Προς το περιεχόμενο

Bugera 6262(Head) vs Blackstar HT-5RH


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ λοιπόν, πως με τα 5 βατ του blackstar που κατα τα άλλα λατρευω ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΛΑΙΒ.

 

Γνώμη αλλά ατεκμηρίωτη...δε μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο δε μπορεί να βγει live εφόσον θα έχει ένα μικρόφωνο στην καμπίνα του...και είναι 5w λαμπάτα, φαντάζομαι έχεις ακούσει 5ρη λαμπάτο ενισχυτή για να δεις πόσο δυνατός είναι, έτσι; Αλλά και πάλι σου ξαναλέω, με ένα μικρόφωνο στο μεγάφωνο του combo και από εκεί στην κονσόλα και μπορεί να έχει μετά όση ένταση θέλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Nα σου εξηγήσω γιατί. Γιατί θα πιεστεί και Θα ζοριστεί το μηχάνημα και εγω στο δικό μου τρόπο σκέψης και λειτουργίας πάντα θέλω έξτρα δύναμη σε ότι και αν είναι αυτό, για να μην το κουράζω. Καταρχήν το σενάριο που καταθέτεις ισχύει ΜΟΝΟ για τη περίπτωση που υπάρχουν μόνιτορ, και σου δώσει τη κιθάρα στα μόνιτορ. Γιατί αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο, δεν θα μπορείς να ακούς εσύ ο ίδιος απο τον ενισχυτή αυτόν. Το έζησα σε αρκετα γνωστό μαγαζί της Αθήνας αυτό πριν 10 μέρες. Ο ηχολήπτης δεν μου έδωσε κιθάρα απο το μόνιτορ και όταν τον ρώτησα απο που θα ακούω μου είπε απο τον ενισχυτή σου. Σχεδόν δεν άκουγα τι έπαιζα οχι γιατί ο ενισχυτής ήταν λίγος σε βατ αλλά γιατί κακώς δεν τον άνοιξα και άλλο, φοβούμενος μην διαταράξω τις ισσοροπιες του ήχου που έβγαινε απο κάτω...

Οπότε επειδή δεν γνωρίζεις που θα παίξεις και με τί μ....α ηχολήπτη έχε βατ και άστα καβάντζα..δεν είπα 100, αλλα 30 βατ ειναι μια χαρα! Το άλλο θέμα είναι ότι τον ενισχυτή τον θέλει και για πρόβες. Αν στο λάιβ είσαι οκ λόγω sm57 στο μεγάφωνο, στη πρόβα και μάλιστα αφού παίζουν μεταλιές και θα γίνεται σκοτωμός μεσα σε ένα δωμάτιο 3επι3 τι θα ακούσει με τον συγκεκριμένο ενισχυτή? Κατα πάσα πιθανότητα τίποτα ή θα ακούσει μια χαρά αλλά θα του βγάλει τα μάτια μέσα σε ένα μικρό χρονικό διάστημα. Τεσ πα, ΕΓΩ δεν θα τον επαιρνα παρα μόνο για το σπίτι μου.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τον ίδιο προβληματισμό (συμβιβασμός ηχάρας/portability) για κάμποσα χρόνια...έψαξα, άκουσα, διάβασα, κατέληξα στον Hughes & Kettner Tubemeister 18 Head και από τότε δεν έχω ξανακοιτάξει πίσω...πραγματικά βρήκα την υγεία μου και απορώ γιατί δεν τον προτείνει κανείς σε τέτοιες συζητήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν τον έχει ακούσει κανείς. Για λέγε, για λέγε...

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει τα καλύτερα, απλά δεν τον έχω ακούσει προσωπικά + το ότι έχει 500 ευρώ που είναι το ταβάνι του φίλου μας σε χρήματα και δεν θα του μείνουν για καμπινα. Αν θελει ας το κοιτάξει κ ας κάνει λίγη υπομονή παραπάνω για να πάρει κάτι καλό!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν τον έχει ακούσει κανείς. Για λέγε, για λέγε...

 

Ούτε εγώ τον είχα ακούσει... ;D

Τον πήρα απο Thomann στα "κουφά" με βάση τα reviews και με τη λογική των 30-days-money-back....Ε, τον δοκίμασα 15 λεπτά και τον πήγα στην εκκλησία για να παντρευτούμε  ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι!

Χαίρομαι να ακούω για ευτυχισμένα ζευγάρια!!! ;D

Κουμπάρος (καμπίνα) ποιος έγινε?

 

;D

Δύο Marshall 1x12 oversized closed-back me Vintage 30's...

Συνδέω τη μία στο σπίτι, τις 2 στην πρόβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε ποσοστά επι των πωλήσεων παίρνω, ούτε δικαιώματα απο τη διαφήμιση...απλά ως παθών κιθαρίστας/αθλητής με παθολογική (κυριολεκτικά και μεταφορικά) απέχθεια στο κουβάλημα βρήκα τη χαρά μου στο εν λόγω κεφαλάκι....την πρώτη φορά που τον πήγα για πρόβα, η υπόλοιπη μπάντα νόμιζε οτι τους δούλευα...είναι 5 (ολογράφως : πέντε) κιλά μαζί με την (υπέροχη) θήκη/τσάντα μεταφοράς του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου