Προς το περιεχόμενο

335 κατασκευές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο πάνω καπάκι άφησες κενό γύρω γύρω για να σου βγει ακριβός τ σχήμα που θες ? μήπως σου φύγει πουθενά ?

Αν προσέξεις στις φωτο φαίνεται το περιθώριο 3-4χιλ που έχω αφήσει στο κάτω αλλά και στο πάνω καπάκι.

Το επόμενο στάδιο είναι να κόψω αυτό το περιθώριο και να έρθει ¨πρόσωπο¨ με τα πλαινά οταν βγει απ το καλούπι.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 292
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν προσέξεις στις φωτο φαίνεται το περιθώριο 3-4χιλ που έχω αφήσει στο κάτω αλλά και στο πάνω καπάκι.

Το επόμενο στάδιο είναι να κόψω αυτό το περιθώριο και να έρθει ¨πρόσωπο¨ με τα πλαινά οταν βγει απ το καλούπι.

 

με το ρουτερ φαντάζομαι με τ μύτη μ τ ρουλεμάν έτσι ?

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νασο ωραια το πας. αυτο με το βαρος με ενδιαφερει. οταν τελειωσεις θελω ναμου πεις ποσο βγηκε γιατι η δικια μου ειναι λιγο βαριουτσικη. αν σκεφτεις οτι ειναι και γκουμουτσα δεν πολυβολευει σαν κιθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νασο ωραια το πας. αυτο με το βαρος με ενδιαφερει. οταν τελειωσεις θελω ναμου πεις ποσο βγηκε γιατι η δικια μου ειναι λιγο βαριουτσικη. αν σκεφτεις οτι ειναι και γκουμουτσα δεν πολυβολευει σαν κιθαρα.

Ευτυχώς που τη λέπτυνα γιατι αρχικά το center block το είχα 38χιλ!

Τελικά το έφερα στα 33-34χιλ όσο και στα σχέδια της 335, τώρα που τη βλέπω εκτός καλουπιού είναι λίγο μπαούλο ;D. Μου φαίνεται και μενα λιγο βαρια, αλλά δεν  υπάρχει περίπτωση η es 335 φτιάχτηκε για μένα..

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως και δεν έχεις ασχοληθεί ακόμα με το neck joint? Θα το σκάψεις όλο μαζί?

 

Προτρέχω λίγο, αλλα θα την χρωματίσεις, ή θα την κάνεις natural όπως την παλιά?

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως και δεν έχεις ασχοληθεί ακόμα με το neck joint? Θα το σκάψεις όλο μαζί?

 

Προτρέχω λίγο, αλλα θα την χρωματίσεις, ή θα την κάνεις natural όπως την παλιά?

Το νεκ τζοιντ είναι λιγο αργότερα αφού τακτοποιηθούν τα καπάκια και μπει και το φιλέτο γύρω γύρω.

Επειδή τα καπάκια με τα πλαινά δεν είναι απο το ίδιο κομμάτι ξύλου και έχουν χρωματική διαφορά , θα τη βάψω οχι με sunburst αλλά μονόχρωμη είτε το πάνω καπάκι μονο, είτε ολόκληρη δηλ το σώμα γιατί το μαονένιο μπράτσο έτσι κι αλλιώς θα είναι σκούρο.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέχεια με ρουτάρισμα για να έρθουν τα καπάκια στην ιδια ευθεία με τα πλαινά,τρίψιμο σε όλο το σώμα γύρω γύρω, σκάψιμο για την ένωση του μπράτσου και των πλαινών σιριτιών .

DSC_0145.thumb.JPG.85edf22e4bc9868e9f4582f7c9077d06.JPG

DSC_0146.thumb.JPG.6d57210e9d5fb5101864a774dac193cb.JPG

DSC_0149.thumb.JPG.65978383d14010d2cf409968346f8351.JPG

DSC_0183.thumb.JPG.94677d3ee409fc565b13346d7953868c.JPG

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου