Προς το περιεχόμενο

Απορία σχετικά με Vst και Mac


GBK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, προσπαθησα να δω μηπως υπηρχε κατι σχετικο με την απορια μου αλλα δεν βρηκα κατι να μου καλυψει τις αποριες! Καταρχην δουλευω σε Studio One της Presonus , το pc μου προσφατα μας αφησε και επειδη δεν υπαρχει οικονομικη δυνατοτητα να το φτιαξω προσπαθω να μεταφερω τα προγραμματα ολα στο Macbook που εχω. Το προγραμμα το βρηκα το προβλημα ειναι στα plugins.Απ'οτι εχω διαβασει για τα mac χρειαζεται Audio Units, ελα ντε που δεν βρισκω αυτα που θελω να κατεβασω σε audio units.Υπαρχει καποιος τροπος να χρησιμοποιησω τα vst apo to pc μου στο mac ?? Ευχαριστω !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο macbook μπορεις μεσω του προγραμματος bootcamp που εχει ενσωματωμενο να στησεις ως dual boot τα windows που εχεις και να δουλεψεις εαν θελεις (εγω προσωπικα δεν θα ηθελα) στο γνωριμο σου περιβαλλον με τα εργαλεια που εχει ηδη στα χερια σου (plugins κλπ).

Αλλιως θα αναγκαστεις να αγορασεις τα καταλληλα plugins-προγραμματα για mac,ή να στησεις τις εκδοσεις για mac απο αυτα που εχεις ηδη αγορασμενα (εαν υπαρχουν εκδοσεις για mac).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο macbook μπορεις μεσω του προγραμματος bootcamp που εχει ενσωματωμενο να στησεις ως dual boot τα windows που εχεις και να δουλεψεις εαν θελεις (εγω προσωπικα δεν θα ηθελα) στο γνωριμο σου περιβαλλον με τα εργαλεια που εχει ηδη στα χερια σου (plugins κλπ).

Αλλιως θα αναγκαστεις να αγορασεις τα καταλληλα plugins-προγραμματα για mac,ή να στησεις τις εκδοσεις για mac απο αυτα που εχεις ηδη αγορασμενα (εαν υπαρχουν εκδοσεις για mac).

 

Ευχαριστω για την απαντηση, απ οτι καταλαβα την κατσαμε την βαρκα , γιατι μερικα απο αυτα που χρησιμοποιω δεν βγαινουν σε μακ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου