Προς το περιεχόμενο

Ηχοληψία: Έχει μέλλον σαν επάγγελμα;


djObiwan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπουδάζω τει ηλεκτρολογιας,σκεφτομαι να την κοπανησω και α παω η στον γκολφιδη η σαε και μετα αγγλια.επαγγελματικα εχει προοπτικες η να μεινω εκλει που ειμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tί έχουν πάθει όλοι με το γκολφ???

Πέξτε μπάλα ρε...Αυτά τα σπορ είναι για αδερφές....

 

Πάντως,όπως σ'όλα τα επαγγέλματα χρειάζεται να'σαι top ή να'χεις

γνωριμίες....Κορεσμός υπάρχει...Αλλά και στην ηλεκτρολογία δεν

πιστεύω να'ναι καλύτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν μας αναφέρεις είναι το ποια είναι η σχέση σου με τη μουσική. Αν μέχρι σήμερα η μοναδική σχέση σου με τη μουσική ήταν το να ακούς ως παθητικός ακροατής Βίσση ή Βανδή, δεν νομίζω πως έχεις μέλλον στον Τομέα της Ηχοληψίας. Πέραν αυτού, ως ηλεκτρολόγος θα βγάλεις ΠΟΛΛΑ λεφτά. Ο νέος ηχολήπτης στην Ελλάδα έχει τόσο μέλλον όσο και ο νέος σκηνοθέτης. Ο νοών νοήτω... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ο νέος ηχολήπτης που έχει την απαραίτητη τρέλλα ώστε να αφιερώνει κάνα 8ωρο καθημερινά στον πειραματισμό και την μελέτη των εξελίξεων στην μουσική τεχνολογία, έχει ΛΑΜΠΡΟ μέλλον στο επάγγελμα...

Ο νέος ηχολήπτης που απλά πήγε σε μια σχολή ρωτώντας αν είναι καλύτερη

από την σχολή βρεφονηπιοκόμων ας πούμε, έχει ένα ΖΟΦΕΡΟ μέλλον ως ωρομίσθιος με 4-5 ευρώ σε κάποιο copy room...

 

Φίλε djObiwan, αν έχεις την απαραίτητη τρέλλα (ανάγκη πάθους θα την χαρακτήριζα...) και μια γυναίκα που θα την ανέχεται, μην ρωτάς κανέναν και προχώρα...αν όχι και απλά θες ένα "επάγγελμα" για τα προς το ζην, άστο...

 

ΥΓ. Leondas ο υπαινιγμός σου ανώνυμα και αστήρικτα απέναντι σε έναν επαγγελματία του χώρου (ανεξάρτητα του έργου και του βίου του) επιεικώς δεν σε τιμά, ειδικά αν δηλώνεις κι εσύ επαγγελματίας και του την λες και ρατσιστικά για τις υποτιθέμενες σεξουαλικές του προτιμήσεις...

Δικηγόρος του Γκολφίδη και κανενός άλλου δεν είμαι αλλά περιμένω "ανδρικά" επιχειρήματα στην επόμενη απαξίωσή σου...

Φιλικά, ελπίζωντας να κατάλαβες την "πατατιά" που διέπραξες ή την λάθος αποδοχή της από μένα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπουδάζω τει ηλεκτρολογιας' date='σκεφτομαι να την κοπανησω και α παω η στον γκολφιδη η σαε και μετα αγγλια.επαγγελματικα εχει προοπτικες η να μεινω εκλει που ειμαι?[/quote']

 

ΤΕΙ ηλεκτρολογιας κι εγω, στα ΤΕΙ Πειραια!!Ελα ρε συναδελφε...

Νομιζω πως οποιος ενδιαφερεται μπορει να βρει μιαν ακρη...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ηχοληπτης θα πρεπει να γινεις ΜΟΝΟ αν ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ,ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ να ΜΗ γινεις ηχοληπτης.. :wink:

Αν το βλεπεις απλα σαν ενα ακομα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ καλυτερα να μην ξεκινησεις καν.

Επισης καλο θα ειναι να εχεις υπόψιν σου οτι ΚΑΜΜΙΑ σχολη δεν προκειται να σε βοηθησει αν δεν εχεις ΤΑΛΕΝΤΟ & ΤΡΕΛΛΑ με αυτο το ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δυσκολο & απαιτητικο επαγγελμα.

Επισης θα πρεπει να λαβεις σοβαρα υποψιν σου το γεγονος οτι αν τελικα καταφερεις να γινεις καλος ηχοληπτης & καταφερεις να βρεις μια πραγματικα καλη δουλεια (ειτε ως ιδιοκτητης ειτε ως υπάλληλος) θα πρεπει να εισαι προετοιμασμενος για ΜΕΓΑΛΕΣ θυσιες ειδικα στο ΧΡΟΝΟ σου (ΚΑΝΕΝΑΣ ηχοληπτης της προκοπης που ξερω δεν δουλευει λιγοτερο απο 12 ωρες την ημερα...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ΚΑΝΕΝΑΣ ηχοληπτης της προκοπης που ξερω δεν δουλευει λιγοτερο απο 12 ωρες την ημερα...)

 

Χμμ, αυτό δεν ισχύει για όλους τους ελεύθερους επαγγελματίες σήμερα; Μάλλον και σαν ηλεκτρολόγος τις ίδιες ώρες θα εργάζεται..

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα το κακο ειναι οτι συνηθως το ωραριο του ηχοληπτη ειναι

6μμ-6 πμ :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα το κακο ειναι οτι συνηθως το ωραριο του ηχοληπτη ειναι

6μμ-6 πμ :cry:

 

Καλύτερα ηλεκτρολόγος λοιπόν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου