Προς το περιεχόμενο

Gibson SG: ποιά και γιατί;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' ότι μπορώ να καταλάβω από την πορεία της κουβέντας, ίσως θα πρέπει να έχεις αυτιά και μάτια ανοιχτά στο eBay για "SG project" φίλε CarpeOmnious. Ή, γιατί όχι, και σε έτοιμες προς χρήση  ;D SG.

 

Να, σου βρήκα κι έναν ημίτρελο. Κοίτα πόσο την ξεκινάει τη Supreme...

(Για τους μελλοντικούς αναγνώστες, 800 λίρες με BIN 1.150)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να, σου βρήκα κι έναν ημίτρελο. Κοίτα πόσο την ξεκινάει τη Supreme...

Είδες φαντάζομαι και πόσο την "τελειώνει" (buy it now).

Αν είναι γνήσια .....είναι σαν να τον κλέβεις. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνιστώ αυτή με το μικρό pickguard, είναι πιο όμορφη. Όλα τ' άλλα είναι δευτερευούσης σημασίας. Έτσι κι αλλιώς είτε paf έχει, είτε burstbucker, είτε antiquity, στα χέρια σου το ίδιο θ' ακούγεται. ;)

sg_61.jpg.c52415ce39eb7d8832ef787eb85ba811.jpg

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον Αυγουστο την βρηκα used στα 2000 ευρω σε near mint κατασταση...δεν ειχε βεβαια την original σκληρη θηκη, στην θεση της ειχε μια απλη,αλλα μικρο το κακο... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον Αυγουστο την βρηκα used στα 2000 ευρω σε near mint κατασταση...δεν ειχε βεβαια την original σκληρη θηκη, στην θεση της ειχε μια απλη,αλλα μικρο το κακο... ;D

 

Την πήρες;

 

Γενικά εμένα με απομακρύνουν αγγελίες χωρίς την original θήκη κυρίως όταν πρόκειται για σχετικά καινούριες κιθάρες(αν είναι καμία του '70 το καταλαβαίνω).

Τι την έκανε δηλαδή τη θήκη;Την έχασε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήρες;

 

Γενικά εμένα με απομακρύνουν αγγελίες χωρίς την original θήκη κυρίως όταν πρόκειται για σχετικά καινούριες κιθάρες(αν είναι καμία του '70 το καταλαβαίνω).

Τι την έκανε δηλαδή τη θήκη;Την έχασε;

οχι δεν την πηρα,αγορaσα les paul custom,ποτε δεν ημουν φαν των sg...οσο για την θηκη δεν ξερω,η κιθαρα δεν ηταν του 2011-2012,ηταν πιο παλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι είχα ή έχω το μπαγιόκο για να κοιτάζω σε τέτοιες αγγελίες, αλλά προσωπικά no case, no deal.

 

Εδώ ένα set Burstbuckers να θες να αγοράσεις και αν δεν υπάρχουν τα κουτιά τους δυσπιστείς. VOS χωρίς τη θήκη της; Γιατί; Την κράτησε για μια Harley Benton που είχε και ταίριαζε;  ;D ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απ'ότι βλέπω το πάρτυ ξεκίνησε χωρίς εμένα ;)

 

Και φυσικά ώρες μπορώ να λιώνω πάνω από το ebay και ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχουν κιθάρες limited edition που δεν τις έχω ξαναδεί, μια SG Tomy Iommy με φέρετρα στα τάστα πχ. χαχα! ;D

 

Πάντως κι επειδή μένω Ολλανδία, έχουμε εδώ αυτές τις επιλογές σήμερα που κοίταξα:

http://link.marktplaats.nl/604597080

GS Standard στα 790ε

και

http://link.marktplaats.nl/608180079

μια special με P90s μαγνήτες στα 700ε.

 

Είναι στα ολλανδικά, αλλά οι φωτό μιλάνε μόνες τους. Και με λίγο παζάρι μπορώ ίσως να κατεβάσω τις τιμές. Οπότε μου φαίνεται λογικό να πάω για μια μεταχειρισμένη standard. Ξεκινάω λοιπόν αρχές τις επόμενης βδομάδας με επίσκεψη σε μαγαζιά για δοκιμή και βλέπουμε.

 

Επίσης προτάσεις με 3 μαγνήτες burstbuckers δεν... :P

Η μπλέ SG από το ebay πρόταση του Earendil προφανώς είναι μεγάλη ευκαιρία, κρίμα όμως που η κιθάρα είναι... άσχημη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπλέ SG από το ebay πρόταση του Earendil προφανώς είναι μεγάλη ευκαιρία, κρίμα όμως που η κιθάρα είναι... άσχημη!

 

 

Δεν τη λες και άσχημη! Απλά νομίζω οτι η φωτογραφία που έχει βγάλει ο τύπος την αδικεί.

Απο κοντά πρέπει να είναι πολύ όμορφη.

Το θέμα είναι αν σου αρέσει το μπλέ χρώμα γενικά σε κιθάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κι επειδή μένω Ολλανδία, έχουμε εδώ αυτές τις επιλογές σήμερα που κοίταξα:

http://link.marktplaats.nl/604597080

GS Standard στα 790ε

και

http://link.marktplaats.nl/608180079

μια special με P90s μαγνήτες στα 700ε.

 

Φαντάζομαι το πρόσεξες ότι στη standard έχει βάλει έναν p-100 στο neck και απ'οτι φαίνεται και στη φωτογραφία κάποια καστομιά έχει κάνει στο pickguard.

Τα 700 για την classic είναι αρκετούτσικα.

 

Άντε καλή διασκέδαση με τις δοκιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου