Προς το περιεχόμενο

όταν βλέπετε να κλαίω / διασκευή (Στελλάρα)


meet-sos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Mήπως πρέπει να πιάσουμε και καμιά δουλειά στις φάμπρικες του Ντίσελντορφ για να αποτολμήσουμε να διασκευάσουμε Καζαντζίδη;

 

;D ;D

 

Πρόσεχε τι εύχεσαι ή καλομελέτα και έρχεται (με γύρισα σε SF mode)  ;D ;D ;D

 

Ως τα επί του κομματιού θα συμφωνήσω με τον Νίκο (εξωγήινος ο Καζατζίδης) και δεν με ενθουσίασε το αποτέλεσμα ως σύνολο- ξεπερνώ το θέμα φωνή.

 

Παρόλα αυτά, ε, μια διασκευή έκανε ο άνθρωπος, όχι έγκλημα  ;D   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καζαντζίδη τραγουδάμε μόνο όταν τον νιώθουμε και η φωνή μας δεν βγαίνει από το λαιμό και το στόμα μας.

Αυτό δεν το γράφω για να σε πικάρω ούτε για να σε κριτικάρω, απλά χρειάζεται ψυχή και εδώ δεν βγαίνει έξω ψυχή απλά μια καλή φωνή.

χαχα ωραιος  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως πρέπει να πιάσουμε και καμιά δουλειά στις φάμπρικες του Ντίσελντορφ για να αποτολμήσουμε να διασκευάσουμε Καζαντζίδη;

 

Κάθε ένας έχει δικαίωμα να διασκευάσει ότι γουστάρει και θα κριθεί για αυτό.

Αρνητική γνώμη ναι,αλλά απαγορεύσεις στην μουσική δεν παίζουν από κανέναν και για κανέναν λόγο.

 

Αφήστε τον κόσμο να εκφραστεί,να ξεχαρμανιάσει,να γουστάρει.

Λες και παρουσιάστηκε σαν διάδοχος του Καζαντζίδη.

Coolάρετε λίγο,σιγά τα ωά..

 

 

Φυσικά και πρέπει να δουλέψεις στις Φάμπρικες της Γερμανίας και στου Βελγίου τις στοές, να είσαι εργάτης, οικοδόμος, πονεμένος αδικημένος για να τον νιώσεις και να μπορείς να βγάλεις κι εσύ συναίσθημα. Αλλιώς είσαι ένα ψάρι που απλά ανοίγει το στόμα του για να πεί ένα αδιάφορο τραγούδι.

ΥΓ Εξάλλου την γνώμη μου έγραψα... όπως μας ζητήθηκε.

 

Διάδοχος του Καζαντζίδη ??? Το άλλο με τον Τοτό?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και πρέπει να δουλέψεις στις Φάμπρικες της Γερμανίας και στου Βελγίου τις στοές, να είσαι εργάτης, οικοδόμος, πονεμένος αδικημένος για να τον νιώσεις και να μπορείς να βγάλεις κι εσύ συναίσθημα. Αλλιώς είσαι ένα ψάρι που απλά ανοίγει το στόμα του για να πεί ένα αδιάφορο τραγούδι.

 

Με το ίδιο σκεπτικό για να παίξω blues πρέπει να δέσω μια αλυσίδα στο πόδι και να πάω να μαζέψω βαμβάκι στον Αμερικάνικο νότο..

 

Έχω ζήσει Ανδαλουσιάνους που το flamenco δεν ήθελαν καν να το ξέρουν και άκουγαν μπιτάκια..

Έχω ζήσει ανθρώπους από διάφορες χώρες που έχουμε βρεθεί εξαιτίας του flamenco και

τα έδιναν όλα.

 

Ψυχόμετρα και στερεότυπα στη μουσική,κατά τη γνώμη μου,δεν χωρούν.

 

ΥΓ Εξάλλου την γνώμη μου έγραψα... όπως μας ζητήθηκε.

 

Kαι πολύ καλά έκανες.

 

Εγώ με αυτό τα έχω

 

Καζαντζίδη τραγουδάμε μόνο όταν

 

που δεν μπορώ να το δεχθώ για κανέναν καλλιτέχνη όσο μεγάλος και να είναι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς ψυχη δεν υπάρχει τέχνη φίλος.

Αν πρόσεξες δεν είπα για λαικά τραγούδια μιλάω μονο για τον ΘΕΟ ΣΤΕΛΙΟ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ, ΤΟΝ ΈΝΑ ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΌ ΚΑΙ ΑΝΕΠΑΝΆΛΗΠΤΟ.

 

Αν δεν τον νιώθεις άστο άκου μπιτάκια και φλαμένκο.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς ψυχη δεν υπάρχει τέχνη φίλος.

 

Μην υπεκφεύγεις..

Η ψυχή στην τέχνη δεν προκύπτει απαραίτητα από κάποια standard βιωμάτων που θα επιβάλλεις ΕΣΥ,επειδή έτσι ΣΟΥ αρέσει.

Τελικά να πάω να μαζέψω μπαμπάκι για να παίξω blues;

Πληρώ τα standards σου,έχω πονέσει αρκετά,το λέει η ψυχή μου;

 

 

Αν πρόσεξες δεν είπα για λαικά τραγούδια μιλάω μονο για τον ΘΕΟ ΣΤΕΛΙΟ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ, ΤΟΝ ΈΝΑ ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΌ ΚΑΙ ΑΝΕΠΑΝΆΛΗΠΤΟ.

 

Ξέρεις πόσους ΘΕΟΥΣ έχουμε σε αυτό το forum;

Eσύ το Καζαντζίδη,άλλος τον Διονυσίου,άλλος τον Lennon,άλλος τον Hendrix,άλλος τον Mercury και πάει λέγοντας..

Τελικά να ανεβάσω ένα cover μου από Muddy Waters ή μήπως το λευκό μικροαστικό μου υπόβαθρο δεν το επιτρέπει;

 

 

Αν δεν τον νιώθεις άστο άκου μπιτάκια και φλαμένκο.

 

Μάλλον δεν κατάλαβες αυτό που έγραψα..

Δεν χρειάζεται να είμαι Ανδαλουσιανός για να νιώσω flamenco..

Δεν χρειάζεται να είμαι ορφανός ανθρακωρύχος στο Βούπερταλ για να νιώσω Καζαντζίδη.

 

Και δε θα μου το απαγορέψει κανείς, επειδή δεν καλύπτω τα standards του όσο αφορά τα βιώματα ή επειδή αγγίζω το ΘΕΟ ΤΟΥ και δεν πιάνω τα κόκκινα στο ψηφιακό του ψυχόμετρο..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πήγαινε εσύ να τραγουδήσεις έτσι δημόσια, Καζαντζίδη και μετά τις ντομάτες και τα ζαρζαβατικά που θα φας, κάνε τους και την ανάλυση που έκανες και σε μένα... να μαζέψεις και κλωτσιές.

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πήγαινε εσύ να τραγουδήσεις έτσι δημόσια, Καζαντζίδη και μετά τις ντομάτες και τα ζαρζαβατικά που θα φας, κάνε τους και την ανάλυση που έκανες και σε μένα... να μαζέψεις και κλωτσιές.

 

Σιγά μη με έβγαζαν και στο απόσπασμα..

 

Φυσικά η δημόσια εμφάνιση που έγραψες,με  την απλή ανάρτηση ενός clip,ανώνυμα σε ένα forum,όπως έχουμε εδώ,είναι μέρα με την νύχτα,αλλά δε βαριέσαι,η υπεκφυγή είναι προφανής και στα προηγούμενα μηνύματα.

 

Μάλλον πριν αποτολμήσω να ανεβάσω και εγώ κανένα κλιπ, θα κάνω ένα δημοψήφισμα με τους ΘΕΟΥΣ των μελών του forum μήπως και θίξω κανέναν και με φιλοδωρήσουν με κανένα τελάρο ντομάτες..

 

Άσε που δεν έχω μαζέψει και μπαμπάκι στο νότο για να μου επιτραπεί να παίξω κανά blues..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μπαμπάκι έλα στον κάμπο αλλά μάλλον κανέναν Καρναβά να ακούσεις εκεί κι όχι BB King.

 

TΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ? και έχεις μια καραμέλα για επεκφυγές κλπ μ@κ@κίες?

Ανεβάζω ένα κλιπ ανώνυμα... γιατί ? διότι αν αρέσω κάπου θα το παίξω και ζωντανά κάποια φορά, ε εδώ τί άλλο να πώ? Δεν βλέπω συναίσθημα, ακούω μια μέτρια φωνή σε ένα τραγούδι χιλιοακουσμένο από τον μέγιστο Έλληνα τραγουδιστή, τι να πώ προσπάθησα να είμαι ευγενικός....

Μου την πέφτει κι ένας μυαλοπώλης αντιδραστικός και ενώ μιλάμε για Ελληνικό Λαικό τραγούδι, μου μιλάει για μαύρους, blues και μπαμπάκια.... ΕΛΕΟΣ ρε φίλε.... Στο φινάλε σίγουρα δεν έχουμε τις ίδιες γνώσης πάνω στο λαικό τραγούδι.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου