Προς το περιεχόμενο

Για να ξέρετε πως εμφανίζονται οι διαφημίσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως θα σας πω το εξης.

Ειναι πολυ ασχημο να εισαι μελος μιας κοινοτητας να εχεις μια α συμπεριφορα εντος αυτης, η συμπεριφορά σου να χαρακτηριζεται ως β (εστω κι αν εσυ ο ιδιος νομιζεις ακομα οτι ειναι α και οχι β) και να μην ξερεις τι να κάνεις.

Ειναι στραβα ο γιαλός ή εσυ στραβα αρμενιζεις?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
17 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Παντως θα σας πω το εξης.

Ειναι πολυ ασχημο να εισαι μελος μιας κοινοτητας να εχεις μια α συμπεριφορα εντος αυτης, η συμπεριφορά σου να χαρακτηριζεται ως β (εστω κι αν εσυ ο ιδιος νομιζεις ακομα οτι ειναι α και οχι β) και να μην ξερεις τι να κάνεις.

Ειναι στραβα ο γιαλός ή εσυ στραβα αρμενιζεις?

Θες όντως απάντηση ή είναι ρητορικό το ερώτημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μας έχει ζητηθεί, σαν φιλοξενούμενοι που είμαστε στο forum, ανεξαρτήτως προσφοράς του καθενός, να μην χρησιμοποιούμε adblock για να βοηθήσουμε στην επιβίωσή του.

Σεβαστό και το τηρώ.

Απ'τη στιγμή που ο ίδιος ο ιδιοκτήτης δεν επενέβη κατά του @dimsonic για τη συγκεκριμένη άποψή του και δεν υπάρχει και στον κανονισμό σαν προϋπόθεση (ή σαν υποχρέωση) για τη συμμετοχή στο forum, δεν βρίσκω κάποιο λόγο να στοχοποιείται ο Dim.

 

Αυτά, για όποιον ενδιαφέρεται, από κάποιον με τη μικρότερη δυνατή προσφορά στην παρέα. 

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αμα κλείσει ποτέ το noiz δεν νομίζω να θέλω να ζω μετά. Τα βαρέθηκα ολα τα άλλα. Ξυπνάω το πρωί, μπαίνω και βλέπω ότι υπάρχει και παίρνω κουράγιο να συνεχίσω να βγάλω τη μέρα. 

 Το noiz είναι θρησκεία, είναι τρόπος ζωής, είναι ο τόπος του μουσικού, είναι απαραίτητο, αναντικαταατατο και τίποτε άλλο δεν μπορεί να θεωρηθεί ως υποκατάστατο.

Καντε ένα πείραμα όλοι από τον πιο φανατικό μέχρι τον πιο επικριτη. Μην μπείτε στη σελίδα για έναν μήνα. 

 Δεν θα αντέξετε, θα αρχίσετε να δυσφορείτε, να αισθάνεστε άβολα, άρρωστα και σύντομα θα ξαναμπείτε να δείτε και μόνο τότε θα βρείτε γιατρειά. 

 Το noiz αλλάζει ιδιοκτήτη τυπικά, αυτό γίνεται. 

 Το noiz όμως δεν μπορεί να αλλάξει ουσιαστικά ιδιοκτήτη γιατι ιδιοκτήτης του είναι και θα είναι ο @Yannis MethenitisMethenitisMethenitisMethenitis

Ο ακούραστος ΗΓΕΤΗΣ μας ο μεγαλοπρεπης, είναι θρησκεία το noiz, καθεστώς και ανάγκη,. 

 Χωρίς noiz ο μουσικός ζει, αλλα δεν ζει καλά 😄, μην το ψάχνεστε,μην το αρνείστε, οσοι διαβάζετε αυτές τις γραμμές είστε noiz. 

 Τα άλλα τα επιμέρους, κάποια προσωπικά θέλω, κάποιες διαφωνίες είναι λεπτομέρειες. 

 

 Εγω αποχωρώ. Δεν θα συμμετέχω άλλο, πηρα θέση, γειά σας Χαχαχαχαχαχαχα 😄😄😄😄😄😂😂😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν είναι η ώρα του απογευματινού καφέ, Παρασκεύη, έκλεισα το γραφείο και αποσύρθηκα στον πύργο.

Οπότε ηρθε η μεγάλη ώρα , που όλοι περιμένατε ......να τοποθετηθώ.😁

 

1ον Συμφωνώ με @Yannis Methenitis στο σκέλος των εσόδων του site από τις διαφημίσεις , οπότε αν όντως νοιαζόμαστε για τον χώρο , όσοι νοιάζονται, τουλάχιστον δεν διατυμπανίζουν ότι χρησιμοποιούν αντ μλποκ - ούτε φυσικά το διαφημίζουν (άρα συμφωνώ και με την τοποθέτηση του @manosx στο σκέλος αυτό).

 

2ον Διαφωνώ με @Yannis Methenitis  στο ότι για να γράψει κάποιος με ενδιαφέρον πρέπει να έχει πάει σε ΙΕΚ (μάλλον Γιάννη μου δεν ξέρεις καλά το επίπεδο των ΙΕΚ , μετα βίας οι μισοί των σπουδαστών  ξέρουν ανάγνωση), ή ακόμα και σε κάποια σχολή.....η ακόμα-ακόμα σε Πανεπιστήμιο σχετικό .  Εχω φίλο καθηγητή οικονομικών που δεν ξέρει να κάνει μόνος του τη Φορολογική του Δήλωση (και δεν είναι και καμία δύσκολη, ΔΥ είναι 😝) , και έχω δικάσει ν φορές (είτε ως ομόδικος ή ώς αντίδικος ) με καθηγητάδες πανεπιστημίου και απλά γελούσα που αυτοί πληρώθηκαν τα διπλάσια από εμένα (και μαγκιά τους δηλαδή).

Το να γράφει κάποιος καλά ουδεμία σχέση έχει με τις εξειδικευμένες σπουδές επ ΄αυτού , γιατί στο φινάλε ο μόνος που πληρωνεται να γράφει, αν το πάμε έτσι , είμαι εγώ. 😁

Το ότι έγινε και αυτό εμπόριο "σχολή αρθρογράφων" εδράζεται  στο γενικότερο πλαίσιο της εμπορευματοποίησης της γνώσης και του "πουλάμε πτυχία παντός τύπου", πολύ καλά κάνουν .....αλλά μην δουλευόμαστε και μεταξύ μας.

 

3ον Συμφωνώ με τον @dimsonic  ότι το ύφος του Γιάννη ήταν οξύ απέναντι του, και μολονότι διευκρίνισε ότι το γράφει σαν απλό μέλος, είμαι σίγουρος ότι ως admin ο Γιάννης , δεν θα το επέτρεπε αυτό .

 

4ον Διαφωνώ με @dimsonic στον βαθμό  που αυτό το "οξύ" υφος του Γιάννη τον ενόχλησε τόσο. Πιστεύω ότι ο Δημήτριος από την πολύ συμμετοχή του στο Noiz έχει πάθει ιδρυματοποίηση και σε αυτόν τον τεχνητό μικρόκοσμο που δημιούργησε δίνει πολύ μεγαλύτερη σημασία σε πράγματα , που στην πραγματικότητα δεν θα τον άγγιζαν καν.

 

Το ότι διαφωνώ και συμφωνώ ισόποσα και με τους δύο, δεν είναι η τακτική των ίσων αποστάσεων, αλλά πραγματικότητα......και μην με ζορίζετε και πολύ γιατι θα φύγω.

 

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Καντε ένα πείραμα όλοι. Μην γράψετε τίποτα για τελεκάστερ για έναν μήνα. 

Δεν θα αντέξετε, θα αρχίσετε να δυσφορείτε, να αισθάνεστε άβολα, άρρωστα και σύντομα θα ξαναγράψετε και μόνο τότε θα βρείτε γιατρειά. 

 

 

Corrected.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Σημειώνω ότι ο yameth έγραψε την άποψή του στον dim κλείνοντας με το παρακάτω 
 

6 ώρες πριν, Yannis Methenitis είπε


… Με όλο τον σεβασμό.


2. Υποβάλλω την έντονη διαμαρτυρία μου στη νέα ιδιοκτησία του noiz, γιατί ενώ τα υπόλοιπα μέλη παίρνουν ads για “κορίτσια”, εγώ παίρνω διαφημίσεις για supermarkets 

 

IMG_0418.thumb.png.edcf41d917896facfa62c94f79b8ecaf.png
 

3. κατά τα λοιπά, συμφωνώ με τον @gkourmoul1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Corrected.

Οχι, είναι όπως τα είπα.  😡

 

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LK είπε

έχει πάθει ιδρυματοποίηση ....

 

Επειδής δεν είμαι σπουδαγμένος δεν το ήξερα και το γούγλαρα.

 

"Η ιδρυματοποίηση είναι η διαδικασία κατά την οποία ο κάθε άνθρωπος που εισέρχεται σε κάποιο ίδρυμα (φυλακή, αναμορφωτήριο, ψυχιατρείο) προσαρμόζεται με βάση το ίδρυμα και τις ανάγκες που παρέρχονται με αυτό υιοθετώντας τις αξίες και τα μοτίβα συμπεριφοράς που προβάλλονται από το ίδρυμα."

 

Πώς δηλαδή έχει πάθει ιδρυματοποίηση, αφού βάνει adblocker που το ίδρυμα του λέει να μην βάνει ασούμε?

  • Like 1
  • Μπερδεύτηκα 1
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου