Προς το περιεχόμενο

Bugera 6262(Head) vs Blackstar HT-5RH


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Παιδες θέλει κανείς κανα v55 3μηνών+12ρα καμπίνα (προην compo Μαρσαλ) με eminenence μεγάφωνο??? ;D ;D ;D ;D

 

Εντάξει, δεν πουλά, απλά ρωτά σε φάση "θέλει κανείς παγωτό?" :D

 

Και δε βάζεις αγγελία για ανταλλαγή να κάνεις τη δουλειά σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

pffffff

μακάρι αλλά ποιος θα βρίσκονταν να έχει τον Blackstar venue 40 και να μην τον ήθελε?

Και να τον έκανε ανταλλαγή με v55?

Eίναι σαν τη διαφήμιση της κοκα κόλα ζίρο....Πιθανότητα 0,000000000000001

 

Και επειδή κουράστηκα το πουλα αγοραζε πουλα αγοραζε εδω και κατι χρονια μπορει να αρράξω και εκεί που είμαι να σου πω την αλήθεια..Πραγματικά κουράστηκα όμως... :-\

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pffffff

μακάρι αλλά ποιος θα βρίσκονταν να έχει τον Blackstar venue 40 και να μην τον ήθελε?

Και να τον έκανε ανταλλαγή με v55?

Eίναι σαν τη διαφήμιση της κοκα κόλα ζίρο....Πιθανότητα 0,000000000000001

 

Και επειδή κουράστηκα το πουλα αγοραζε πουλα αγοραζε εδω και κατι χρονια μπορει να αρράξω και εκεί που είμαι να σου πω την αλήθεια..Πραγματικά κουράστηκα όμως... :-\

πωπω τι δράμα περνάς κι εσυ ρε παιδί μου...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ χωρίς πλάκα...δεν το έχεις νοιώσει ποτέ αυτό? Θέλεις κάποια στιγμή να σταθεροποιήσεις τον εξοπλισμό σου και να αράξεις. Και μην το σκεφτεσαι τόσο απλό γιατί για εμένα που μένω Καβάλα και για να πουλήσω ή να αγοράσω κάτι απο αγγελία πρέπει να μπλέξω με Κτελ, αντικαταβολές, να περιμένω, να αγχόνομαι, το πήρε? δεν το πήρε? μου έβαλε τα λεφτα? θα μου τα βάλει κτλπ είναι αγχωτικά τα πράγματα...όσο έμενα Αθήνα δεν είχα θέμα και κάθε εβδομάδα αν έκανα αλισβερίσι. Σκέψου το λίγο...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ρε πλάκα κανείς ; είναι μαρτύριο όλο αυτό. Αλλά να σου πω κάτι ; εμείς φταίμε που είμαστε θύματα της υπερκατανάλωσης. Όσα και να έχουμε πάντα κάτι λείπει. Πάντως μη νομίζεις ότι και για τους αθηναίους είναι εύκολα. Εγώ πόσο καιρό θέλω να πουλήσω έναν engl fireball και μια γκίμπσον ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ και φυσικά θεωρώ τον εαυτό μου υπερκαταναλωτικό ΜΟΝΟ σε αυτό και επιρρεάζομαι απο τι ακουω αριστερα δεξια κτλπ. και θέλω πάντα του διπλανου που ειναι καλύτερο....Απλά αν ζεις Αθηνα όπως έκανα τα 28 πρώτα χρόνια της ζωής μου αγοράζεις και πουλάς face to face και διευκολύνεσαι. Εσυ δεν εχεις δώσει τα τζιμπράγκαλά σου γιατί είναι καλά μηχανήματα και κανείς δεν έχει να τα αγοράσει πλέον...θα τα παρουν καινουρια με πιστωτική και θα τα ξεχρεωσουν σε 654 δόσεις...και εγώ το έχω κάνει πολάκις!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Welcome to the club! Εγώ ερωτεύτηκα να φανταστείς απο το ht1r! Τελικά το έδωσα και πήρα τον bugera v55 και ένα blackstar distx αλλα το ψιλομετάνειωσα..έπρεπε εξαρχής να πάω στον venue40..χαλάλι τα παραπάνω φράγκα..θα είχα αυτό που ήθελα πάντα, οπότε τώρα σκέφτομαι κάποια στιγμή να στείλω τον v55 κ την καμπινα και να παρω τον venue40 σε compo να τελειώνουμε....άμα δεν παθεις δεν θα μάθεις δεν λένε????

Παιδες θέλει κανείς κανα v55 3μηνών+12ρα καμπίνα (προην compo Μαρσαλ) με eminenence μεγάφωνο??? ;D ;D ;D ;D

Άσε μιλάμε για έρωτα όχι αστεία!Άντε να βρεθεί όλο το ποσό να γουστάρουμε!Δεν υπάρχει ο ήχος των Blackstar,κατά τη γνώμη μου είναι ολοκληρωμένος,παίζει τα πάντα από hard rock έως melodic death metal με άνεση.Το θέμα είναι τα φράγκα,αλλά θα βρεθούν! :D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό πράμα το πλερώνεις στη ρημάδα τη ζωή...κανόνας βασικός! Απο τη κιθάρα το αμάξι μέχρι τη γυναίκα! ;)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και αυτόν (είναι φουλ λάμπα) http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=30214 (δεν έχω σχέση με τον πωλητή)

 

Toν έχει και ο Sottos αν δεν κάνω λάθος οπότε μπορεί να σου πεί γνώμη! Απ' ότι είδα είναι γύρω στα 20 κιλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και αυτόν (είναι φουλ λάμπα) http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=30214 (δεν έχω σχέση με τον πωλητή)

 

Toν έχει και ο Sottos αν δεν κάνω λάθος οπότε μπορεί να σου πεί γνώμη! Απ' ότι είδα είναι γύρω στα 20 κιλά!

 

Tον έχω σε κεφαλή! Βασικά το δικό μου τον πήρα σε πολύ καλή τιμή και τον έχω πειράξει ώστε να γίνει πιο marshall jcm800 σε tone και χροιά. Δεν είναι δύσκολη μόντα και του δίνει σίγουρα ωραιότερους ήχους.

Σε στοκ μορφή, είναι US thrash metal ενισχυτής γενικά. Άρα μπόλικο gain κυρίως για ρυθμικά και παραμόρφωση. Με ένα treble boost μπροστά γίνεται τρελό θηρίο.

Τα καθαρά του δεν έχουν πολύ headroom καθώς έχει και clean boost που κάνει crunch το καθαρό... Και στο καθαρό έκανα μόντα σε fender style για να μη σπάει γρήγορα. 

Γενικά δεν αφήνω ενισχυτή μου χωρίς mods αλλά ο rg50 προσφέρεται για τέτοια διότι σε στοκ μορφή δεν είναι και σούπερ. Αν έπαιρνα τώρα ενισχυτή, άνετα θα επέλεγα bugera 6260/6262 αντί για τον rg50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου