Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή Bridge pickup Tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτοι κατι λενε αλλα δεν ξερω αν τους πουλαει και σαν replacement η Fender ή πρεπει να παρεις και την κιθαρα μαζι..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εβαλα ενα σετακι noiseless της Lace σε μια φτηνη τελε και εχω αμφιβολιες γενικοτερα..

 

Ο θορυβος εφυγε αλλα μαζι και η ποιοτητα του ηχου, δηλαδη οι στοψκ μαγνητες σε αυτην την φτηνη τελε νομιζω ειχαν πιο ωραια καθαρα..

 

ομως να τονισω οτι παιζω μεταλ/ροκ και πηρα αυτη την κιθαρα για την πλακα μου για να δω τον ηχο των μονων αλλα γενικα ειμαι

-1 στους Noiseless

και

+1 ισως σε καποιο πεταλι hum killer ή noise gate

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Lace δεν ειναι "νορμαλ" μαγνητες, αποτελουν δικη τους σχολη...Αν ηθελες να κρατησεις τον ηχο των κλασσικων tele μαγνητων χωρις το θορυβο και εβαλες Lace, εκανες λαθος επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφερω ομως οτι ο θορυβος μπορει να μειωθει και απο το shielding - στη δικη μου τελε εχω κανονικο bridge μαγνητη και συχνα παιζω με αρκετο gain/fuzz και δεν βγαζει ΚΙΧ λογω του τερατωδους shielding που εχει γινει στην κιθαρα

shielding με φυλλο χαλκου στα 0,20mm ,ειναι οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο σετάκι noiseless Tele replacement μαγνητών που έχω ακούσει (και θα ξεχάσεις τον θόρυβο αλλά όχι και τον Tele ήχο ;) ) είναι οι DiMarzio Virtual-T αλλά δυστυχώς δεν τους βγάζουν πλέον. Αν είσαι τυχερός μπορεί να τους βρεις σε αγγελία μεταχειρισμένους ή βάλε στο smart αγγελία αναζήτησης.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου