Προς το περιεχόμενο

Scorpions anyone?


nuno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ρε ηρέμησε.

Ο ένας λέγεται aldrich και είχε συνεχώς μια gold top LP και ο άλλος beach με ibanez και suhr (που σε ρε Τάκη!!!!)

Κρίμα που δεν τους άκουγα καθαρά γιατί έχωναν διαρκώς :twisted:

 

Με Anderson παίζει' date=' έχω το σετ που παίζουν τώρα σε βίντεο και έχω ζουμάρει στο εξάχορδό του..... :wink:[/quote']

 

Poios ρε taq...ο reb;;;;;Θυμαμαι παντως οτι ειχε συμβολαιο με τις Ibanez..palaiotera...αφου ειχε κατασκευασθει ενα signature model Reb Beach..το οποιο ηταν εμφανισιακος ολιγον τι χαλια....

Παντως και ενα τελευταιο dvd toy που εχω..παλι με Ibanez παιζει...λεμε τωρα.!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ακόμη παρατήρηση για τους Schenker και Jabbs: Πόσες flying V και explorer αλλάξανε οι μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ.......!!! Μέτρησα τουλάχιστον 4 στον Schenker και άλλες 3 νομίζω στον Jabbs. Εκτός βέβαια από την strat που έπαιξε το wind of change.

 

Δυστυχώς πάνε εκείνες οι παλιές καλές εποχές που οι κιθαρίστες σπάγανε τις κιθάρες τους στην σκηνή (ή στους φακούς των καμεραμαν :!: ο νοών νοείτο=California Jam 1974) και μετά τις πετάγανε στο κοινό.

 

Ετσι θα μαζεύαμε και εμείς κανένα μπρατσάκι..... :cry:

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο βίντεο που έχω παίζει με Tomas Anderson από το ξεκίνημα του σετ... στο ζουμ που κάναμε με τον z43k0, διαπιστώσαμε το μεγάλο "Α" στο headstock.....

πάντως αντώνη τα κομμάτια μαμάνε! τα έχουν ξαναδουλέψει όλα από την αρχή και τα παίζουν έναν τόνο κάτω.... από τη στούντιο εκτέλεση.... στο βίντεο φαίνονται ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ εκπληκτικοί..... έμεινα "μμ..@$ς" όταν τους είδα ... έδειχναν να έχουν πολύ ενέργεια και τα κομμάτια ήταν τίγκα στα γεμίσματα και τις φράσεις .... η φωνή του μπασίστα με "παραξένεψε λίγο" αλλά ήταν και αυτός τρελός παίκτης.... για τους κιθαρίστες του όλα είναι λίγα που λέω.... :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα κι εγω.οι whitesnake μου αρεσανε πολυ ενω οι scorpions λιγοτερο.παντως οι κιθαριστες των whitesnake ειχανε απιστευτο ηχο,ενω των σκορπιων μου φανηκε πολυ βαβουρα....α ναι και ο beach μονο με σουρ κιθαρες επαιξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nuno στους Whitesnake ποιοι ηταν στην κιθαρα;;Ο Sykes aποκλειεται νομιζω.....γιατι θα τραβαω τα μπουτια μου αν τον εχασα...

 

Ποιος Sykes ρε Antoine!!! 8O 8O

Περίεργο ένας μπάρμπας μπροστά μου το ίδιο ρώταγε!

 

O Sykes έχει τσακωθεί με τον Coverdale πριν ολοκληρωθεί ο 1987. Ο ίδιος έχει δηλώσει ότι απλά τελείωσε τον δίσκο γιατί δεν γουστάρει να αφήνει μισοτελειωμένες δουλειές (και ευτυχώς). Ούτε καν στα video δεν φαίνεται όπου τον έχει αντικαταστήσει ο Campbell!

 

Σύμφωνα με δήλωση του Sykes

"Δεν πρόκειται να ξανα-συνεργαστούμε με τον David όσο αυτός δεν κατεβαίνει από το ψηλό άλογο που έχει καβαλήσει ..."

:D :D :D :D :D :D

 

Δεν ξεπέζεψε όταν χώριζε ο :evil: (μπήκε αποκλειστικά για τα κέρατα) ... Τώρα θα ξεπεζέψει που ξανά γεμίζει στάδια!!!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nuno στους Whitesnake ποιοι ηταν στην κιθαρα;;Ο Sykes aποκλειεται νομιζω.....γιατι θα τραβαω τα μπουτια μου αν τον εχασα...

 

Ποιος Sykes ρε Antoine!!! 8O 8O

Περίεργο ένας μπάρμπας μπροστά μου το ίδιο ρώταγε!

 

 

Σύμφωνα με δήλωση του Sykes

"Δεν πρόκειται να ξανα-συνεργαστούμε με τον David όσο αυτός δεν κατεβαίνει από το ψηλό άλογο που έχει καβαλήσει ..."

:D :D :D :D :D :D

 

Δεν ξεπέζεψε όταν χώριζε ο :evil: (μπήκε αποκλειστικά για τα κέρατα) ... Τώρα θα ξεπεζέψει που ξανά γεμίζει στάδια!!!

 

...Παντως στους Blue Murder ...Ο Sykes Μου πηρε τα αυτια.....εκει φανηκε να αναπνεει το παιξιμο του....στο 1987 ειχε παιξει και ο Vandeberg απο οτι θυμαμαι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου