Προς το περιεχόμενο

Scorpions anyone?


nuno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες.

Πήγε κανείς εχθές στους Scorpions, ή καλύτερα στους Whitesnake?

Θέλω να ακούσω τις εντυπώσεις σας...

Οι δικές μου:

Καλά πρέπει να ήταν.

Για όσους άκουγαν... :cry:

Δυστυχώς εκεί που ήμουν εγώ (θύρα 12) ο ήχος ήταν για κλάματα.

Καλύτερο ήχο είχαν σαφώς οι Scorpions, αλλά και πάλι όχι τίποτα σπουδαίο.

Μήπως τελικά το Καραισκάκη είναι ακατάλληλο για συναυλίες. Δεν μου έτυχε ακόμα να πάω εκεί και να ευχαριστηθώ ήχο...Αυτά εν συντομία

Α...προς τους Θεσσαλονικείς:

Οι whitesnake βγήκαν στις 8:45...Αρκετός κόσμος έμπαινε στην αρένα μέχρι τις 9:20... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε ηρέμησε.

Ο ένας λέγεται aldrich και είχε συνεχώς μια gold top LP και ο άλλος beach με ibanez και suhr (που σε ρε Τάκη!!!!)

Κρίμα που δεν τους άκουγα καθαρά γιατί έχωναν διαρκώς :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε ηρέμησε.

Ο ένας λέγεται aldrich και είχε συνεχώς μια gold top LP και ο άλλος beach με ibanez και suhr (που σε ρε Τάκη!!!!)

Κρίμα που δεν τους άκουγα καθαρά γιατί έχωναν διαρκώς :twisted:

 

Reb Beach kai Doug Aldrich.............πωπωπωπω....τι μλκς ειμαι.....παιχταρες...ειδικα ο reb........ 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα αυτή την αίσθηση μου άφησαν-ότι είναι δαχτυλάδες δηλαδή.

Και πολύ ποζέρια ρε φίλε!!

(δεν μπορώ να διώξω τα 80s από πάνω μου με τίποτα :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα και εγώ whitesnake! Ημουν κατω στο χορταρι ομως και οχι στις κερκιδες και μπορω να πω οτι οπως το ακουγα εγω απο εκει περα ο ηχος ηταν πολυ καλυτερος στους whitesnake. Στους σκορπιονς ητανε πολυ βαβουρα ο ηχος, δεν ξεχωριζα πολλες φορες τι παιζοταν. Και δοκιμασα και ολες τις μεριες για να δω που ακουγεται καλυτερα!

 

Παντως τους whitesnake τους ευχαριστηθηκα πολυ και κυριως εννοειται τους 2 απιστευτους κιθαριστες που ειχαν μαζι. Για τους σκορπιονς δεν μπορω να πω οτι μου αρεσαν.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν στην 14. Ο ηχος ηταν κακος. Οι Whitesnake ηταν ΟΚ, οι Scorpions περσι ηταν καλυτεροι. Χθες ηταν πολυ ερωτηλοι, δεν τα εχωσαν πολυ.

Περσι που ημουν στην 5, ο ηχος στους Scorpions ηταν απο τους καλυτερους που εχω ακουσει σε συναυλια. Απλα τα ηχεια ηταν τοποθετημενα μονο για αυτους που ηταν μπροστα. Κριμα γιατι το Καραισκακη εχει πολυ καλο δικο του ηχητικο συστημα και θα μπορουσαν να δουλευαν και αυτο ετσι ωστε να ακουγαμε και εμεις κατι στα πλαγια ....

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν κι εγώ εκεί.....

 

Σύντομα σχόλια:

 

Α) Whitesnake

 

Κρίμα που όλοι οι μεγάλοι με τους οποίους μεγαλώσαμε στα νιάτα μας έρχονται όταν πλέον γεράσουν. Παρ'όλα αυτά ο γερο-david νομίζω ότι τασ κατάφερε πολύ καλά, λαμβανομένης υπ'όψη της ηλικίας του. Ο άνθρωπος έχει μια ιστορία από πίσω του με συμμετοχή σε deep purple, προσωπικά άλμπουμ, συμμετοχές σε άλμπουμ του Roger Glover και την προσωπική του καριέρα με τα διάφορα versions των Snake. Νομίζω ότι ήταν αξιοπρεπέστατος και γενικώς καλά κρατιέται. Ήταν εμπειρία που τον ακούσαμε live μετά την εντρύφηση τόσων ετών στα άλμπουμ του. Τα παιδάκια οπου είχε μαζί του ήταν πολύ καλά ειδικά οι κιθαρίστες. Ο ήχος (ήμουν στην 15) μέτριος προς κακός. Γενικά θα τον προτιμούσα σε συναυλία μόνο του και όχι guest.

 

Β) Scorpions

 

Ήχος καλύτερος (τουλάχιστον από εκεί που άκουγα εγώ). Πράγματι, σε σχέση με πέρυσι νομίζω ότι ήταν πιο χαλαροί. Παρ'όλα αυτά και την ηλικία τους, πιστεύω ότι βάζουν κάτω πολλά παιδαρέλια που νομίζουν ότι ροκάρουν. Αν και έχω αλλάξει πολλές γνώμες για τους scorpions από το 1978 που τους παρακολουθώ, νομίζω ότι είναι γεγονός ότι είναι και παραμένουν ένα μεγάλο συγκρότημα που -κυρίως- σέβεται και αγαπάει το κοινό του. Ένας άλλος ρόλος που παίζουν είναι ότι με τα άλμπουμ τους και τις συναυλίες τους μαθαίνουν τον κόσμο να ακούει ρόκ και δη καλό ροκ. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω ακόμη είναι πώς ο Rudolf Schenker μπορεί και χτυπιέται ακόμη πάνω στην σκηνή. Μάλλον θα έχει γυναίκα (γερμανίδα???? 8O ) που τον διατηρεί ακμαίο.....

 

Χαιρετισμούς σε όλους

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε ηρέμησε.

Ο ένας λέγεται aldrich και είχε συνεχώς μια gold top LP και ο άλλος beach με ibanez και suhr (που σε ρε Τάκη!!!!)

Κρίμα που δεν τους άκουγα καθαρά γιατί έχωναν διαρκώς :twisted:

 

Με Anderson παίζει, έχω το σετ που παίζουν τώρα σε βίντεο και έχω ζουμάρει στο εξάχορδό του..... :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου