Προς το περιεχόμενο

Ζητείται review για Yngwie Malmsteen Fender Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ξεφυγαμε απο το θεμα...αλλα ειμαι 29.

 

Ερωτηση για να γυρισουμε στο θεμα!

 

Απο ολα τα signature μοντελα μονο του Yngwie ειναι scalloped?

 

Υπαρχει και η ESP HORIZON 27 FR μια παρα πολυ υποτιμημενη ΥΠΕΡ ΚΙΘΑΡΑ.

 

Και το Vai έχει scallop από το 12 ή το 15 και κάτω.Θα σε γελάσω.

 

Επίσης scallop έχει και η Fender Strat του Blackmore.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Kαταρχήν για να πειράξω τον φίλο μου τον Βασίλη να του πω να αφήσει τις σκαλοπιές και τις σρεντιές και άλλες 80'σ ξεπερασμένες χερ μεταλ αηδίες και να πάρει μία σοβαρή κιθάρα (gibson les paul, american strat - tele) για να τελειώνει η ιστορία..Βασίλη μου όταν θα ξεπεράσεις το κόλλημα με τον χοντρούλη θα καταλάβεις ότι η εφηβεία τελείωσε... ;D ;D ;D

 

Σε πειράζω, ξέρεις πόσο σε εκτιμώ.

 

Και να σε ενημερώσω ότι ο χειρότερος χαρακτήρας κιθαριστών εβερ δεν ητο ο σουδός αλλα ο ριχαρδος ο μαυρομούρης (Blackmore). O τύπος ήταν ο ορισμός της δυστροπίας αλλα και της μουσικής ευφυίας... Δες το california jamming που ο κάμεραμαν πάει να τον τραβήξει πρώτο πλάνο την ώρα που σολάρει και εκείνος γυρναει πλάτη επιδεικτικά 2-3 φορές μην και δει κανένας τι παίζει και τον αντιγράψει.....

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Kαταρχήν για να πειράξω τον φίλο μου τον Βασίλη να του πω να αφήσει τις σκαλοπιές και τις σρεντιές και άλλες 80'σ ξεπερασμένες χερ μεταλ αηδίες και να πάρει μία σοβαρή κιθάρα (gibson les paul, american strat - tele) για να τελειώνει η ιστορία..Βασίλη μου όταν θα ξεπεράσεις το κόλλημα με τον χοντρούλη θα καταλάβεις ότι η εφηβεία τελείωσε... ;D ;D ;D

 

Σε πειράζω, ξέρεις πόσο σε εκτιμώ.

 

Και να σε ενημερώσω ότι ο χειρότερος χαρακτήρας κιθαριστών εβερ δεν ητο ο σουδός αλλα ο ριχαρδος ο μαυρομούρης (Blackmore). O τύπος ήταν ο ορισμός της δυστροπίας αλλα και της μουσικής ευφυίας... Δες το california jamming που ο κάμεραμαν πάει να τον τραβήξει πρώτο πλάνο την ώρα που σολάρει και εκείνος γυρναει πλάτη επιδεικτικά 2-3 φορές μην και δει κανένας τι παίζει και τον αντιγράψει.....

 

Λένε ότι οι άντρες δε μεγαλώνουν ποτέ! ;D ;D ;D

 

Η Strat που έφτιαξα θα είναι πάντα στο set up μου κι ας μην είναι πρώτη,αλλά κυρίως γιατί έγινε με πολλή αγάπη και μεράκι,όχι για τον Σουηδό,αλλά γιατί έκανα κάτι δικό μου! :)

 

Όντως πολύ δύστροπος ο Blackmore,αλλά απίστευτος rock κιθαρίστας!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσχετο αλλα μιας και μιλαμε για το χοντρο  ;D

 

εντυπωση μου κανει ποσο fret buzz εχει ακουστικα (χωρις να περνα στον ενισχυτη) παρολο που φημίζεται ότι παιζει με αρκετα "ψηλο" action

 

http://www.youtube.com/watch?v=oYshItFjicY

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπορεί να πετάξω και απίστευτη κοτσάνα,αλλά ίσως οφείλεται στο ότι παίζει με 8αρες χορδές και έχει κάνει ΠΑΡΑ πολύ βαθύ scallop στις κιθάρες του.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να πετάξω και απίστευτη κοτσάνα,αλλά ίσως οφείλεται στο ότι παίζει με 8αρες χορδές και έχει κάνει ΠΑΡΑ πολύ βαθύ scallop στις κιθάρες του.

πλεον με 9αρες, αλλα και παλι δεν θα επρεπε να αντισταθμίζεται καπως με το ψηλο action ?

 

BTW η δικια μου θελει fret dress :/ αλλα δεν υπαρχει σαλιο...

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα...εγω νομιζα οτι τοση ωρα μιλαγαμε για θνητους κιθαριστες...

(MALMSTEEN SATRIANI VAI GILBERT TIMMONS KOTZEN BUCKETHEAD)

 

ΟΧΙ ΓΙΑ ΘΕΟΥΣ (Ritchie Blackomore - Anya Live Come Hell or High Water)???

 

Χαχαχαχα ποσο γουσταρω να βαζω φυτιλες!!!!!!!!!!!!!!

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου