Προς το περιεχόμενο

Σας αρεσει αισθητικα η strat μου ? Ψηφιστε εχω δειλημα



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρηκα μια φωτο ενος τυπου που εχει περιπου την ιδια αισθητικη με εμενα...  ;D ;D

 

Απλα εχει ολους τους μαγνητες μαυρους και τα pots... Τι λετε να δοκιμασω να αλλαξω καπακια  στους μαγνητες ?

 

http://www.sheltonsguitars.com/Fender/fender-strat-std-mid-blue.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βρηκα μια φωτο ενος τυπου που εχει περιπου την ιδια αισθητικη με εμενα...  ;D ;D

 

Απλα εχει ολους τους μαγνητες μαυρους και τα pots... Τι λετε να δοκιμασω να αλλαξω καπακια  στους μαγνητες ?

 

http://www.sheltonsguitars.com/Fender/fender-strat-std-mid-blue.html

Καλή ιδέα και αν δε σου αρέσει μετά βάζεις λευκό ή κρεμ ή μιντ γκριν πικγκαρντ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα είπανε και οι προηγούμενοι, θα στα πω και εγω:

 

H S S.     χωρίς συζήτηση/διαλογο. Ετσι είναι και αν γουστάρεις   ;D

 

Αισθητικά? Maple ταστιέρα και μετα ότι και να κάνεις θα είσαι μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα μια φωτο ενος τυπου που εχει περιπου την ιδια αισθητικη με εμενα...  ;D ;D

 

Απλα εχει ολους τους μαγνητες μαυρους και τα pots... Τι λετε να δοκιμασω να αλλαξω καπακια  στους μαγνητες ?

 

http://www.sheltonsguitars.com/Fender/fender-strat-std-mid-blue.html

nice  ;) !Είδες άμα την στολίσεις και συ λίγο την γυναίκα ...τι να τις κάνεις τις πιτσιρίκες!!

ΚΟΥΚΛΑ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα είπανε και οι προηγούμενοι, θα στα πω και εγω:

 

H S S.     χωρίς συζήτηση/διαλογο. Ετσι είναι και αν γουστάρεις   ;D

 

Αισθητικά? Maple ταστιέρα και μετα ότι και να κάνεις θα είσαι μέσα

 

Ενταξει ρε chris , αν ειναι να αλλαξω και ταστιερα τοτε να την αλλαξω γενικως... Κριμα... Αφου ετσι βγηκε , ετσι θα την αφησω... Απλα οκ πριν μπω σε εξοδα με αλλαγες ξανα μανα pickguard και αλλαγες μαγνητων , θα αλλαξω για αρχη τα καπακια και μετα , βλεπουμε... Αν δεν πετυχει και αυτο , τοτε θα την κανω με ασπρο και τερμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρη δεν χρειαζεται να απογοητευεσαι,για αυτο υπαρχουν οι φιλοι αλλωστε.

Αντι να την βλεπεις την κιθαρα και να χαλιεσαι,μπορεις απλα να την πουλησεις -εναντι ενος συμβολικου ποσου- σε οποιον ποσταρει ακριβως αυτο το δευτερολεπτο και να σε απαλλαξει απο το βαρος! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ρε chris , αν ειναι να αλλαξω και ταστιερα τοτε να την αλλαξω γενικως... Κριμα... Αφου ετσι βγηκε , ετσι θα την αφησω... Απλα οκ πριν μπω σε εξοδα με αλλαγες ξανα μανα pickguard και αλλαγες μαγνητων , θα αλλαξω για αρχη τα καπακια και μετα , βλεπουμε... Αν δεν πετυχει και αυτο , τοτε θα την κανω με ασπρο και τερμα...

 

Δεν νομίζω Άρη  :)

Βρίσκεις μπρατσάκι maple για Strat ΥΠΈΡΟΧΟ αν ψαχτεις λιγάκι...

 

Αυτη τη στιγμή που μιλάμε οι 6 απο τις 8 κιθάρες (κρίση) που βρίσκονται σπίτι μου και παίζω είναι HSS SuperStrats με maple και Floyd ...άρα ΔΕΝ είναι η να ρωτάς τον κολλημένο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ρε chris , αν ειναι να αλλαξω και ταστιερα τοτε να την αλλαξω γενικως... Κριμα... Αφου ετσι βγηκε , ετσι θα την αφησω... Απλα οκ πριν μπω σε εξοδα με αλλαγες ξανα μανα pickguard και αλλαγες μαγνητων , θα αλλαξω για αρχη τα καπακια και μετα , βλεπουμε... Αν δεν πετυχει και αυτο , τοτε θα την κανω με ασπρο και τερμα...

 

Βρε την ταστιερα μην την αλλαξεις και μπεις σε φασαριες το καταλαβαινω...αυτο που σου λεει ομως ειναι γεγονος.Τσεκαρε πχ οτι strat ξερεις με maple ταστιερα και λευκο pickquard.Αν υπαρχουν αυτα τα δυο οτι χρωμα και να ειναι το σωμα θα δεις οτι παντα η κιθαρα θα δειχνει αψογα.Ακομα και ροζ :P να ειναι το σωμα Η κιθαρα φαινεται γαμαουα.Εβλεπα μια suhr λιγο πριν στο νετ που γαμ..σε σε εμφανιση παροτι..ροζ γιατι ειχε αυτα τα δυο στοιχεια...maple και λευκα πλαστικα μερη.Σαν την κοκα κολα ενα πραγμα...παει με ολα 8).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη ψηφίζω κι εγώ μαύρα καπάκια σε μαγνήτες, ποτενσιόμετρα και επιλογέα. Κούκλα θα είναι.  8)

 

Tι να πω ολα δυσκολα με εμενα... Απο οτι κανω ενα ψαξιμο τωρα παρατηρω οτι καπακια για τους noiseless που εχω ειναι δυσκολο να βρω η θα πρεπει να τα πληρωσω 5 ευρω το ενα χωρις μεταφορικα... Εχετε κατα κανενα καλο σαιτ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου