Προς το περιεχόμενο

Μπαντα θελει να αγορασει δικο της εξοπλισμο-help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε ιδέα πόσο κάνει ένας ενισχυτής :'( ?δλδ ποια η διαφορά να πάρει

τόν pmp 6000 με τον 2000 κτλπ μιά χαρά είναι η προτασή μου...δέν σηκώνω κουβέντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωπς...σόρρυ εγώ διάβασα βιαστικά 300E max δηλ από 100 ο καθένας... ό,τι να'ναι :P

 

άκυρο! με 1000Ε παίρνετε πολύ καλά μηχανήματα, αλλά πάλι επιμένω στο ότι πρέπει να επισκεφτείτε ελληνικό κατάστημα για προσφορά πριν κάνετε αγορά από εξωτερικό.

 

οι επιλογές είναι πολλές.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτως η αλλως ρε παιδια κι απο εδω να τα παρει παλι τα χρηματα στην γερμανια η στην κατασκευαστρια ετερια δεν θα πανε;;απλα αν κανει 300ε το ενα ηχειο ας πουμε ο ελληνας θα κρατησει τα 60ε..οποτε δεν κερδιζουν σε κατι...

 

Η κονσολα η μεγαλη που δειξανε τα παιδια της Behringer ειναι πολυ καλη

την εχω δουλεψει και την ξερω πολυ καλα..σας βγαζει μεχρι και σε πανυγηρι για ολοκληρο το χωριο..χαχα τωρα για αυτοενισχυομενα κεντρικα ηχεια καλυτερα να το αποφευγετε...

 

Γτ;;

 

Κατ αρχας εχουν δικο τους ενισχυτη αρα και δικη τους ασφαλεια...

πραγμα που σημαινει οτι αν πολυζοριστουν δεν θα ειναι κανεις διπλα να τα ελενχει

για το ποτε χτυπανε clip και ετσι ισως να σ αφησουν στην μεση

 

Εγω θα εκανα τον συνδυασμο... Παθητικα ηχεια-Αυτοενισχυομενη κονσολα

Κοιταξτε και στο Musicstore.com...Εχει πολυ καλα πραγματα και με διαφορα τιμης σε καποια απο τον Θωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και υπάρχει το θέμα να μην ανοίξω άλλο..

 

Έχετε να προτείνετε συγκεκριμένα μαγαζιά στην Ελλάδα (Αθήνα προσωπικά προτιμώ) για αγορά PA εξοπλισμού?

Βασικό χαρακτηριστικό να είναι η ειλικρίνεια και όχι να προσπαθούν να σου πουλάν ότι τους βολεύει. Να μπορείς να συζητήσεις. Αυτό το απρόσωπο του ίντερνετ χαλάει όλη τη μαγεία.

 

Νομίζω η απάντηση στο ερώτημα θα βοηθήσει και το φίλο που έφτιαξε το θέμα...

 

Επίσης, τι να προτιμήσει κανείς, ενίσχυση μέσω κονσόλας ή μέσω ηχείων ?  Έχετε προσωπικές εμπειρίες να παραθέσετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλή μια σχετικά φθηνή αλλά ολοκληρωμένη πρόταση

http://www.thomann.de/gr/peavey_pro15_messenger_fullrangesystem.htm

με σετ βάσεις

http://www.thomann.de/gr/millenium_bs2211b_boxenstaenderset.htm

 

με αυτή την κονσόλα γιατι στα λευτά που κοστίζει δε λέει να πάς σε μικροτερη

http://www.thomann.de/gr/behringer_pmp5000.htm

και κανα δυο τέτοια μονιτοράκια

http://www.thomann.de/gr/kustom_ksc10mp.htm

και με καλώδια φτάνεις στα 900 ευρά 300 έκαστος δηλαδή και είστε μια χαρά ακόμα και για λαιβ μεγαλύτερων απαιτήσεων στο μέλλον.

 

Το πιο βασικό είναι να κοιτάξεται και τι μπορείτε να βρειτε καλο και φθηνό στα μεταχειρισμένα. Παίζουν πχ καλές κονσόλες αρκετά φθηνα.

 

Επίσης, τι να προτιμήσει κανείς, ενίσχυση μέσω κονσόλας ή μέσω ηχείων ?

 

Εγώ θα προτιμούσα ενισχυτή μέσω.. ενισχυτή. Δηλαδή αυτόνομο ενισχυτή που είναι και η καλύτερη λύση. Αν λόγω κόστους πρέπει να καταλήξεις σε μια απο τις αλλες δυο λύσεις τότε θα προτιμούσα αυτοενισχυόμενη κονσόλα.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προτιμούσα ενισχυτή μέσω.. ενισχυτή. Δηλαδή αυτόνομο ενισχυτή που είναι και η καλύτερη λύση. Αν λόγω κόστους πρέπει να καταλήξεις σε μια απο τις αλλες δυο λύσεις τότε θα προτιμούσα αυτοενισχυόμενη κονσόλα.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συγχαρητήρια δια την τύχη μας έλεγε κάποιος κάποτε και γηράσκοντας τον κατανοώ όλο και περισσότερο...

 

Στο προκείμενο... υπηρετώντας τον κανόνα, ένας σοβαρός κατασκευαστής active ηχείων, επιλέγει μεγάφωνα με συγκεκριμένη ωμική αντίσταση και ευασθησία, τα τοποθετεί σε μια καμπίνα που μελέτησε γι αυτά, γνωρίζει ακριβώς την σύνθετη ωμική αντίσταση που προκύπτει από τον συνδυασμό τους και τις εγγενείς αδυναμίες τους λόγω του κόστους που αποφάσισε να κινηθεί το τελικό προϊόν και κατασκευάζει ένα τελικό ενισχυτικό στάδιο παραμετροποιώντας το ώστε να καλύπτει ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ στο πλείστον των περιπτώσεων, την μέγιστη ηχητική στάθμη που τους επιτρέπεται από την φύση τους...

 

εσείς φαίνεται γνωρίζετε καλύτερα και οι επιλογές σας υπερκεράζουν ως κανόνας τις δικές τους ώστε να πετυχαίνετε το ίδιο αποτέλεσμα στα ίδια χρήματα... πάω πάσο...

 

PA active ηχείο "καμένο" ακόμα δεν έχω συναντήσει (όχι ότι δεν θα υπάρχουν...ό κλασσικός ξερόλας έλληνας "μικροφωνιάς" μπορεί να "κάψει" και αμίαντο εκτός των εγκεφαλικών κυττάρων του)... passive όμως , λόγω απαράδεκτου matching και μετέπειτα άνοης χρήσης, τόσες δεκάδες που μου έρχεται να κλαίω  από τις επιλογές watt με το κιλό... τόσο... να τ' αφήσω?...

 

 

 

ΥΓ. τες πα δεν έχει νόημα από ένα σημείο και μετά να ξαναλέμε τα ίδια και τα ίδια... είναι κουραστικό... και φυσικά δεν θα μπω σε αντιπαράθεση με κανένα... η λιγοστή μου γνώση αυτά  μου επιτρέπει να καταθέσω... σόρρυ κιόλας για το θράσος μου...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου