Προς το περιεχόμενο

Σας αρεσει αισθητικα η strat μου ? Ψηφιστε εχω δειλημα



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρηκα μια φωτο ενος τυπου που εχει περιπου την ιδια αισθητικη με εμενα...  ;D ;D

 

Απλα εχει ολους τους μαγνητες μαυρους και τα pots... Τι λετε να δοκιμασω να αλλαξω καπακια  στους μαγνητες ?

 

http://www.sheltonsguitars.com/Fender/fender-strat-std-mid-blue.html

 

Και αυτή ωραία ιδέα  ;)  8)  8) 8)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αλλαξα το Pickguard σημαρα ετσι επειδη μου την βαρεσε και εβαλα το χρυσο με τους scn... Ενταξει δεν φενεται και ασχημο ετσι ... Τι να πω ? Τοσο κακη αισθητικη εχω ?

 

img0128bf.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα αρχίσεις να "πειράζεις" αισθητικά την κιθάρα σου να το κάνεις σταδιακά...

Να βγαίνεις καμιά βόλτα έξω,να περνάει κανά 2ήμερο,να έρχεται κανενας φίλος ώστε να σου πει την κατάλληλη στιγμή:"..τι έχεις κάνει εδώ ρε @$#^%$,σαν λατέρνα την έκανες την κιθάρα..".

 

Εγώ πριν λίγα χρόνια δεν έκανα τα παραπάνω και οι φίλοι μου ακόμη το θυμούνται ;D

 

 

myfirstguitar_zpse79aa9b9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sheltonsguitars.com/Fender/fender-strat-std-mid-blue.html

Αυτό ήταν πολύ καλή ιδέα τελικά.

 

 

Το χρυσό...

 

gagging-o.gif

 

(εκτός και αν ψάξεις για το σακάκι που έλεγε ο Μαραθώνας)

;D ;D ;D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη θα σου πρότεινα κάτι σε αυτό  

http://www.sheltonsguitars.com/images/2007/11-20-07/fender/fender%20strat%20std%20mid%20blue%20upgrd%20pg/fender%20stratocaster%20stndard%20mid%20blue%20upgrade%20pg%20%2011-20-07DSCN9025.jpg

 

H σημερινή photo που εβαλες δε μου άρεσε καθόλου.Χωρίς την αλλαγή ήταν πιο όμορφη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια , κι εμενα μου αρεσε με μαυρα καπακια... Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω καπακια μαυρα για τους noiseless... Λεει φοραει ειδικα καπακια και απο οτι εψαξα ειναι δυσκολο αν οχι απιθανο ναβρεις... Βρηκα μονο για τον bridge μαγνητη με 5 ευρω στο ebay... Και εχει και καμια 20αρια ευρω μεταφορικα... Ε ενταξει δεν δινω  και 35 ευρω για 3 καπακια μαγνητωνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πούλα τους SCN και πάρε δύο κλασικούς με μαύρα καπάκια.

Ή κάνε μια επένδυση και πάρε δύο μαύρους hot-rails να έρθει στα ίσια της και η κιθάρα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξα το Pickguard σημαρα ετσι επειδη μου την βαρεσε και εβαλα το χρυσο με τους scn... Ενταξει δεν φενεται και ασχημο ετσι ... Τι να πω ? Τοσο κακη αισθητικη εχω ?

 

 

Καλύτερα όπως πριν δες εδώ αν και έχουν maple μανίκι που αλλάζει πολύ σημαντηκά την εικόνα,όπως επίσης και άλλα πράματα όως μαγνήτες knobs

 

54652d1354557011t-what-do-midnight-blue-strat-image-4073365422.jpg

 

28528d1318910462-black-strat-owners-club-blue-fractal-2.jpg

 

 

Αλλά όπως είπα και πριν μια πολύ καλή επιλογή είναι αυτή

 

fender%20stratocaster%20stndard%20mid%20blue%20upgrade%20pg%20%2011-20-07DSCN9025.jpg

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου