Προς το περιεχόμενο

Αποστολή κιθάρας στο εξωτερικό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με το πακετάρισμα,κάνε ότι θα ήθελες εσύ ώς αγοραστής να έκανε ο πωλητής.Αυτό είναι το σωστό και το δίκαιο. ;)

 

(Προσωπικά,σαν πωλητής πάντα είχα το ίδιο άγχος να φτάσει η κιθάρα ασφαλής στον προορισμό της σαν να ήμουν ο αγοραστής...Και είναι πολύ ωραίο -και ανακουφιστικό- συναίσθημα να σε ενημερώνει τελικά ο αγοραστής ότι παρέλαβε την κιθάρα και ότι είναι πολύ ευχαριστημένος από τον τρόπο που χειρίστηκες την όλη κατάσταση!)

Μπράβο σου με κάθε ειλικρίνεια.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνεις το πιό απλό;Ρώτα τον αγοραστή με ποιά εταιρεία θέλει να του τη στείλεις.Προσωπικά πάντα αυτό έκανα.

 

Είναι λίγο περίεργος ο τύπος,δεν ξέρει και καλά αγγλικά και η συννενόηση μας είναι περιπετειώδης.  :o

 

Του έστειλα ενα invoice με 3 διαφορετικές τιμές και αναμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε τι μου έγραψε!!  :o :o :o

 

"Hello, I agree for the option ups self-assuredly but on the other hand the price(prize) of the guitar and 2500€ I outbade to keep(guard) the hand above as I you lay explains in jn previous e-mail thus as I asked to you for it previously and what you accepted thus inform me. Cordially"

 

Όποιος μου εξηγήσει τι λέει κερδίζει ένα proficiency προσφορά του Jumbo!  ;D

Δε βλέπω να με πληρώνει ποτέ.  :P

Του είπα να μου γράψει στα Γαλλικά μπας και βγάλω καμιά άκρη με το google translate.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιάζομαι ότι κι αυτός το Google translate έχει χρησιμοποιήσει...

 

Είναι "μακριά βολή" (long shot ;)), όμως έχω την εντύπωση ότι σου ζητάει να τη στείλεις με UPS, αλλά να γλιτώσει όλα ή μέρος των μεταφορικών, αφού θα πληρώσει δυόμισι χιλιάρικα για μία κιθάρα. Δεν έχω ιδέα γιατί, αλλά κάτι τέτοιο μου βγάζει το κωδικοποιημένο - τύφλα να 'χει το Enigma - mail του.

 

Ζήτα του το email στα γαλλικά όπως σκέφτηκες, και δώστο σε κάποιον που ξέρει τη γλώσσα να στο μεταφράσει.

 

 

  • Like 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του είπα να μου γράψει στα Γαλλικά μπας και βγάλω καμιά άκρη με το google translate.

 

Δε θα βγάλεις. Και σε κάθε περίπτωση χρηματικές συναλλαγές με συννενόηση στο περίπου είναι συνταγή για στενοχώριες.

 

Πες του να σου στέλνει τα mail του στα γαλλικά και σου κάνω εγώ τη μετάφραση. Στείλε μου p.m. αν θες.

 

Α και πες του ότι είναι απαράδεκτο να μην ξέρει αγγλικά κι αυτός και πολλοί ομοεθνείς του που θεωρούν ότι αν δε μιλάς γαλλικά είσαι δευτέρας κατηγορίας. Μου ήθελε κι αγορά από το "ibé" ο μουρόχαβλος.  ;D

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του να σου στέλνει τα mail του στα γαλλικά και σου κάνω εγώ τη μετάφραση. Στείλε μου p.m. αν θες.

 

 

οκ,άμα είναι θα σου στείλω.

Σε ευχαριστώ..Thinks που γράφει και ο Γάλλος φίλαρακος σε άλλο email.  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και πες του ότι είναι απαράδεκτο να μην ξέρει αγγλικά κι αυτός και πολλοί ομοεθνείς του που θεωρούν ότι αν δε μιλάς γαλλικά είσαι δευτέρας κατηγορίας. Μου ήθελε κι αγορά από το "ibé" ο μουρόχαβλος.  ;D

+1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατήσου oselifer. Πάρε πρώτα κείμενο στη γλώσσα που μπορεί να μιλήσει και βλέπεις τί θα γίνει. Δε χρειάζεται να σου ανοίξει δουλειές.

 

 

 

Υ.Γ: KATW H KATAPIESI TWN ANGLIKWN - EIMASTE OLOI DELACROIX.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατήσου oselifer. Πάρε πρώτα κείμενο στη γλώσσα που μπορεί να μιλήσει και βλέπεις τί θα γίνει. Δε χρειάζεται να σου ανοίξει δουλειές.

 

 

Κρατιέμαι..  ;D

Απλά απο την αρχή μου είχε δείξει δείγματα μη σοβαρότητας.Μου ζήταγε πιστοποιητικά που δεν υπάρχουν,μου έλεγε να πληρώσει με αντικαταβολή και όλα αυτά σε τραγικά αγγλικά.

Κάποια στιγμή εδειχνε να είχε πειστεί αλλά φαίνεται οτι επέστρεψε δριμύτερος.

Έχει 14 feedback..

Τέλος πάντων.Αν δεν πληρώσει σε 2-3 μέρες θα κάνω report και θα κάνω second chance offer στον δεύτερο.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

Γεια χαρά! Τελικά, τι έκανες με την κιθάρα. Την απέστειλες και με ποιο τρόπο; Θέλω και εγώ να στείλω στη Γαλλία και ψάχνομαι με ταχυδρομεία courrier κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου