Προς το περιεχόμενο

ΑΝΑΜΕΝΩ ΦΩΣ (Luther Blissett)


constantinos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλην της στυλιστικής ομοιότητας με διαφόρους που αναφέρθηκε και από άλλα παιδιά, το βρήκα πολύ ωραίο το κομμάτι σου. Ευχαρίστως θα το άκουγα στο ραδιόφωνο κι εγώ.

 

Εξαιρετικό και το βίντεο.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολύ όμορφο, κοντά στο πεδίο που κακώς συγκαταλέγεται στο κακώς εννοούμενο έντεχνο. Αντίθετα μοιάζει να ανήκει στα καλά δείγματα της σύγχρονης ελληνικής μουσικής.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διαθέσατε να γράψετε κάτι... δεν έχετε ιδέα πόσο βοηθάνε κάποιες επισημάνσεις!!!

 

@Sfaku

Εξαιρετικά εύστοχα αυτά που έγραψες και για τους στίχους και για το βρώμισμα του ήχου!! Δυστυχώς είναι αργά για αλλαγές τώρα αλλά να σου πω την αλήθεια επειδή δεν έχω καμία "παιδεία" εις την τραγουδιστικήν  ;D δε θα είχε κάποιο αποτέλεσμα!! Θα πρέπει να βρω μαλλον τραγουδιστή για το project μου!!

 

@messalion

Ευχαριστώ για την κριτική φίλε και ακριβώς αυτή η συγκεκριμένη κριτική (το ότι δηλαδή ακούγονται όλα τα τραγούδια μου το ίδιο) είναι ο λόγος που δεν ανεβάζω για σχολιασμό πολλά κομμάτια μου πλέον (αύτο ήταν εξαίρεση)!!! Και ο λόγος είναι όχι γιατί δε μου αρέσει αυτή κριτική, αλλά ακριβώς το αντίθετο... συμφωνώ απολύτως!!

Απλά θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω κανενα στούντιο της προκοπής, ούτε home δεν το λες, δεν είμαι ηχολήπτης, ούτε και τραγουδιστής και ούτε έχω τίποτα όργανα της προκοπής!! Με λίγα λόγια δεν έχω τις γνώσεις και τον εξοπλισμό να αλλάζω ύφος και είδος όποτε γουστάρω  ;D τόσο απλά... (να φάνταστείς ότι με το γκρουπάκι μου παίζω stoner rock)  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διαθέσατε να γράψετε κάτι...  (να φάνταστείς ότι με το γκρουπάκι μου παίζω stoner rock)  8)

 

Δεν έχω πρόβλημα με το τι παίζεις και τι σου αρέσει ,απλά ''είχα'' την αίσθηση απ αυτά που άκουσα ,ότι άλλα παίζεις και όχι στόνερ .........περί ορέξεως και γούστου βέβαια  ;D

Έχω την αίσθηση ότι μπορείς καλύτερα από στόνερ ,χωρίς παρεξήγηση ε?

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, δεν παίζω ακριβώς stoner  ;D ... σκέψου κάτι σε 50% Queens of the Stone Age και 50% Pearl Jam!! To group το έχω για εκτόνωση πιο πολύ!!!

 

Εννοείται πως στο προσωπικό μου project βγάζω πράγματα που μου αρέσουν... απλά οι δυνατότητες που έχω τεχνικά είναι περιορισμένες σε ερασιτεχνικό επίπεδο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ (constantinos) τι νομιζεις οτι ειμαστε οι περισσοτεροι εδω μεσα ? 1 κιθαρα 1 καρτα ηχου και 2 πενες - τιποτα παραπανω - τα τραγουδια σου δειχνουν ακριβως αυτο - οτι δλδ δεν χρειαζεσαι το σουπερντουπερ εξοπλισμενο στουντιο για να βγαλεις διαμαντακια  ;)

 

δοκιμασε αλλου στυλ παιξιματα - αλλαξε λιγο τα "ακορντα" (εσκεμενα) οταν σου ερχονται στο μυαλο,απλως ετσι.......για χαβαλε και που ξερεις μπορει να σου αρεσει και να το σταμπαρεις - ετσι διαμορφωνεται ο "ηχος" καποιου  ;)

 

Π.χ. Εχω εναν φιλο (μουσικο τροπον τινά αλλα) που οτι μα ΟΤΙ τραγουδι εχει γραψει ξεκιναει απο Am (ΛαΜινορε) - οποως καταλαβαινεις οσο ωραια και να ειναι τα τραγουδια που γραφει, αν σου παιξει 3 απανωτα θα σηκωθεις στο 4ο να πας τουαλετα :D

 

Προς θεου και δεν λεω οτι αυτα που γραφεις δεν ειναι καλα ετσι ? το δηλωσα αλλωστε και στην προηγουμενη σελιδα  ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, εχω να γράψω τραγούδι απο λα μινόρε... καμιά δεκαετία  ;D ;D

 

Κατάλαβα απόλυτα τι μου έγραψες... αλλά εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς! Πιστεύω πως δεν είναι θέμα ακόρντου το τραγούδι... τα καλύτερα τραγούδια θα σου πει κάποιος άλλος έχουν γραφτεί με τρία απλά ακόρντα!! Το να διαμορφώσει κάποιος τον ήχο, του κακά τα ψέμματα, έχει να κάνει και με θέματα ηχοληψίας, σίγουρα φαντασίας, κυρίως επιμονής, ίσως και εμμονής...!!!

 

Είναι μεγάλη κουβέντα βέβαια (ευχαρίστως να την κάνουμε) και μη με παρεξηγήσεις, ακριβώς αυτές τις απόψεις, όπως η δική σου- θέλουμε, φαντάζομαι, να διαβάζουμε όλοι όσοι δημοσιεύουμε κομμάτια μας εδώ...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sfaku

Εξαιρετικά εύστοχα αυτά που έγραψες και για τους στίχους και για το βρώμισμα του ήχου!! Δυστυχώς είναι αργά για αλλαγές τώρα αλλά να σου πω την αλήθεια επειδή δεν έχω καμία "παιδεία" εις την τραγουδιστικήν  ;D δε θα είχε κάποιο αποτέλεσμα!! Θα πρέπει να βρω μαλλον τραγουδιστή για το project μου!!

Όχι μη το λες αυτό, τραγουδάς πολύ καλά (για τα δικά μου τα γούστα και όχι μόνο) και η ερμηνεία σου έχει κάτι το προσωπικό. Όσο τραγουδάς θα βελτιώνεται η ικανότητά σου να εντοπίζεις τις πιο λεπτές πτυχές της ερμηνείας, οπότε βουρ στον πατσά!  ;D

 

Αυτή τη στιγμή η δουλειά σας μόλις ολοκληρώθηκε, είναι άρτια και έχει μια κατεύθυνση Α. Οι σκέψεις που πόσταρα χθες πάνε σε μα κατεύθυνση Β. Δύσκολο να αλλάξετε κατεύθυνση με τη δουλειά τόσο φρέσκια, για αυτό τα σχόλιά μου είναι μάλλον σπόροι για το μέλλον. Αν συν τω χρόνω σου έρθει όρεξη να το ξαναδουλέψεις, βλέπεις αν σου ταιριάζουν.

 

Όσο για τις δουλειές που ποστάρεις ακούγονται πολύ καλά. Τα αυτιά σου δουλεύουν μια χαρά, και αυτά είναι το βασικό μηχάνημα που χρειάζεσαι για να κάνεις καλές παραγωγές, όλα τα άλλα έπονται!

 

Καλή συνέχεια στις δημιουργίες σου!

 

Υ.Γ.: Δεν το περίμενα το stoner ούτε εγώ, καλό πράγμα να είσαι μέσα σ΄όλα.  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πω, πως άλλο να τραγουδάς πάνω στη νότα και άλλο να τραγουδάς καλά!! Anyway, εννοείται πως όταν και αν ξαναδουλευτεί το κομμάτι θα είμαστε σε επαφή  ;) και πάλι ευχαριστώ για την ωραία κουβέντα που είχαμε.... το απολαμβάνω πάντα το επίπεδο στο noiz  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου