Προς το περιεχόμενο

Πειρατεια - απλα η γνωμη μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@santso4

 

Πάντως, αφού έχεις γίνει καλύτερος κιθαρίστας σε παρακαλώ να μου ετοιμάσεις ένα CD με μουσική γιατί θέλω να την ακούω στο αυτοκίνητο και να παίζεις μέσα εσύ. Όταν είσαι έτοιμος, πες μου να σου πω που να μου το στείλεις. Μη το καθυστερήσεις όμως, έτσι;

 

 

 

Αμα πραγματικα πιστευεις οτι εχεις κατι να πεις με μια σου δημιουργια, και οτι θες να μοιραστεις ενα δισκο που χεις βαλει μεσα την ψυχη σου και αξιζει κατι (δε λεω να εχεις απλα φαει εργατοωρες, αλλα να βρει και απηχηση που σημαινει οτι θα το γουσταρει ο κοσμος γιατι το να βγαλει καποιος ενα δισκο της σειρας δε λεει κατι) , πιστευεις οτι θα πεινασεις? Τοσοι καλλιτεχνες που εβγαλαν καποιο αξιολογο εργο πεινασαν λογω πειρατειας?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ThanosJ, ξεκινάς από το επιχείρημα ότι οι εταιρίες βγάζουν πολλά λεφτά, λεφτά που δεν τα αξίζουν. Αυτό οδηγεί στο μοναδικό συμπέρασμα ότι προσπαθείς να μειώσεις τα κέρδη των εταιριών. Τι σχέση έχουν αυτά με την μουσική σαν αγαθό, το τι πρέπει και δεν πρέπει να μπαίνει στις τσέπες των καλλιτεχνών και τι λεφτά έχει ο καθένας μας στην τσέπη του, δεν καταλαβαίνω. Η μόνη αλήθεια είναι ότι δεν γουστάρεις τις εταιρίες, τίποτα παραπάνω.

 

Και στη τελικη, ενω μου λες οτι ολοι βγαζουν πολλα λεφτα απο αυτη τη φαση, περιμενεις να πω σε εναν εφηβο που μαζευει το χαρτζιλικι του για να παρει ενα cd να μη το κατεβασει και να σκεφτει οτι θα χασουν καποιες εταιρειες λιγα λεφτα ενω τοσα χρονια εχουν χεστει στο ταλιρο?

 

Αν τον έφηβο τον μάθεις να παίρνει κάτι τσάμπα με το έτσι θέλω και ότι αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό, αύριο μεθαύριο θα κάνει κατι χειρότερο (μπορεί και όχι, αλλά δεν βοηθάς κιόλας). Κάνε μου μια χάρη και μην κάνεις παιδιά.

 

Τοσοι καλλιτεχνες που εβγαλαν καποιο αξιολογο εργο πεινασαν λογω πειρατειας?

 

Το ότι δεν πείνασαν δεν το δικαιολογεί περισσότερο. Το θέμα είναι αν χάνουν χρήματα, όχι αν πέρασαν το όριο της φτώχιας.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα πραγματικα πιστευεις οτι εχεις κατι να πεις με μια σου δημιουργια, και οτι θες να μοιραστεις ενα δισκο που χεις βαλει μεσα την ψυχη σου και αξιζει κατι (δε λεω να εχεις απλα φαει εργατοωρες, αλλα να βρει και απηχηση που σημαινει οτι θα το γουσταρει ο κοσμος γιατι το να βγαλει καποιος ενα δισκο της σειρας δε λεει κατι) , πιστευεις οτι θα πεινασεις? Τοσοι καλλιτεχνες που εβγαλαν καποιο αξιολογο εργο πεινασαν λογω πειρατειας?

 

Σου απάντησε ήδη ο χταπόδης (και συμφωνώ).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν τον έφηβο τον μάθεις να παίρνει κάτι τσάμπα με το έτσι θέλω και ότι αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό, αύριο μεθαύριο θα κάνει κατι χειρότερο (μπορεί και όχι, αλλά δεν βοηθάς κιόλας). Κάνε μου μια χάρη και μην κάνεις παιδιά.

 

 

Και εσυ μην κανεις παιδια, αν ειναι να γινουν υπακουα και να μην μπορουν να κρινουν αν γυρω τους καποιος αδικει καποιον και καποιος εκμεταλευεται καποιον και απλα δεχονται οτι συμβαινει με σκυμμενο κεφαλι. αβουλα και ακριτα οντα δηλαδη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσυ μην κανεις παιδια, αν ειναι να γινουν υπακουα και να μην μπορουν να κρινουν αν γυρω τους καποιος αδικει καποιον και καποιος εκμεταλευεται καποιον και απλα δεχονται οτι συμβαινει με σκυμμενο κεφαλι. αβουλα και ακριτα οντα δηλαδη.

 

Ασ' το Θάνο, μην το παλεύεις. Όλο σου το λογικό σύστημα βασίζεται στο

-Οι πάπιες επιπλέουν.

-Το ξύλο επιπλέει.

-Άρα, οι πάπιες έιναι από ξύλο.

 

Πρέπει να είναι τρομακτικός ο κόσμος.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη αλήθεια είναι ότι δεν γουστάρεις τις εταιρίες, τίποτα παραπάνω.

 

+1000

 

Και εσυ μην κανεις παιδια, αν ειναι να γινουν υπακουα και να μην μπορουν να κρινουν αν γυρω τους καποιος αδικει καποιον και καποιος εκμεταλευεται καποιον και απλα δεχονται οτι συμβαινει με σκυμμενο κεφαλι. αβουλα και ακριτα οντα δηλαδη.

 

τουλαχιστον δεν θα γινουν ληστοσυμμοριτες

ενω για τα δικα σου δεν ξερω.... ;D

 

Τοσοι καλλιτεχνες που εβγαλαν καποιο αξιολογο εργο πεινασαν λογω πειρατειας?

 

φυσικα και πεινασαν,οπως πεινασαν και οι χιλιαδες εργαζομενοι στις (και γυρω) απο τις δισκογραφικες εταιρειες.

 

δεν μου απαντησες ακομα ΑΝ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ (για να μπορεσω να αποφασισω αν αξιζει να συνεχισω να μιλαω μαζι σου,οχι γιατι ειναι κακο να μην εργαζεσαι,τουλαχιστον αν εισαι κατω απο 18,αλλα γιατι αν δεν εργαζεσαι προφανως σου ειναι αδυνατον να αντιληφθεις τους βασικους κανονες της αγορας) .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου απαντησες ακομα ΑΝ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ (για να μπορεσω να αποφασισω αν αξιζει να συνεχισω να μιλαω μαζι σου,οχι γιατι ειναι κακο να μην εργαζεσαι,τουλαχιστον αν εισαι κατω απο 18,αλλα γιατι αν δεν εργαζεσαι προφανως σου ειναι αδυνατον να αντιληφθεις τους βασικους κανονες της αγορας) .

 

Να σου θυμίσω 25% ανεργία. Κάν' το καλύτερα "αν δεν έχεις εργαστεί ποτέ στην ζωή σου για μεγάλο χρονικό διάστημα."

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου θυμίσω 25% ανεργία. Κάν' το καλύτερα "αν δεν έχεις εργαστεί ποτέ στην ζωή σου για μεγάλο χρονικό διάστημα."

 

συμφωνω απολυτα,αλλωστε αυτο εννοουσα (αλλωστε μη ξεχναμε οτι οι μισοι (τι οι μισοι δηλαδη ΟΛΟΙ ηθελα να πω) τουλαχιστον ανεργοι στην Ελλαδα λογω τετοιων "επαναστατικων" μυαλων και πρακτικων εναντια στο ..μεγαλο κεφαλαιο  ειναι ανεργοι)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(αλλωστε μη ξεχναμε οτι οι μισοι τουλαχιστον ανεργοι στην Ελλαδα λογω τετοιων "επαναστατικων" μυαλων και πρακτικων ειναι ανεργοι)

 

Να χαρείς βρε SF, μην πετάς τέτοιες ατάκες, θα φαγωθούμε πάλι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου