Προς το περιεχόμενο

Ζητείται review για Yngwie Malmsteen Fender Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!!! ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΓΑΛΟ !!!!

 

Ρε μεγάλε υπερασπιστής των scalloped σε έβαλε η Fender ή έχεις διχασμένη προσωπικότητα και νομίζεις ότι είσαι ο Malmsteen ??? Ελπίζω διαβάζοντας και τις γνώμες των υπολοίπων θα μάθεις τουλάχιστον να διαβάζεις και όχι να κριτικάρεις μόνο γνώμες των άλλων !!! Διαφορετικά πάρε λίμα και ξεκίνα να scallopάρεις μέχρι να βρεις truss rod !!!

Εδώ μέσα γράφουμε γνώμες και δεν κριτικάρουμε μόνο των άλλων. Τι θα έλεγες να αποκτήσεις την δική σου !!! Παρεπιπτόντως μάθε την διαφορά του ατέλειωτου metal συρσίματος και του slide !!! ANTE ΓΕΙΑ !!!

 

Κοιτα μεγαλε... ασχετοσυνες μονο εσυ εγραψες και μαλιστα με αερα αυθεντιας γιαυτο και απαντησα σε σενα.Σου εγραψα μαλιστα και το γιατι.Εχω δυο scalloped κιθαρες και δεν "δανειστηκα" και καλα μια για μια βδομαδα και το παιζω εξυπνος.Η γνωμη μου λοιπον-που με κατηγορεις οτι δεν εχω-ειναι οτι αυτα που γραφεις δεν ισχυουν και ειναι τοσο ασχετα που με κανουν να αμφισβητω για το αν οντως επιασες ποτε τετοια ταστιερα.Παρεπιπτοντως...εχω ακουσει για slide,glissando,portamento αλλα για...ατελειωτο metal συρσιμο ποτε ::).Διδαξε μας τα μυστικα σου δασκαλε ::).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν χρειάζεται να υπάρχουν τέτοιες εντάσεις παιδιά,εδώ είμαστε για να ανταλλάσσουμε απόψεις,οι οποίες είναι όλες σεβαστές.Σκοπός του thread είναι να πάρω 2-3 πληροφορίες για το συγκεκριμένο όργανο,όχι το να διαβάσω flamming posts.

Με κάθε σεβασμό.

Παιδιά ο άνθρωπος σας παρακάλεσε ευγενικά να μην του χαλάσετε το θέμα με τις διαμάχες σας. Είναι κρίμα να χαλάσει ή να κλειδωθεί το thread λόγω προσωπικών διενέξεων (και δεν χρωστάμε και τίποτα οι υπόλοιποι να τις διαβάζουμε).

Φιλικά προς όλους.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά ο άνθρωπος σας παρακάλεσε ευγενικά να μην του χαλάσετε το θέμα με τις διαμάχες σας. Είναι κρίμα να χαλάσει ή να κλειδωθεί το thread λόγω προσωπικών διενέξεων (και δεν χρωστάμε και τίποτα οι υπόλοιποι να τις διαβάζουμε).

Φιλικά προς όλους.  :)

Πες τα γιατί μάλλον ένας δεν είναι αρκετός... ::)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ενδιαφέρον review,αν δεις στην παράγραφο που μιλάει για το action,λέει πως το όργανο ήταν ήδη μεταχειρισμένο και όχι σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση.Εγώ όλα τα parts που θα αγοράσω θα είναι καινούργια,ειδικά ο λαιμός και τα ηλεκτρικά και τα ''σιδερικά''  ;D Εγώ κρατάω αυτό που λέει στο τέλος,αν και είναι πολύ υπερβολικός,This guitar deserves to be called the "Greatest Strat Of All Time" in terms of versatility, playabilty, and overall feel.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον review,αν δεις στην παράγραφο που μιλάει για το action,λέει πως το όργανο ήταν ήδη μεταχειρισμένο και όχι σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση.Εγώ όλα τα parts που θα αγοράσω θα είναι καινούργια,ειδικά ο λαιμός και τα ηλεκτρικά και τα ''σιδερικά''  ;D Εγώ κρατάω αυτό που λέει στο τέλος,αν και είναι πολύ υπερβολικός,This guitar deserves to be called the "Greatest Strat Of All Time" in terms of versatility, playabilty, and overall feel.

 

bill άμα είσαι από θεσ/νίκη θα σου δανείσω την δικιά μου για λίγες μέρες,αλλά επιδή είναι λίγο παρτάλι η κιθάρα την έχω για πειράματα  ;D κάνε και ένα τσεκ σε μια κανονική για να μην σπυ δώσει λάθος εντύπωση

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

bill άμα είσαι από θεσ/νίκη θα σου δανείσω την δικιά μου για λίγες μέρες,αλλά επιδή είναι λίγο παρτάλι η κιθάρα την έχω για πειράματα  ;D κάνε και ένα τσεκ σε μια κανονική για να μην σπυ δώσει λάθος εντύπωση

Βασίλη σ'ευχαριστώ πολύ για τη γενναιοδωρία σου,αλλά δυστυχώς μένω Αθήνα αν και είμαι κατά το ήμισυ Σαλονικιός!Ελπίζω να βρεθεί κάποιος από Αθήνα,έστω και για 2-3 μέρες να τη δώσει μου αρκεί!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη σ'ευχαριστώ πολύ για τη γενναιοδωρία σου,αλλά δυστυχώς μένω Αθήνα αν και είμαι κατά το ήμισυ Σαλονικιός!Ελπίζω να βρεθεί κάποιος από Αθήνα,έστω και για 2-3 μέρες να τη δώσει μου αρκεί!

 

Μακάρι να βρεθεί κάποιος,αν σου τύχει δοκίμασε τα πάντα από παιξίματα που έχεις για να δεις αν σου κάνει  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου