Προς το περιεχόμενο

κεφαλη λαμπατη για μεταλ ηχο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιΑ οτι κινεζικο εχω παρει απο κι8αρα -ενισχυτη χαλανε τα ποτενσιομετρα

 

 

Έχω δει pots να φθείρονται σε USA, UK, Chinese, Korean κλπ amps και κιθάρες... Δε φταίει συνήθως τόσο η ποιότητά τους όσο η συντήρηση και ο καθαρισμός των pots. Αν έχουν σκόνες, υγρασία, συχνή ή κακή μεταχείριση, κάνουν τα γνωστά "χρατς χρουτς" κι ας είναι και Dimarzio, CTS, Lps ή alpha pots.

Πλέον oι περισσότεροι amps κινέζικα pots έχουν (Ναι, και σε πολλούς US ή UK amps...). Έχω ανοίξει αρκετούς ενισχυτές για επισκευή και το αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειμαι πολυ κοντα στον laney ironheart 60

αν τον φερει και ο νακας να τον ακουσω καλα 8α ηταν.

πιστευω να μην μ βγαλετε πολλα αρνητικα για αυτον γιατι στο τελος δεν 8α παρω τπτ.

:)

σας ευχαριστω παντως για τις προτασεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω να μην μ βγαλετε πολλα αρνητικα για αυτον γιατι στο τελος δεν 8α παρω τπτ.

 

Δεν είμαστε το Συμβούλιο της Επικρατείας... Ζήτησες συμβουλή, σου δόθηκαν πολλές, δε θα πληρώσουμε εμείς τον ενισχυτή με έρανο για να θες να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.  ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι πολυ κοντα στον laney ironheart 60

αν τον φερει και ο νακας να τον ακουσω καλα 8α ηταν.

πιστευω να μην μ βγαλετε πολλα αρνητικα για αυτον γιατι στο τελος δεν 8α παρω τπτ.

:)

σας ευχαριστω παντως για τις προτασεις σας.

 

Mια χαρά ενισχυτής είναι ο laney Ironheart. Προσωπικά εκτιμώ ιδιαίτερα τα british design high-gain μοντέλα. Η Laney κοπιάρει αρκετά τα μοντέλα της Marshall αλλά δίνει κι ένα διαφορετικό χαρακτήρα κάθε φορά (συνήθως λίγο περισσότερες χαμηλές, λίγο "όγκο" παραπάνω ας πούμε).

 

Αντε, με το καλό να καταλήξεις σε ενισχυτή εύχομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε, με το καλό να καταλήξεις σε ενισχυτή εύχομαι!

Και γω το ίδιο!!!

Σε κριτική που διάβασα σε ένα περιοδικό (Total Guitar) για τον μεγάλο του αδερφό, αυτόν στα 120 watt, του δίνανε 4/5. Οπότε φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ καλός. Μένει μόνο να τον ακούσεις από κοντά.

Έχεις ζητήσει από το Νάκα να σου τον φέρει για να τον δοκιμάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβα τον moderator αλλα τσ.το προβλημα μ δεν ειναι τα λεφτα αλλα αλλη μια αποτυχημενη αγορα.γουρουνι στο σακι ψονιζεις στην ελλαδα.μπορει να σας ζαλισα λιγο.

sotto thanks που με φερνεις πιο κοντα στην αγορα  του laney.

karma ειπα στον νακα που εχει το καταστημα στην κορινθο να μου τον φερει για δοκιμη.δεχτηκε αλλα θα περιμενω πολυ γιατι δεν υπαρχει καλα καλα στα κεντρικα.για να δουμε.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβα τον moderator αλλα τσ.

 

Εγώ πάλι δεν κατάλαβα το "τσ."  ;D

 

Αυτό που προσπάθησα να σου πω είναι ότι το forum είναι εδώ για να παρεις μια δεύτερη (τρίτη κ.ο.κ.) γνώμη. Δε θα αποφασίσει κανείς μας για μια αγορά που θα κάνεις εσύ. Εσύ πληρώνεις και εσύ αποφασίζεις, αλλά δίνεις την εντύπωση με τον τρόπο που γράφεις ότι η αγορά σου "πρέπει" να είναι και... "approved by Noiz.gr".

 

Αυτό εννοώ λέγοντας πως δεν είμαστε Συμβούλιο της Επικρατείας. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσ=τελοςπαντων

δεν ζητησα εγριση απο το forum για αγορα ενισχυτη.

απλα επειδη δεν εχω ιδεα απο ενισχυτες επειδη παιζω με πεταλιερες ζητησα μονο  οποιος ξερει και εχει ακουσει η εχει μεταλαδικη κεφαλη να μου πει αν αξιζει.αν ειχα την επιλογη να ακουσω οσους μπορω να βρω δεν 8α μπαινα στο forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πήρες λίγο στραβά αυτά που έγραψα.  :)

Δε σε κατακρίνω. Εσύ έχεις και το μαχαίρι και το καρπούζι. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου