέμε σήμερα με φοβίζουν παιδιά!!! Να φοράω κάνα αλεξίσφαιρό? :-X

 

Εεεεε όλοι από κοντά τα λέτε , πότε θα κάτσει να ρθω και γω σε καμιά μπυροποσία δεν ξέρω...

Κατ'αρχάς να πω ότι χαίρομαι που γίνεται συνεργασία μεταξύ των μελών του forum!!

Καλή φάση!

 

Το κομμάτι το άκουσα 3-4 φορές γιατί ήταν ωραία παρέα  στο πρωινό ξύπνημα (έφτιαξα καφέ κλπ) και μετά ήρθα μπροστά στο pc (στο imac για την ακρίβεια ,για να μην πω στο ''κουμπιούτερ'').Θα μου πείτε 'μα είναι νυχτερινό το κομμάτ'ι , κι όμως για πρωί ήταν καλή παρέα.

 

Ωραίο mood ,ωραίες μελωδίες.

 

Ερώτηξις!!

Έχει γραφτεί για να μπουν λόγια κάποια στιγμή >>?? Νομίζω θα χωρούσε κάποια στροφή ,εκεί που έχει κυρίως ακουστική χωρίς μελωδία.

Κάντε μια δοκιμή..

Μου άρεσε!! Ήταν ατμοσφαιρικό!

 

Άντε και καλά να περάσετε το βράδυ!

 

Thanks Αργύρη! Να'σαι καλά! Στίχους σκεφτήκαμε να βάλουμε (δηλαδή ο Χρήστος σκέφτηκε) αλλά εγώ που γράφω στίχους ολιγόρησα (κοινώς βαρέθηκα αφόρητα να ψάξω στα στιχάκια μου ή να κάτσω να γράψω κάτι)... Στην επόμενη συνεργασία κάτι θα κάνουμε! ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου