Προς το περιεχόμενο

H FENDER ξυπνησε για τα καλα....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ: Τί είναι τα τσατούχια?... (εγώ βλέπεις είμαι το '80 γεννημένος... :lol:)

 

:lol: :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Αν και εδώ κάτω έχουμε συνηθίσει να τα λέμε τσαρούχια! :lol: :lol: :lol:

 

Αλλά μπορώ να πω ότι είμαι κι εγώ φαν των "τσαρουχιών - τσατουχιών" headstock!

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλλά μπορώ να πω ότι είμαι κι εγώ φαν των "τσαρουχιών - τσατουχιών" headstock!

 

Ρε ξεκόλλα!!! Το Τ με το R είναι δίπλα στο πληκτρολόγιο!!! Μου ξέφυγε ένα γραμματάκι, πώς κάνεις έτσι!!! :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε σεις...Αν είναι να πέσεις τόσο χαμηλά ώστε να ψωνίσεις Strat, βάλε το φαρδύ headstock τουλάχιστον...Αντρικά πράματα

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Κοιτάξτε τώρα την απάντηση του elavd...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε σεις...Αν είναι να πέσεις τόσο χαμηλά ώστε να ψωνίσεις Strat' date=' βάλε το φαρδύ headstock τουλάχιστον...Αντρικά πράματα

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Κοιτάξτε τώρα την απάντηση του elavd...

 

 

 

 

diespam.gif

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε παιδια κανετε ετσι με τις strat...οι καλυτερες φιλες των...κιθαρων :lol: :lol: ειναι...!!! :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά μπορώ να πω ότι είμαι κι εγώ φαν των "τσαρουχιών - τσατουχιών" headstock!

 

Ρε ξεκόλλα!!! Το Τ με το R είναι δίπλα στο πληκτρολόγιο!!! Μου ξέφυγε ένα γραμματάκι' date=' πώς κάνεις έτσι!!! :lol: :lol:[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ρε συ δεν το είπα για να στην πω, απλά όντως κατάλαβα ότι το λέτε έτσι!!!(δε λέω ότι εδώ το λέμε σωστά)...Πλάκα έχει πάντως!

 

ΥΓ.: Το σκίσαμε το thread πάλι...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δει κανείς την Baja tele από κοντά?

Αν ναι τότε ας μας πει δυο λόγια...

Έχει φοβερό ενδιαφέρον το όργανο σύμφωνα με τα specs γιατί συνδυάζει ευελιξία αλλά και classic tele χαρακτηριστικά σε συνδυασμό με μοντέρνα...Φαίνεται για dream-tele...(εκτός κι αν φυσικά κάποιοι θέλουν τελείως vintage specs...)

 

Και ειδικά όταν μιλάμε για τόσα...

 

Μπα δεν θα έδινα ξανά λεφτά για μεξικάνικο όργανο!

 

Με τα ίδια λεφτά μπορείς να κάνεις μια ακριβώς με τα ίδια specs (εκτός από το χρώμα δυστυχώς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα ιδια ακριβως specs ειναι κομματακι δυσκολο (μονο το soft v μπρατσο φινιρισμενο κανει 250 ευρω απο Warmoth με τα μεταφορικα) αλλα σιγουρα με καμμια 800αρα euros φτιαχνεις κατι ακομα καλυτερο (αν και οι μαγνητες της Baja ειναι κορυφαιοι)

 

Bεβαια αν δε θες το soft v παιρνεις μια Rockinger & καθαρισες,αν θες βεβαια αυθεντικη Fender παιρνεις την Baja. :wink:

 

O μονος μου φοβος ειναι να μην ειναι βαριες αλλα οι περισσοτερες classic 50s στις οποιες βασιζεται το μοντελλο ειναι ελαφριες. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μεταξύ μας τα Μεξικάνικα ρε παιδιά ΔΕΝ είναι τελικά όλα "μάπεν" είχα ένα κάρο, και ακόμα έχω 2-3στρατ, μάλιστα αυτό που διαπιστώνω είναι ότι τα Μεξικάνικα reissues, signature models, και γενικότερα ό,,,τι Μέξικο δεν φέρει το ..συνοδευτικό... Standard π.χ (tele, ή στρατ) είναι κάπως πιό προσεγμένα στην κατασκευή.... και "ακούγονται" καμιά φορά περισσότερο classic και πιό αυθεντικά και από κάποια Αμερικάνικα!!! Απλά τα Αμερικάνικα έχουν τόννους παραπάνω finish και ποιότητα βαφής - ξύλων συναρμολόγησης... κτλ ακόμα και στα strd models, ενώ το Μέξικο το (κακόμοιρο :lol: ) διακρίνει κανείς στο entry lvl models μιά πενιχρότητα κατασκευής - ποιότητας. Συνήθως τάστα χάλια, νατ χάλια γέφυρες μάπα κλειδιά που χάνουν ακόμα και χωρίς τις χορδές επάνω :lol: :lol: ατέλειες στο βάψιμο ή το σώμα humbuckers που μπορεί και να κάνουν θόρυβο :lol: :lol: (μου έχει τύχει!!) κλπ. Κάτι που ΌΜΩΣ επαναλαμβάνω δεν συμβαίνει σε μία Jimmy Vaughan strat ή σε μία deluxe strat mexico. 8)

Γι αυτό και πιστέυω ότι μιά Baja tele π.χ ΕΧΕΙ τα φόντα να κάνει την διαφορά, και επειδή είναι μέξικάνικη ΔΕΝ σημαίνει ότι είναι ίδια ποιότητα με την strd!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου