Προς το περιεχόμενο

Service και ανταλλακτικά...πληρώνουμε και μεταφορικά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακολουθω το thread απο την αρχη και μου εκανε εντυπωση η τιμη των 800 ευρω για μεταφορικα απο Κινα.

Απο την αλλη ομως προσφατα εκανα ερευνα στην εδω αγορα (μεταφορικες ) για μια αποστολη περιπου 200 κιλα στο Αεροδρομιο της Φραγκουρτης και το κοστος ηταν για αεροπορικη μεταφορα παντα Χ εταιρεια 280 ευρω & Ψ εταιρεια 350 ευρω.ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ & ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ -Αεροδρομιο Ελευθεριος Βενιζελος δικα μου δηλαδη +70 ευρω.

Το βαρος ομως του οργανου και το μεγεθος του (αντε με την συσκευασια 20 κιλα) δεν δικαιολογει τα 800 ευρω.Εχουν ακριβηνει οι μεταφορες λογω καυσιμων αλλα ;;;;;;;;;Μηπως συμβαινει κατι αλλο ...;; >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρακολουθω το thread απο την αρχη και μου εκανε εντυπωση η τιμη των 800 ευρω για μεταφορικα απο Κινα.

Απο την αλλη ομως προσφατα εκανα ερευνα στην εδω αγορα (μεταφορικες ) για μια αποστολη περιπου 200 κιλα στο Αεροδρομιο της Φραγκουρτης και το κοστος ηταν για αεροπορικη μεταφορα παντα Χ εταιρεια 280 ευρω & Ψ εταιρεια 350 ευρω.ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ & ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ -Αεροδρομιο Ελευθεριος Βενιζελος δικα μου δηλαδη +70 ευρω.

Το βαρος ομως του οργανου και το μεγεθος του (αντε με την συσκευασια 20 κιλα) δεν δικαιολογει τα 800 ευρω.Εχουν ακριβηνει οι μεταφορες λογω καυσιμων αλλα ;;;;;;;;;Μηπως συμβαινει κατι αλλο ...;; >:(

 

Μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει...

 

Εγώ τα τελευταία 2 χρόνια έχω παραγγείλει πολλές φορές από Κίνα και τα μεταφορικά,

είναι ίσως τα φθηνότερα από όλες τις άλλες χώρες.

Νομίζω είναι μέρος της εμπορικής πολιτικής της Κίνας, να έχει χαμηλούς δασμούς και μεταφορικά ώστε να είναι ανταγωνιστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά έχουν μπει σε δεύτερη μοίρα, εδώ μιλάμε για πλέον αδιάφορη και μη επαγγελματική εξυπηρέτηση από τον επίσημο διανομέα και επισκευαστή κορυφαίας κατασκευαστικής εταιρίας.

 

Και από ότι μαθαίνω δεν είναι τωρινό φαινόμενο λόγω κρίσης και καλά....ισχύει η παράδοση και παλαιότερα.   >:(

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να κοστίζει 800 ευρώ η μεταφορά, εκτός αν τα κομμάτια είναι φτιαγμένα από ραδιενεργό ουράνιο ή αν κατασκευάζονται στον Πλούτωνα. Κάτι άλλο παίζει εδώ. Τελικά καλά λένε πρώτα φεύγει η ψυχή και μετά το χούϊ. Και μάλλον το ποσό προκύπτει από την μη επαγγελματική συμπεριφορά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά έχουν μπει σε δεύτερη μοίρα, εδώ μιλάμε για πλέον αδιάφορη και μη επαγγελματική εξυπηρέτηση από τον επίσημο διανομέα και επισκευαστή κορυφαίας κατασκευαστικής εταιρίας.

 

Η ερμηνεία που δίνω είναι η συνήθης: θεωρούν πως σε κρατούν από τα κότσια. Ότι δεν έχεις εναλλακτική οδό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερμηνεία που δίνω είναι η συνήθης: θεωρούν πως σε κρατούν από τα κότσια. Ότι δεν έχεις εναλλακτική οδό.

Μαλλον (νοοτροπια 80ς) που θα παει ο μ.....ς εδω θαρθει??Απο το συγκεκριμενο μαγαζι ειχα ψωνισει το 1979-80 ενα σετ τυμπανα ,πιατα ,μικροφωνα .Αλλα τοτε ζουσε ο Μανωλης που με ηξερε και ειχα καλη αντιμετωπιση ...μετα μεγαλωσε το κολπο και χαλασε φαινεται ...ποιος ξερει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον (νοοτροπια 80ς) που θα παει ο μ.....ς εδω θαρθει??

 

Και 90's και 00's και 10's απ' ότι φαίνεται.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα "αγορά" έχουν καταλάβει πως δεν τους παίρνει πλέον, όμως φαίνεται πως στο θέμα "service" έχουν ακόμη περιθώριο και συνεχίζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 90's και 00's και 10's απ' ότι φαίνεται.

 

Μερικοί εξαιτίας των συνθηκών,προσγειώθηκαν ανώμαλα και άλλαξαν τροπάριο.

Κάποιοι συνεχίζουν να είναι υπερόπτες και αλαζόνες.

Πραγματικά δεν κατανοώ την στάση τους,ακόμη και αν έχουν αρκετό λίπος να κάψουν ή επαρκές πελατολόγιο,δεν βλέπουν αυτό που έρχεται  ???

 

Μακάρι να μπορούσα να γράψω κάτι θετικό,αλλά η εμπειρίες μου από το συγκεκριμένο μαγαζί δεν είναι καλές.

 

Στο θέμα "αγορά" έχουν καταλάβει πως δεν τους παίρνει πλέον, όμως φαίνεται πως στο θέμα "service" έχουν ακόμη περιθώριο και συνεχίζουν...

 

Πράγματι,το service είναι ότι έχει απομείνει..

Το συζητούσα προχθές με άνθρωπο που έχει 30 χρόνια μουσικομάγαζο.

Ούτε χορδές σεν πουλάει πια,το μόνο που του αέμεινε είναι το service.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου