Προς το περιεχόμενο

Πώς καθαρίζουμε τα βαρυκεντρισμένα κλαβιέ των σύνθ ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας.Η ερώτηση είναι αυτή η οποία ήδη ερωτήθηκε  ;D αν για παράδειγμα σε κάποιο βαρυκεντρισμένο κλαβιέ κάποιο πλήκτρο γίνει πολύ ευαίσθητο και πατώντας το ελαφριά αυτό παίζει στη μέγιστη ένταση,τί και πώς πρέπει να καθαριστεί για να φτιαχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι παιζει τσιτα δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι βρωμικο,μαλλον χαλασμενο θα ειναι...επισης καθε κλαβιε εχει το δικο του τυπο,διαφορετικο τροπο για να φτασεις εκει που θες να διορθωσεις κατι,ξεχωρα οτι για να φτασεις μεχρι εκει θα σου φυγει ολο το απογευμα....

 

 

...δηλαδη τυπος παραπανω απλα το δενει,βαλε και το  λυσιμο,και σκεψου οτι αν δεν ξερεις ακριβως τι φταιει τσαμπα ο κοπος!

 

Τι πληκτρα εχεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το GEM SK880 powerstation το οποίο έχει βαρυκεντρισμένο κλαβιέ Fatar.Απολαυστικότατη αίσθηση  ;D

Γνωρίζω τη διαδικασία που απαιτείται καθώς το έχω καθαρίσει ήδη μία φορά και το έχω κάνει σαν καινούριο αλλά σε 2 πλήκτρα τα οποία βρίσκονται σε συγκεκριμένο σημείο έχω την εντύπωση ότι είναι πιό ευαίσθητα από τα υπόλοιπα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...σε 2 πλήκτρα τα οποία βρίσκονται σε συγκεκριμένο σημείο έχω την εντύπωση ότι είναι πιό ευαίσθητα από τα υπόλοιπα...

Μπορεί να είναι από μέχρι. Επειδή όχι απλά δεν υπάρχει "αντιπροσωπεία" αλλά έχει κλείσει και το εργοστάσιο, καλού κακού πήγαινέ το σε κάποιον που γνωρίζει να σου κάνει μία σωστή μέτρηση και για τα υπόλοιπα. Εάν σε ενδιαφέρει να λειτουργεί όπως πρέπει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για service πλήκτρων μου έχουν προτείνει ανεπιφύλακτα τον Βασιλη Ζαχαριαδη αν είσαι απο Αθήνα. Μαλλον ο τύπος θα είναι εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου