Προς το περιεχόμενο

καρτα ηχου για mac


music14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια θελω την βοηθεια σας θελω να αγορασα μια καρτα ηχου για χρηση σε mac εχω μεχρι μεγιστο ποσο να δαπανησω τα 230 ευρω εχω κοιταξει καποιες αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη αν δουλευουν σε mac ή οχι ελεγα για την Saffire 6 USB αλλα εχει να κανει αναβαθμιση στους drivers για mac απο 2010 και δεν δουλευει με το lion μετα ελεγα για την komplete audio 6 αλλα εχω την traktor audio 6 για djing και μου εχει χαλασει 2 φορες και την εχω στειλει στην εταιρια για αντικατασταση παρακαλω την βοηθεια σας παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια θελω την βοηθεια σας θελω να αγορασα μια καρτα ηχου για χρηση σε mac εχω μεχρι μεγιστο ποσο να δαπανησω τα 230 ευρω εχω κοιταξει καποιες αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη αν δουλευουν σε mac ή οχι ελεγα για την Saffire 6 USB αλλα εχει να κανει αναβαθμιση στους drivers για mac απο 2010 και δεν δουλευει με το lion μετα ελεγα για την komplete audio 6 αλλα εχω την traktor audio 6 για djing και μου εχει χαλασει 2 φορες και την εχω στειλει στην εταιρια για αντικατασταση παρακαλω την βοηθεια σας παιδια

 

Έχω πολύ καλή εμπειρία με τα προϊόντα της Native Instruments και τον Mac, αλλά δε θα σταθώ σε αυτό. Το να γράφεις ότι θέλεις να διαθέσεις μέχρι 230 ευρώ, αποτελεί το τέλος της συζήτησης, διότι μπορείς και μόνος σου (εννοώ, χωρίς τη βοήθεια του φόρουμ) να βρεις ποιες κάρτες υπάρχουν. Είναι σα να λέει κάποιος "θέλω να χάσω κιλά, αλλά δεν μπορώ να κόψω τους λουκουμάδες". Είναι απαραίτητο να δώσεις χώρο στους συνομιλητές σου, να σου πουν τι πιστεύουν και το αν έχεις (ή αν θα βρεις) τα απαραίτητα χρήματα, είναι ΑΛΛΗ συζήτηση που δεν αφορά το φόρουμ

 

Δοθείσης αυτής της προϋπόθεσης, η συμβουλή μου είναι να αγοράσεις κάποια κάρτα από αυτές που προτείνονται ειδικά για Μακ ΚΑΙ υποστηρίζουν Lion και Mountain Lion (Motu, Apogee κλπ). Οτιδήποτε λιγότερο από αυτά, και πας για προβλήματα ΣΥΝΤΟΜΑ καθώς η Apple αλλάζει το λειτουργικό συχνά και κάποιες εταιρείες απλά δεν έχουν την επιθυμία να την παρακολουθήσουν.

 

Αυτά (και φιλικά).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εχω καλη εμπειρια απο focusrite (saffire 10io) στην σχετικα προσφατη εμπειρια-συμβιωση μου με mac,καθως δουλευει τελεια και με Snow Leopard και με Lion (με Mountain Lion δεν την δοκιμασα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε!

 

Εγώ έχω την Saffire Pro 14 (http://www.thomann.de/gr/focusrite_saffire_pro_14.htm) η οποία απ' ό,τι βλέπω είναι εντός του budget σου. Εμένα προσωπικά μου αρέσει απίστευτα, είναι πολύ βολική με όλες τις εσόδους-εξόδους που έχει και ειδικά το Mix Control (που έρχεται με όλες της σειράς Saffire και μερικές Scarlett νομίζω) είναι θεόσταλτο!! Την δουλεύω σε iMac του ΄11 με Snow Leopard και δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Απ' ό,τι βλέπω εδώ όμως http://www.focusrite.com/answerbase/en/article.php?id=1159 η Saffire 6 USB έχει συμβατότητα με Lion, δεν ξέρω που διάβασες διαφορετικά.

 

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα την Pro 14 γιατί προσωπικά πιστεύω ότι είναι το τέλειο value for money και έχει αρκετές εισόδους/εξόδους για τις περισσότερες χρήσεις, δεν νομίζω να χρειαστείς ποτέ παραπάνω. Καλή επιλογή!

'Cause I was Raised on Rock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέει ο trolley.

 

Θα προσέθετα:

Αν σου αρκούν 2 in - 2 out, κοίτα στα μεταχειρισμένα για Apogee Duet ή βάλε αγγελία ζήτησης. Θα είσαι πολύ κοντά στο budget σου και από ποιότητα ήχου σκίζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα παίδες.Επειδή είμαι και εγώ στο ψάξιμο αυτόν τον καιρό αλλά για duet 2 και ultralite mk3 δεν φτάνει το budget ,την γνώμη έχετε για την MOTU Audio Express?Την βρίσκω στα 380 καινούργια και μεταχειρισμένη παίζει γύρω στα 200 από εξωτερικό!

Πάντα για mac μιλάμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την γνώμη έχετε για την MOTU Audio Express?Την βρίσκω στα 380 καινούργια και μεταχειρισμένη παίζει γύρω στα 200 από εξωτερικό!

Πάντα για mac μιλάμε!

Σιγουράτζα....ααααα αβλεπεί....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εγώ χρησιμοποιώ της Line 6 την UX2 που είναι στα 170ευρώ...

Δεν έχω κανένα παράπονο.

 

Θα πρότεινα πάντως, αφού υπάρχει και το αντίστοιχο ρευστό:

http://www.thomann.de/gr/presonus_audiobox_22vsl.htm

Presonus... Καλό value/money

 

Με ρύθμιση για τις δύο εισόδους και για τις δύο εξόδους...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου