Προς το περιεχόμενο

σκίστε με!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Σας παρακαλώ! Εδώ που δεν είμαι και καλός... σκίστε με!

 

Έχουμε και λέμε...

 

τα προβλήματα που εντοπίζω εγώ:

1. Πολύ βάθος στα ντράμς.

2. Το παίξιμο της κιθάρας στο ρεφρέν είναι μέτριο (ο ήχος είναι καλός όμως νομίζω)

3. Λείπει η φωνή φυσικά...

4. Το "σόλο" στην αρχή θέλει ή άλλο συνθ, ή άλλο ήχο εξ'ολοκλήρου! Δε πάει έτσι...

 

Αλλά απο 'κει και πέρα... για πείτε...

credits.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Δεν ξέρω για ποιό πράγμα πρόκειται αλλά μόνο τα βιολιά κρατάς, αυτά είναι για να ακουστούν, εκτός κι αν αυτό που ακούω είναι demo.

1000 συγγνώμη Νικόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά απο 'κει και πέρα... για πείτε...

Από κει και πέρα, είναι φανταστικό. Το ακούω τρίτη φορά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα τίς ! τσόντα έχουμε ?  ;D

 

Η σύνθεση εάν παιχτεί με πραγματικά όργανα σε στούντιο θα ΣΚΙΖΕΙ,είναι εκπληκτικό κομμάτι και διακρίνω επιρροές από Anathema, και εσύ Αναθεματισμένος είσαι ?  ;D

Από κεί και πέρα ο ήχος του πιάνου και των κρουστών είναι ακατάλληλος για τελική μείξη αλλά αφού είναι demo,όλα καλά.Τα στρινγκάκια ΣΚΙΖΟΥΝ πάντως.Έ ρε σκίσιμο που πέφτει... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν θα πω τιποτα παρα μονον οτι οσον αφορα τις παρατηρησεις σου εισαι σωστος .ΑΛΛΑ βρε nikolα τελειωσε  το κομματι πρωτα και μετα να το ανεβασεις .Νομιζω οτι εχεις πολλα περιθωρια να το βελτιωσεις και τα φοντα βεβαια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν και λίγο (σαν διάρκεια) ωραίο σαν σύνθεση.

Προσωπικά δεν μου άρεσε η καθαρή κιθάρα, αντίθετα ο ήχος της κολλάει όμορφα με το κομμάτι στο 1.10 (εκεί που «βρωμίζει» λιγάκι) και γίνεται η ας πούμε κορύφωση- παρεμπιπτόντως  πολύ ωραίο σημείο.  

 

Πάντως πολύ βάθος επί του συνόλου του κομματιού (και το μπάσο ακούγεται με μπόλικο), αλλά από την άλλη του δίνει μια πιο «τριπαριστή» ατμόσφαιρα.

 

Όμως θα σου ξαναπώ ότι αυτό που άκουσα μου άρεσε. Αναμένω την extended version.  :D      

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Περικλή: Θέλω να προλάβω πριν κάνω και άλλες μαμακίες... Για αυτό το βάζω ως έχει.

 

Πάντως με μπερδεύετε... Σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι...

 

Η καθαρή κιθάρα δε λέει πολλά + 1 η άλλα δεν είναι άσχημη νομίζω... (?)

 

Έχει πολύ βάθος γενικά. Πρέπει να το βγάλω σε πολλά όργανα... Για την ώρα χρησιμοποιώ πρακτικά το ίδιο βάθος για τα ηλεκτρονικά όργανα μέσω Kontakt και άρα...

 

Για το σόλο στην αρχή σκέφτομαι φυσικό όργανο...

 

Για τα ντραμς με άλλο ντύσιμο δε με χαλάνε, γιατί ψάχνω αυτόν τον ψεύτικο/drumbox ήχο... Σκέφτομαι μετά να βάλω "κανονικά" ντραμς να χτυπάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλή: Θέλω να προλάβω πριν κάνω και άλλες μαμακίες... Για αυτό το βάζω ως έχει.

 

Πάντως με μπερδεύετε... Σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι...

 

Η καθαρή κιθάρα δε λέει πολλά + 1 η άλλα δεν είναι άσχημη νομίζω... (?)

 

Έχει πολύ βάθος γενικά. Πρέπει να το βγάλω σε πολλά όργανα... Για την ώρα χρησιμοποιώ πρακτικά το ίδιο βάθος για τα ηλεκτρονικά όργανα μέσω Kontakt και άρα...

 

Για το σόλο στην αρχή σκέφτομαι φυσικό όργανο...

 

Για τα ντραμς με άλλο ντύσιμο δε με χαλάνε, γιατί ψάχνω αυτόν τον ψεύτικο/drumbox ήχο... Σκέφτομαι μετά να βάλω "κανονικά" ντραμς να χτυπάνε...

 

Μια χαρα μου ακουστηκε.. με φυσικα τυμπανα σιγουρα θα ειναι διαφορετικο και με αλλες δυναμικες μεσα.. ισως να εβαζες hammond? για "χαλι"..

 

 

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε συ nikola ποιος σε κηνυγαει ; εχεις να παραδωσεις δουλεια αν ναι τοτε στρωσου  ;D

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩς ΓΙΑ ΤΟ FORUM MONO τοτε εχεις χρονο οσο θελεις ..και αλιμονο δεν εισαι και χθεσινος ..συνεχισε .Εγω παντως δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει ειπα οτι πρεπει να τελειωση το κομματι (αν θελεις τυμπανα ζωντανα ερχομαι και γραφω για παρτυ σου ) 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου