Προς το περιεχόμενο

Bugera 6262(Head) vs Blackstar HT-5RH


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δυστυχώς το σπίτι μου δεν έχει ασανσέρ και μένω στον 2ο,οπότε το πιο δύσκολο κομμάτι είναι να το ανεβάζω/κατεβάζω.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν εχεις προβληματα με μεση ψαξε τι θα σου κανει τη δουλεια ελαφρια και ξεκουραστα.

 

Αν ομως οχι,ειτε 30αρης ειτε 120αρης (με master volume) σε ενα τυπικο μπαρολαιβ που κανουμε οι περισσοτεροι το ιδιο ειναι,μιας και "καψιμο" απο τις τελικες δεν θα ακουσεις σε κανεναν απ τους δυο τους (πραγμα που ουτως ή αλλως προσωπικα δεν μου αρεσει).

Οποτε διαλεξε οποιον σου ακουγεται καλυτερα.

 

Οι λυσεις παντως κεφαλης-καμπινας ειναι καλυτερες για τα κουβαληματα μιας και μοιραζεται το βαρος σε δυο κομματια.

 

Παντως τα 5βατα παιχνιδια (εχω και γω ενα blackheart) καλο ειναι να καθονται στο σπιτι αντι να ταλαιπωρουνται και αυτα και ο ηχος σου προσπαθωντας να σταθεις διπλα σε εναν ντραμερ.Για εκει ειναι καταπληκτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις προβληματα με μεση ψαξε τι θα σου κανει τη δουλεια ελαφρια και ξεκουραστα.

 

Αν ομως οχι,ειτε 30αρης ειτε 120αρης (με master volume) σε ενα τυπικο μπαρολαιβ που κανουμε οι περισσοτεροι το ιδιο ειναι,μιας και "καψιμο" απο τις τελικες δεν θα ακουσεις σε κανεναν απ τους δυο τους (πραγμα που ουτως ή αλλως προσωπικα δεν μου αρεσει).

Οποτε διαλεξε οποιον σου ακουγεται καλυτερα.

 

Οι λυσεις παντως κεφαλης-καμπινας ειναι καλυτερες για τα κουβαληματα μιας και μοιραζεται το βαρος σε δυο κομματια.

 

Παντως τα 5βατα παιχνιδια (εχω και γω ενα blackheart) καλο ειναι να καθονται στο σπιτι αντι να ταλαιπωρουνται και αυτα και ο ηχος σου προσπαθωντας να σταθεις διπλα σε εναν ντραμερ.Για εκει ειναι καταπληκτικα.

γιώργο μπράβο πολύ σωστός. Πληρέστατη απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι καλα Αρη.

 

Βεβαια παρελειψα να πω οτι θεωρω κορυφαια επιλογη-ολα σε ενα με χαμηλο βαρος τον EVHIII-50 που εχεις γιατι ειναι καπου στο διπλασιο budget απο αυτο που καταλαβα οτι εχει διαθεσιμο ο OP.

 

Παντως εγω στην πρωτη ευκαιρια (απο λεφτα βεβαιως) θα χτυπησω εναν γιατι πλεον με τη δισκοκηλη δεν νομιζω οτι μπορω να σηκωσω τον jsx μου απ το στουντιο για λαιβ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να εισαι καλα Αρη.

 

Βεβαια παρελειψα να πω οτι θεωρω κορυφαια επιλογη-ολα σε ενα με χαμηλο βαρος τον EVHIII-50 που εχεις γιατι ειναι καπου στο διπλασιο budget απο αυτο που καταλαβα οτι εχει διαθεσιμο ο OP.

 

Παντως εγω στην πρωτη ευκαιρια (απο λεφτα βεβαιως) θα χτυπησω εναν γιατι πλεον με τη δισκοκηλη δεν νομιζω οτι μπορω να σηκωσω τον jsx μου απ το στουντιο για λαιβ.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ανάλυσή σου.Το budget μου φτάνει μετά βίας στα 500 ευρώ.Που σημαίνει είτε μια κεφαλή Blackstar των 5w και μια πολύ μέτρια καμπίνα,είτε μια κεφαλή Bugera και μια καλύτερη καμπίνα.Είμαι και παράξενος πανάθεμα με  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως πολύ καλός ο evh . Να ναι καλά ο blackie που με παρότρυνε κλωτσιδων να τον πάρω.

 

Φίλε μου από το να πάρεις το 5άρι μπλακσταρ που όπως έχουμε πει σε αυτό το θρεντ για 85η φορά δεν φτάνει για λάιβ καλύτερα ο μπουγκερα v55. Δεν φτάνουν βρε αγόρι μου τα 5 βατ. Μακάρι αλλά δεν φτάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι όντως πολύ καλός ο evh . Να ναι καλά ο blackie που με παρότρυνε κλωτσιδων να τον πάρω.

 

Φίλε μου από το να πάρεις το 5άρι μπλακσταρ που όπως έχουμε πει σε αυτό το θρεντ για 85η φορά δεν φτάνει για λάιβ καλύτερα ο μπουγκερα v55. Δεν φτάνουν βρε αγόρι μου τα 5 βατ. Μακάρι αλλά δεν φτάνουν

 

Μιλάς για το combo ή για την κεφαλή?Γιατί ενώ ο combo έχει ωραίο ήχο,ό,τι έχω ακούσει από την κεφαλή είναι μάπα.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για να μην παρεξηγηθώ,λέγοντας μάπα,εννοώ ότι δε μου κάνει για αυτά που θέλω να παίξω (heavy/power metal).Θεωρώ προτιμότερο έναν 333 ή έναν 6262.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποπτευομαι οτι οταν εφτιαχναν αυτον http://www.thomann.de/gr/bugera_333_xl.htm ειχαν κατα ενα μεγαλο μερος στο μυαλο τους τον peavey jsx,οποτε λογικα θα παιζει κι αυτος με χαμηλα το μαστερ πολυ καλα  ;)

Βεβαια σαν τη δοκιμη και το απευθειας τεστ δεν εχει...

Και τα 21 κιλα δεν ειναι και αμελητεα σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Υποπτευομαι οτι οταν εφτιαχναν αυτον http://www.thomann.de/gr/bugera_333_xl.htm ειχαν κατα ενα μεγαλο μερος στο μυαλο τους τον peavey jsx,οποτε λογικα θα παιζει κι αυτος με χαμηλα το μαστερ πολυ καλα  ;)

Βεβαια σαν τη δοκιμη και το απευθειας τεστ δεν εχει...

Και τα 21 κιλα δεν ειναι και αμελητεα σιγουρα.

Ναι αλλά δεν είναι 30 κιλά όπως ο Peavey 5150 :P

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου