Προς το περιεχόμενο

bullet squier


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαγκες καλημέρα

Τελικά παράγγειλα τα εξής

http://www.guitarfetish.com/Prewired-Three-Single-Coil-Pickguard-Three-Ply-White_p_634.html

 

(με το σκεπτικο ότι μπορει να μην γινει φεντερ η κιθαρα, αλλά τουλ. θα παιζει σωστα...)

 

και

 

http://www.guitarfetish.com/6-On-A-Plate-Vintage-Tuners-for-Fender-headstocks_p_64.html

 

για να φτιαξουμε και το πουλ μουρ στο headstock, να τη κάνω πιο vintage, παρέα με ένα λογκο που έχω παραγγείλει, καθως κουρδίζει μια χαρα με τα υπάρχοντα..

 

Ολα μαζί (με το λόγκο) και ταχυδρομείο, 87 γιούρια....πάνω στην ώρα ήρθαν και κάτι γιούρια απο κάτι πωλήσεις απο την δισκογραφική και έδεσε το γλυκο!

 

να δούμε τώρα τι θα λέει το σάιτ και απο αξιοπιστία, παράδοση κτλπ...

του είπα του μαστορα να χαμηλώσει και την αξία για το τελωνείο...

ελπίζω όλα να πάνε καλά και μόλις τα έχω όλα εδω θα τα δέσω και θα κάνω review

ηχητικό και φωτογραφικό!

 

Μεγειες το καινουργιο pickguard η gfs εχει μια χαρα σετακια ;).Εγω παντως θα σου ελεγα να γινεις φιλος με το κολλητηρι(στο λεει καποιος που πριν λιγο καιρο ηταν υπερασχετος ) γιατι αν καταλαβα καλα πας σε prewired fixed λυσεις γιαυτον και μονο τον λογο.Υπαρχουν αναλυτικοτατα σχεδιαγραμματα για...electrically challenged ;D αλλα και video οδηγοι στο νετ οχι μονο για μαγνητες αλλα και για τα υπολοιπα ηλεκτρικα pots,switches κτλ κτλ.

 

Νομιζω οτι αν μαθεις ενα τυφλοσουρτη εστω, θα μπορεις να κανεις τις περισσοτερες αλλαγες που χρειαζεσαι και να εκμεταλευτεις και ευκαιριες που συνεχεια εμφανιζονται.Πχ στο Νοιζ πολυ συχνα εμφανιζονται εξαιρετικοι μαγνητες σε πολυ καλες τιμες γιατι λοιπον να μην μπορεις να εκμεταλλευτεις την ευκαιρια και να συμβιβαζεσαι με prewired λυσεις ;)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

συμφωνώ μαζί σου αλλά όπως έχει ξανασυζητηθεί για την ... αρχοντιά μου, αν και κάτι σκπαμπάζω απο κολλητήρι, δεν έχω ποιότητα στο συγκεκριμένο θέμα, και δεν προλαβαίνω με οικογένεια δουλεια και δεκάδες ενασχολήσεις στη μέρα μέσα να κάνω πρακτική για να βελτιωθώ..

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ μαζί σου αλλά όπως έχει ξανασυζητηθεί για την ... αρχοντιά μου, αν και κάτι σκπαμπάζω απο κολλητήρι, δεν έχω ποιότητα στο συγκεκριμένο θέμα, και δεν προλαβαίνω με οικογένεια δουλεια και δεκάδες ενασχολήσεις στη μέρα μέσα να κάνω πρακτική για να βελτιωθώ..

 

Λογικό αυτο που λες αλλα δεν θελει και τοοοση ποια εξασκηση.Σκεψου παντως και την λυση να παιρνεις prewired τα pots με τον επιλογεα χωρις μαγνητες και να βαζεις μονος σου τους μαγνητες της επιλογης σου.Αν δεν θες περιεργα wirings για να μπλεξεις ειναι πολυ γρηγορη η διαδικασια ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό αυτο που λες αλλα δεν θελει και τοοοση ποια εξασκηση.Σκεψου παντως και την λυση να παιρνεις prewired τα pots με τον επιλογεα χωρις μαγνητες και να βαζεις μονος σου τους μαγνητες της επιλογης σου.Αν δεν θες περιεργα wirings για να μπλεξεις ειναι πολυ γρηγορη η διαδικασια ;).

 

το σκέφτηκα και το είχα σαν εναλλακτική. Τώρα αν δεν μου κάνουν αυτοί που πήρα θα τους αντικαταστήσω με tonerider κρατώντας το ηλεκτρονικά...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 βίδες έχει αυτό που πήρα

11 και η κιθάρα μου

 

οπτικά τις βλέπω και στην ίδια θέση, άρα κάνουν

 

βέβαια και να μην έκαναν, το καπάκι με τις 8, καλύπτει τις ήδη υπάρχουσες τρύπες μίας κιθάρας με 11 τρύπες, οπότε ούτε γάτα ούτε ζημειά...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκέφτηκα και το είχα σαν εναλλακτική. Τώρα αν δεν μου κάνουν αυτοί που πήρα θα τους αντικαταστήσω με tonerider κρατώντας το ηλεκτρονικά...

Ναι το καταλαβα γιαυτο αλλωστε και σου προτεινα εναλλακτικα την λυση των prewired ηλεκτρικων μονο.Γιατι τα παιρνεις ετοιμα χωρις pickguard(τα βαζεις στο δικο σου) και απο κει και περα μαγνητες ειναι το ευκολακι 8).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι καταρχήν αν οι μαγνήτες αυτοί είναι alnico

και δεύτερον τι έχω να συνδέσω όταν το παραλάβω?

Φαντάζομαι ένα καλώδιο στο input jack. Θέλει κάτι άλλο?

 

Και κάτι άσχετο με τους μαγνήτες, σχετικό με την κιθάρα. Ξέρει κανείς κανένα καλό άχρωμο βερνίκι να περάσω το headstock μετά την....μετονομασία της σε fender?

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι καταρχήν αν οι μαγνήτες αυτοί είναι alnico

 

The pickups are nice, full ceramic bar magnet units.

 

και δεύτερον τι έχω να συνδέσω όταν το παραλάβω?

Φαντάζομαι ένα καλώδιο στο input jack. Θέλει κάτι άλλο?

 

...και το καλώδιο της γείωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου