Προς το περιεχόμενο

Γιατί παύσαμε να χορεύουμε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαλλον η καλοπεραση μας εκανε ξενερωτους.... ;)

Aκριβώς!

 

Bryan Ferry - Don't Stop The Dance HD 1080p

 

Εγώ πάντως δεν έπαυσα, και το άλλο Σάββατο που παντρεύεται ένας κολλητός, θα του δώσω να καταλάβει. :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι καθαρά θέμα νοοτροπίας το ότι δεν χορεύουνε σήμερα, απομεινάρι των ορθάδικων δεκαετίας 90. Πιο πολύ σημασία έχει το look, αν είσαι γνωστός, με τι αμάξι θα φτάσεις, τι ρούχα φοράς, πόσοι θα σε χαιρετίσουν στο club... υπολείματα του νεοπλουτισμού. Η μουσική μια χαρά είναι.... εξελιγμένη όπως έπρεπε.

 

Όπως επίσης είναι θέμα νοοτροπίας να μη χορεύουν (όταν χορεύουν) αγόρι-κορίτσι αλλά κορίτσι με κορίτσι και τα αγόρια να κοιτάζουν από κάτω και να λένε "ουάου".... αυτό και άλλα πολλά δεν πρόκειται ποτέ να τα καταλάβω είμαι τις παλιάς σχολής.

 

Την τελευταία φορά που είδα κόσμο να χορεύει σε club στην Ελλάδα (disco ήτανε αλλά είχε μετατραπεί σε club) ήταν το 1994 και έπαιζε σε βινύλιο (φυσικά!) το Mr Vain... από τότε δεν ξαναείδα (δεν κάνω πλάκα!). Εντάξει είδα στη Μύκονο αλλά εκεί χορεύουν όλη μέρα σαν τα βλαμμένα επειδή είναι στη Μύκονο όχι επειδή τους αρέσει να χορεύουν οπότε δεν πιάνεται ::) όπως δεν πιάνονται και τα βλαμμένα σε Κάβο, Μάλια, φαληράκι κτλ για ευνόητους λόγους...

 

Κατά τα άλλα επειδή ανεβαίνω συχνά-πυκνά εις τον Ηνωμένον Βασίλειον εκεί συνεχίζουν να χορεύουν δεν έχουν σταματήσει πράγμα πάρα πολύ όμορφο (όπως επίσης και το ότι οι dj's δουλεύουν βινύλιο, ξέρουν να μιξάρουν, δεν είναι υδραυλικοί την ημέρα-το βράδυ dj-καμαριέρα και άλλα πολλά).

 

Πάντα ήμουν αντίθετος στο θέμα των ναρκωτικών και της Rave/Trance νοοτροπίας, ειδικά στο Ηνωμένο Βασίλειο, παρότι είχα την τύχη να απολαύσω πολλούς μεγάλους dj's όσο ήμουν εκεί (Van Dyke στο Gatecrasher/Steve Lowler Sankeys Soap -εποχές 99) και ήμουν φαν της μουσικής αυτής αλλά εντάξει εκεί είναι άλλη η νοοτροπία, αλλά το drug είναι fake σκοπός είναι να γίνεται η ίδια η μουσική drug άμα είναι να χαπακώνεσαι για να χορεύεις δεν λέει...

 

Χορός γνήσιος πλέον μόνο σε σκυλάδικα+πανηγύρια τα άλλα τέλος! (άντε και κανα λεσβιακό RnB' αλλά μπορεί να είναι στημένο από promotion αν είναι όλες μοντέλα και φοράνε μπλουζάκια RedBull οπότε προσοχή!-... επίσης το ίδιο ισχύει και για άλλες μάρκες γνωστών ποτών).

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε και κανα λεσβιακό RnB'

για δώσε καμμιά διεύθυνση να πάμε με το "χορευταρά" Νέστορα! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

μαλλον η καλοπεραση μας εκανε ξενερωτους.... ;)

 

Ποια καλοπέραση βρε γερούνδια... Ρωτάει κανείς αν κρατάνε τα πόδια μας  ;D

 

Πήγα να παίξω μπάσκετ (μετά από χρόνια) και στα πέντε λεπτά ήμουν για φορείο- άσε μετά που πονούσε δύο ημέρες η μέση μου  :D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά στη σκηνή μου κάνεις το κατσίκι ζωσμένος με τη γκαμούτσα του Leo.

Ακομα και στο διάλλειμα.

 

Ο χορός (καλά δεν μιλάμε για το Dirty dancing) είναι στη ψυχή κι όχι στα πνευμόνια φίλως.

Πρέπει τελικά να είμαι μουσικός....

 

Δεν μου απαντάει κι ο Σπύρος.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι ο κόσμος χορεύει και μάλιστα χορεύει πολύ (σίγουρα πολύ περισσότερο από τους Άγγλους και τους ολλανδους που τους έχω ζήσει)

 

Απλά χορεύει κυρίως την μουσική που τον εκφράζει και σε χώρους που τον εκφράζουν.

Δηλαδή ταβέρνες, σκυλάδικα, πανηγύρια και συναυλίες.

 

Τα club ανέκαθεν δεν ήταν για χορό στην Ελλάδα (ίσως λίγο στην μετάβαση από ντισκο, αλλά αν κοιτάξουμε και εκείνη την περίοδο πέρα από κάνα 4 και fuzz οπού και η ηλεκτρονική μουσική ως γκαμπα αντιπροσώπευε και μια "επανάσταση", ουσιαστικά με το κόκκινο τριαντάφυλλο και το του αγοριού απέναντι χόρευαν)

Αυτό περίμεναν όλοι να πάει 3 για να μπουν τα Ελλληνικα.

 

Έμενα αυτό πού με καίει πάντως περισσότερο είναι γιατί πλέον στα πάρτι δεν εχουν μπλουζ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον και χωρίς να θέλω να πολιτικολογώ,

αλλά τι σκ@#&*@# υπάρχει κάποιος χώρος στο διαδίκτυο που να μην υπάρχει διαφήμιση του ΠΑΣΟΚ ;

Η έχω κολλήσει κάνα green sun virus, διότι από youtube σε Noiz το ίδιο μπανερακι μου σκάει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά χορεύει κυρίως την μουσική που τον εκφράζει και σε χώρους που τον εκφράζουν.

Δηλαδή ταβέρνες, σκυλάδικα, πανηγύρια και συναυλίες.

Ναι, τα είπαμε αυτά.

 

Τα club ανέκαθεν δεν ήταν για χορό στην Ελλάδα (ίσως λίγο στην μετάβαση από ντισκο, αλλά αν κοιτάξουμε και εκείνη την περίοδο πέρα από κάνα 4 και fuzz οπού και η ηλεκτρονική μουσική ως γκαμπα αντιπροσώπευε και μια "επανάσταση", ουσιαστικά με το κόκκινο τριαντάφυλλο και το του αγοριού απέναντι χόρευαν)

Μιλαω για τα liveάδικα. Και δεν ήταν ανέκαθεν.

 

Έμενα αυτό πού με καίει πάντως περισσότερο είναι γιατί πλέον στα πάρτι δεν εχουν μπλουζ :)

Ποτέ δεν είχαν. Slow rock ήταν.

Ασε που τώρα δεν χρειάζεσαι δικαιολογία ή αφορμή για να χουφτώσεις.  ;)

Αν δεν μπορείς και τώρα, μη περιμένεις το Hotel California. Αλλο φταίει.

 

Επιπλέον και χωρίς να θέλω να πολιτικολογώ,

αλλά τι σκ@#&*@# υπάρχει κάποιος χώρος στο διαδίκτυο που να μην υπάρχει διαφήμιση του ΠΑΣΟΚ ;

Η έχω κολλήσει κάνα green sun virus, διότι από youtube σε Noiz το ίδιο μπανερακι μου σκάει....

Έρχονται από google. Τα cookies σου φταίνε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμενα αυτό πού με καίει πάντως περισσότερο είναι γιατί πλέον στα πάρτι δεν εχουν μπλουζ :)

Τυπου "Poor Man's Moody Blues" εε?.... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου