Προς το περιεχόμενο

Bugera 6262(Head) vs Blackstar HT-5RH


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι,αυτό ακριβώς που λες θέλω να κάνω.Δεν καταλαβαίνω γιατί να μη μου δώσει παραπάνω όγκο και ένταση.Δηλαδή τo mini stack της Blackstar πώς έχει όγκο?Αν δεν έχω καταλάβει κάτι διορθώστε με γιατί έχει πάρα πολύ μεγάλη σημασία! http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht5rs_mini_stack.htm

 

Φυσικά και θα πάρεις έξτρα ένταση και όγκο βάζοντας και 2η καμπίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Φυσικά και θα πάρεις έξτρα ένταση και όγκο βάζοντας και 2η καμπίνα.

Άρα θεωρητικά θέμα δεν υπάρχει.Στην πράξη να δούμε.Να σημειωθεί ότι η επιλογή μου δε βασίζεται μόνο στα κιλά των 2 set,αλλά μου άρεσε πιο πολύ ο Blackstar ηχητικά,είναι πιο all around.Παίζεις και hard rock άμα τύχει.  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά μου άρεσε πιο πολύ ο Blackstar ηχητικά,είναι πιο all around.Παίζεις και hard rock άμα τύχει.  ;D

 

Αυτο το διαπιστωσες απο το youtube ? Δεν διαφωνω για blackstar απλα ρωταω...

 

 

Εγω αυτο που πρεπει να πω ειναι να πας και σε κανενα μαγαζι να ακουσεις τιποτα , γιατι με αυτα και αυτα αλλαζεις σε καθε σελιδα και απο μια γνωμη... Οποτε ακου πρωτα και μετα...

 

Θα θεσω μερικα ερωτηματα και θελοντας να σε βοηθησω προτεινω να μου τα απαντησεις ολα... Αν μπλεχτεις παει να πει πως η λυση που σκεφτεσαι ειναι αηδεια....

 

Αν ειναι να εχεις 2 καμπινες τοτε τι θα γλυτωσεις απο κουβαλημα ?

 

Και γιατι αντι να κουβαλας σε λαιβ 1 κεφαλι και μια 1χ12 η 2χ12 θες να παρεις κομπο συν 2η καμπινα ?

 

Και ποσα μικροφωνα θα βαζεις μπροστα στις καμπινες σου ? 2 ?

Γιατι θα φας ντοματα απο τους ηχοληπτες χαλαρα...

 

 

Και γιατι εν τελει αφου κατεληξες οτι θες blackstar δεν περιμενεις εν παση περιπτωση να παρεις εναν ht-20 που θα τον βρεις στις αγγελειες του νοιζ με 350-400 ευρω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτο το διαπιστωσες απο το youtube ? Δεν διαφωνω για blackstar απλα ρωταω...

 

 

Εγω αυτο που πρεπει να πω ειναι να πας και σε κανενα μαγαζι να ακουσεις τιποτα , γιατι με αυτα και αυτα αλλαζεις σε καθε σελιδα και απο μια γνωμη... Οποτε ακου πρωτα και μετα...

 

Θα θεσω μερικα ερωτηματα και θελοντας να σε βοηθησω προτεινω να μου τα απαντησεις ολα... Αν μπλεχτεις παει να πει πως η λυση που σκεφτεσαι ειναι αηδεια....

 

Αν ειναι να εχεις 2 καμπινες τοτε τι θα γλυτωσεις απο κουβαλημα ?

 

Και γιατι αντι να κουβαλας σε λαιβ 1 κεφαλι και μια 1χ12 η 2χ12 θες να παρεις κομπο συν 2η καμπινα ?

 

Και ποσα μικροφωνα θα βαζεις μπροστα στις καμπινες σου ? 2 ?

Γιατι θα φας ντοματα απο τους ηχοληπτες χαλαρα...

 

 

Και γιατι εν τελει αφου κατεληξες οτι θες blackstar δεν περιμενεις εν παση περιπτωση να παρεις εναν ht-20 που θα τον βρεις στις αγγελειες του νοιζ με 350-400 ευρω ?

Έπαιξα με Blackstar στην αντιπροσωπία (Τρίμης) και μου άρεσαν πάρα πολύ.Εγώ να περιμένω βρε συ Άρη,δεν είναι θέμα,αλλά πρέπει να τον πάρω μέχρι αρχές Μαρτίου το αργότερο.Συν ότι εδώ και καιρό ψάχνω στο noiz για Blackstar και δεν υπάρχει κάτι που να αξίζει να επενδύσεις.Επίσης έχω υπολογίσει το βάρος και είναι αρκετά λιγότερο (10 κιλά περίπου),αρκετά σημαντική διαφορά δηλαδή σε σχέση με έναν Bugera ας πούμε.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και γιατι εν τελει αφου κατεληξες οτι θες blackstar δεν περιμενεις εν παση περιπτωση να παρεις εναν ht-20 που θα τον βρεις στις αγγελειες του νοιζ με 350-400 ευρω ?

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΜ ΜΠΡΑΒΟ

Αυτό λέω απο την αρχή...και καινούριος έχει 6 κατοσταρικα

αντι για 5 θα δωσεις 6 ενταξει....

και ηχητικά συμφωνώ ότι είναι ανώτερος απο το μπουγκέρα και πολύ πιο ολοκληρωμένος!!!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και ηχητικά συμφωνώ ότι είναι ανώτερος απο το μπουγκέρα και πολύ πιο ολοκληρωμένος!!!

 

 

 

Ενταξει σε αυτο θα διαφωνησω αλλα οκ στα υπολοιπα συμφωνουμε...

 

κατα τα αλλα

 

αλλά πρέπει να τον πάρω μέχρι αρχές Μαρτίου το αργότερο.

 

Ρε συ απο τωρα μεχρι τον μαρτιο ?  Περιμενε λιγο... Και παρε το Ht20 να σε βγαζει το μηχανακι παντου και να μην αγχωνεσαι... Και σου ειπα... Του βαζεις ροδακια... Δεν ειναι και τοσο βαρυς... 20 κιλα ειναι οκ... αντεχωντε... Θα βαλεις ροδακια... Θα φωναζεις και κανενα φιλο και θα γινει η δουλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ενταξει σε αυτο θα διαφωνησω αλλα οκ στα υπολοιπα συμφωνουμε...

 

κατα τα αλλα

 

Ρε συ απο τωρα μεχρι τον μαρτιο ?  Περιμενε λιγο... Και παρε το Ht20 να σε βγαζει το μηχανακι παντου και να μην αγχωνεσαι... Και σου ειπα... Του βαζεις ροδακια... Δεν ειναι και τοσο βαρυς... 20 κιλα ειναι οκ... αντεχωντε... Θα βαλεις ροδακια... Θα φωναζεις και κανενα φιλο και θα γινει η δουλεια...

Σου εξήγησα,δεν είναι θέμα υπομονής,λογικά τα χρήματα που θα έχω τον Ιανουάριο,τα ίδια θα έχω και το Μάρτιο.Αν κάπως φτάσω τα 600 κατοστάρικα θα πάρω τον Ht20,αλλιώς αναγκαστικά θα κάνω την πατέντα που ανέφερα παραπάνω. *Είναι λίγο υποκειμενικό το θέμα του ενισχυτή,εγώ αμφιταλαντευόμουν μέχρι που έπαιξα και με Blackstar,απλά ερωτεύτηκα!  ;D ;)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome to the club! Εγώ ερωτεύτηκα να φανταστείς απο το ht1r! Τελικά το έδωσα και πήρα τον bugera v55 και ένα blackstar distx αλλα το ψιλομετάνειωσα..έπρεπε εξαρχής να πάω στον venue40..χαλάλι τα παραπάνω φράγκα..θα είχα αυτό που ήθελα πάντα, οπότε τώρα σκέφτομαι κάποια στιγμή να στείλω τον v55 κ την καμπινα και να παρω τον venue40 σε compo να τελειώνουμε....άμα δεν παθεις δεν θα μάθεις δεν λένε????

Παιδες θέλει κανείς κανα v55 3μηνών+12ρα καμπίνα (προην compo Μαρσαλ) με eminenence μεγάφωνο??? ;D ;D ;D ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου