Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με pc


messalion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι? ??? Δεν θα του πεις να παει να αγορασει Mac?... ;D

Μπααα....αφού ακούσει τις "οδηγίες" σας και το χαλάσει ΤΕΛΕΙΩΣ...θα πάει να το αγοράσει μόνος του ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα....αφού ακούσει τις "οδηγίες" σας και το χαλάσει ΤΕΛΕΙΩΣ...θα πάει να το αγοράσει μόνος του ;D

Υπερβολες.

Το πολυ πολυ να αγορασει νεο PC. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPS εννοεις.

(ασχετο, πριν 10 λεπτα παραγγειλα μια νεα μπαταρια για το δικο μου :P)

Πως ειναι δυνατον να "κουνησει" τη CPU? Το μονο που μπορει να κουνηθει εκει ειναι το fan, κι αυτο χλωμο το βλεπω. Ακομα κι αν δεν παταει καλα το fan το pc θα ανοιγε, απλα ο επεξεργαστης θα ειχε μεγαλη θερμοκρασια.

@messalion, αλλαξες κατι στο BIOS χτες? Αρχικα, ολα τα καλωδια ρευματος για την motherboard (24-pin και/ή 8-pin power connectors) ειναι συνδεδεμενα?

Τωρα ψαχνουμε λιγο στα τυφλα βεβαια αλλα...chin2.gif

 

 

Μπορεί να κουνηθεί η ψύκτρα που είναι μαζί με το fan, όχι η CPU.

Αν δεν πατάει καλά η ψύκτρα πάνω στη CPU, ακόμα κι αν δουλεύει το fan, δημιουργείται ακριβώς το φαινόμενο που έχει ο OP.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...καταραμένη κρίση και φτώχεια 8) ;)

Ναι, η κριση φταιει. Ενω προ κρισης ολοι Mac αγοραζαν... ;D

 

Αν δεν πατάει καλά η ψύκτρα πάνω στη CPU, ακόμα κι αν δουλεύει το fan, δημιουργείται ακριβώς το φαινόμενο που έχει ο OP.

Δυσκολο. Εχω δουλεψει με τετοιες περιπτωσεις Ν φορες. Η τελευταια φορα ηταν πριν μισο χρονο, οταν ειχε σπασει ενα απο τα 4 "ποδαρακια" του fan και δεν παταγε καλα στη CPU, με αποτελεσμα η θερμοκρασια της να ειναι συνεχως στους 85 με 92C! :-X Δυο μερες δουλεψα το PC ετσι περιμενοντας το νεο fan και ποτε δεν μου εκλεισε.

Και εκτος των αλλων, ο ΟΡ λεει οτι δεν προλαβαινει να ανοιξει και κλεινει αμεσως, δεν προλαβαινει καν να ζεσταθει η CPU.

Κατι αλλο φταιει.....chin2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κι αυτή είναι η δουλειά μου κι επειδή έχει τύχει σε μένα, για αυτό το ανέφερα. Ίσως δεν το υποστηρίζουν όλες οι μητρικές.

 

Να σημειώσω ότι δε χρειάστηκε καν να ζεσταθεί η CPU χωρίς ψύκτρα... στα 5'' max το pc έσβηνε.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου