Προς το περιεχόμενο

Το μικροφωνο μπουκώνει απ' την αποσταση η αντανακλαση


Vasilis Psarakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.....εχω ενα μικροφωνο AKG 120 πυκνωτικο.Στο σημειο που τραγουδαω ειναι σε γωνια δωματιου και το μικρ/φωνο εχει 20-30 εκατοστα απο τον τοιχο.Δεν εβγαινε καλο το μικροφωνο κατι σαν να μπουκονε.....εγω εχω αποσταση απο μικροφωνο γυρω στους 30 ποντους.Εντελως συμπτωματικα ανακαλυψα οτι εχοντας

αποσταση απ' το μικροφωνο γυρω στους 45-50 ποντους εβγαινε πολυ καλυτερο και χωρις ψιλοπαραμορφωσεις.Τι συμβαινει....μπουκονε απ' την αποσταση που τραγουδουσα η απο τις αντανακλασεις επειδη ειναι πολυ κοντα στο τοιχο. Θα βγει

καλυτερο αν δοκιμασω με κανενα εμποδιο απο πισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μαλιστα ειχα προβλημα πολυ με το " s" στη αρθρωση. Ευχαριστω για την

απαντηση σου......θα πειραματισθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να μου κανει εμενα το Desser φιλε μου.....εγω θελω οδοντιατρο να μου βαλει

μια γεφυρα ..

Γιάςςςς Διακογιάςςςς "κυρίεςςςςς σποινίδεςςςςς και κύριοι δεχομένωςςςς"? ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1. Μη βάζεις το μικρόφωνο σε γωνια δωματίου εκτός και αν είναι μονωμένη με αφρώδες υλικό.

2. Μην κολλάς στο μικρόφωνο και τραγουδάς κατευθείαν στην κάψα. Δοκίμασε να έχεις μια κλίση δεξιά-αριστερά ή να βρίσκεσαι 5 εκατοστά στο πλάι αντί μπροστά του.

 

Πειραματίσου. Φαντάσου πως έχεις ένα χαρτάκι 2-3 εκατοστών μπροστά στο στόμα σου και το φυσάς. Γι αυτό "μπουκώνει".

 

 

ΥΓ - Το σσσ είναι "πρόβλημα" κάθε πριμαντόνας στα σκυλάδικα. Κάνε πως δεν υπάρχει. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να μου κανει εμενα το Desser φιλε μου.....εγω θελω οδοντιατρο να μου βαλει

μια γεφυρα ..

 

Πάρε ένα φελό από μπουκάλι κρασιού και δάγκωσέ το με τα μπροστινά δόντια σου. Κράτα το εκεί και προσπάθησε να τραγουδήσεις με τον φελό. Μετά από κανά 5' βγάλε τον φελλό και τραγούδα πάλι το ίδιο, προσπαθώντας να κάνεις το  "σ" σου να ακουστεί όπως θέλεις, θα δεις οτι θα έχουν χαλαρώσει αρκετά οι μυς στο στόμα και θα σου είναι πιο εύκολο να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις.

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου