Προς το περιεχόμενο

σκίστε με!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νικολα το θεμα κι ας μην ειναι ολοκληρωμενο ακουγεται πολυ ωραιο.

Ετσι για μια εξτρα γνωμη νομιζω αν αφαιρεσεις βαθος απ τα τυμπανα-παντως καποιο βαθος ταιριαζει σ αυτο το υφος-και καθαρισεις το μπασσο(σε καποια σημεια ισως θελει χαμηλωμα η ενταση του και λιγοτερο βαθος?)θα ακουστει ολο πιστευω καλυτερα.

Ο ηχος στις κιθαρες μ αρεσει και στα καθαρα και τα βρωμικα.

Παντως αυτο το "σκιστε με" ειναι πραγματι λιγο 090........σας περιμενω ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Καταρχήν η ομολογία μου: ΔΕΝ ξέρω να δουλεύω με Plug-ins γενικά! Γιατί μόνο reverb έβαζα και ούτε καν EQ! (πχ. αυτό που ακούτε δεν έχει ίχνος EQ)... Άρα δεν έχω συνηθίσει.

 

Περικλή: Δεν είναι για το φόρουμ, είναι για σοβαρή δουλειά με ημερομηνία παράδοσης... Δεν έχω χρόνο πολύ (ούτε και λίγο).

 

Σπύρο: Ναι, το ξέρω, και με το 'mad about you' μοιάζει, αλλά και με τα δύο είναι αρκετά μακριά για να μην έχω νομικά προβλήματα! Η ενορχήστρωση είναι κλασσική, αλλά... τι να κάνω... :(

 

Gvour: Το βάθος θα το ξαναδουλέψω γενικά αύριο με καθαρό το κεφάλι!

 

Ναι... σκίστε με...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gvour: Το βάθος θα το ξαναδουλέψω γενικά αύριο με καθαρό το κεφάλι!

Να το κάνεις αυτό Νικόλα γιατί μαμάει το project.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να το κάνεις αυτό Νικόλα γιατί μαμάει το project.

Εννοείται! Δε γίνεται και αλλιώς θέλω δε θέλω (θα φάω πρόστιμο/ρήτρα αν το αργήσω)... Αλλά δεν αντέχω άλλο σήμερα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το μέρος αυτό μου φάνηκε πολύ άνω του μετρίου! Μου άρεσαν πολύ  και τα στερεο delay στα samples..με φωνή θα πετάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλην του θέματος Πόρτισχεντ που αναφέρθηκε,αλλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα ,δεν μου αρέσει η καθαρή κιθάρα ηχητικά ,την ακούω εντελώς άστοχη με το κλίμα του τραγουδιού .

Επίσης κάτι στον ήχο των στρινγκ ,θέλει βελτίωση ,όχι πέταμα ;D ,κάτι ακόμα που δεν μπορώ να στο εξηγήσω .

Κατά τη γνώμη μου και επειδή κι εμένα μου αρέσουν τα ριβέρμπ νομίζω ταιριάζουν στο κλίμα .

Σε σημεία ακούω και λίγο this is not america-bowie  ;D

 

Άλλαξε τη καθαρή κιθάρα και βελτίωσε λίγο ηχητικά τα στρινγκ ,τπτ άλλο

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες πως ειμαι το αυτι του κοινου ακροατη ,μιας και δεν εχω μουσικες γνωσεις και παιδεια ,αυτοδιδακτος ερασιτεχνης κιθαριστας(λεμε τωρα..).

το αυτι μου λοιπον λεει οτι ειναι παρα πολυ ομορφο(θα το λιωσω στο play),θα ηθελε τα βιολια να τα ακουει λιγο ποιο μπροστα.

και σε καμια περιπτωση δεν κανω κριτικη στην δουλεια σου(τετοια μουσικη....ουτε στα ποιο τρελα μου ονειρα)

καλο κουραγιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι! Το άκουσα τρις!

 

Για την καθαρή θα συμφωνήσω με τον Σάμυ ότι είναι λίγο ξεκούδουνη. Οι βρόμικες αξιοπρεπείς. Τους λείπει λίγη προσωπικότητα, αλλά στέκουν.

 

Τα τύμπανα δεν με χάλασαν όπως τα ακούω από τα απλά ηχεία του iMac.

 

O lead ήχος στην αρχή έχει όντως κάτι το συμβατικό που φτηναίνει το αποτέλεσμα.

 

Πάντως και έτσι μου άρεσε, έχει ωραία ατμόσφαιρα και μου αρέσουν πολύ οι μελωδίες των στρινγκακίων. Θέλει λίγο ραφινάρισμα/τελειοποίηση απλώς, αλλά όλα είναι σε πολύ καλό δρόμο. Καλή συνέχεια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου