Προς το περιεχόμενο

Raggamufin cover (σφαλιάρες στην κιθάρα)


Fenderikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από ένα διπλό εσπρέσσο και εμπνευσμένος από τις τελευταίες σφαλιάρες που είδαμε όλοι, είπα να ξεδώσω κι εγώ με μερικές ψιλές στην κιθάρα μου!!

Percussive style λοιπόν!

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

την καημενη την κιθαρα, δηλαδη δεν σε προκαλεσε αυτη για να τις φαει.

 

ωραιο παιξιμο παντως μπραβο

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τα καλά σας λόγια!!  :) :D

 

Ειδικά φίλε messalion με τιμάει πραγματικά αυτό που λες καθότι είσαι γνώστης του συγκεκριμένου είδους. Έγώ δηλώνω πρωτάρης του συγκεκριμένου στυλ, και από ακούσματα και πόσο μάλλον από παιξίματα. Είναι το πρώτο κομμάτι του είδους που μελετάω και βγάζω, καθότι μου άρεσε πάρα πολύ σαν σύνθεση. Από ακούσματα στο στυλ αυτό έχω μόνο τα γνωστά κομμάτια των Hedges, Mckee, Emmanuel και Jamal. Πάντα με γοήτευε όμως το σφιχτό τους ρυθμικό παίξιμο γεμάτο αρμονικές, χτυπήματα (σφαλιάρες - μπουνιές κτλ :P) και μπασογραμμές.

 

Όσον αφορά το ρυθμό... Δέκα+ χρόνια έσκαβα τσιφτετελορούμπες στα λαϊκά πατάρια! Μεγάλο σχολείο!!  ;D

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ παίδες να είστε όλοι καλά και να έχουμε καλό καλοκαίρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εισαι λατρης και θες (μαλλον) να το συνεχησεις τοτε επετρεψε μου να σου ποσταρω 2 κομματια "σχολειο" για το συγκεκριμενο ειδος - ευκολα και πανω απ'ολα μελωδικα  ;)

 

Αγαπημενος καλλιτεχνης και απο τους πρωτους του ειδους σε τετοιο επιπεδο

 

ΠΟΛΥ περιεργο κομματι αλλα αξιζει προσοχης μεχρι την τελευταια νοτα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια πολλά φίλε μου, καταπληκτικό παίξιμο σε ένα καταπληκτικό κομμάτι του μεγάλου Michael hedges. Άντε να μεγαλώνει λίγο η παρέα της ακουστικής κιθάρας ;)

(άντε να ξεπεράσουμε τους 20 μπας και κάνουμε σύλλογο ;D ;D ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ και πάλι για τα καλά λόγια και τις συμβουλές! Τα κομμάτια μπήκαν στα αγαπημένα του youtube.

 

Φίλε gskar είμαι συνδρομητής σου στο tube και δηλώνω fan σου!

Σήμερα το πρωί μελετούσα τη διασκευή σου στο Night ride across Caucasus! Τιμή μου λοιπόν!  ;)

 

Μεγάλο κόλλημα πάντως η ακουστική... Από τότε που την έπιασα στα χέρια μου η ηλεκτρική μου έχει σκουριάσει! Κάτι ο ήχος της, κάτι η μυρωδιά(!) της, το βάρος, όλα... Έρωτας! :D

Καμιά φορά την πιάνω για λίγο σε κάποιο διάλειμμά μου από άλλη δουλειά και δεν μπορώ να την αφήσω στη βάση της! ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο κόλλημα πάντως η ακουστική... Από τότε που την έπιασα στα χέρια μου η ηλεκτρική μου έχει σκουριάσει! Κάτι ο ήχος της, κάτι η μυρωδιά(!) της, το βάρος, όλα... Έρωτας! :D

Καμιά φορά την πιάνω για λίγο σε κάποιο διάλειμμά μου από άλλη δουλειά και δεν μπορώ να την αφήσω στη βάση της! ::)

Καλα να παθεις.......... ;D ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο παίκτης ωραίος και ο ήχος του και το κούτσουρο λαλάει υπέροχα  ;D

 

+1, ακριβώς αυτό σκεφτόμουν κιεγώ! Και να φανταστεί κανείς το άκουσα από ψείρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου