Προς το περιεχόμενο

Prog Είδηση (όχι αστεία)


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε συ, εδω ειναι που ο περισσοτερος κοσμος παρεξηγει. Χιουμοριστικα και οχι με στομφο εγραψα οτι εγραψα. αυτο αλλωστε ειναι και το χιουμορ ολων μας σαν μελη της μπαντας. αυτα βεβαια γινονται οταν δεν γνωριζεις καποιον, εστω και ιντερνετικα.

 

Οκ το δέχομαι αυτό, είναι συνηθισμένη παρεξήγηση αν όντως ήταν χιουμοριστικό, εκείνη την ώρα είδα ένα διπλό σπαμ με περιεχόμενο που μου φάνηκε ατυχές. Σορρυ επομένως από μέρους μου. Ίσως είναι οι ώρες τέτοιες :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οκ το δέχομαι αυτό, είναι συνηθισμένη παρεξήγηση αν όντως ήταν χιουμοριστικό, εκείνη την ώρα είδα ένα διπλό σπαμ με περιεχόμενο που μου φάνηκε ατυχές. Σορρυ επομένως από μέρους μου. Ίσως είναι οι ώρες τέτοιες :)

 

πολη φασαρια λοιπον καναμε για το τιποτα και ο sever τετοια ωρα χτυπαει και κοκκινα μιας και ειμαστε ολοι νυχτοπουλια, ανεργοι κλπ κλπ  ;D

περα απο την πλακα ομως, θα ηθελα να μαθω αλλες prog ROCK μπαντες. απο μεταλ ειμαστε reserve και αλλοι τοσοι στο περιμενε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεστορα, περιελαβε μας σε παρακαλω  ;)

α! νομιζα οτι ο νεστορας θα μας περιλαβει σε φαση οτι ακουει προγκ οποτε θα κανει κριτικη!!! δεν τον σκεφτηκα σαν μοντ

 

Νέστορα είσαι ΘΡΥΛΟΣ! :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσογειακο ταπεραμεντο! πρωτα υψωνουμε τονους κ μετα διευκρινιζουμε τι λεγαμε!!

Κ οπως λενε κ οι αγαπημενοι μου σποκς μπιαρντ "at the end of the day, is what you do, not what you say...."

 

btw ωραια δουλεια με το σαιτ σου AuditoryDriving  :)

κατεβαζω κ τον δισκο τωρα  :)

Everybody lies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα παιζετε παιδια, μου αρεσε αρκετα εως πολυ!

Η πιο "γνωστη" εγχωρια μπαντα που παιζει προγκ ΡΟΚ, ειναι βεβαιως οι CICCADA. Προσεγγιστε τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα! τους εχουμε προσεγγισει τουσ ciccada.

απλα ο el local εχει πολυ συγκεκριμενα στο κεφαλι του τι ειναι το προγκ ροκ, οποτε γιαυτο λεει οτι ειμαστε μοναδικοι. κ επισης ειναι ενα πικρο αστειο γιατι οπως λεω σε αλλο ποστ, δεν βρισκουμε (στη θεσσαλονικη) μια μπαντα ιδιου υφους.

 

οι ciccada ειναι γνωστοι, βεβαια, απλα εχουν εντονο το φολκ στοιχειο κ ειναι πιο 70's ο ηχος τους. δυστυχως, ειναι δυσκολο να ερθουν στη θεσσαλονικη για λαιβ (ειναι κ 7 ατομα) οικονομικα μιλωντας γιατι γενικα εδω, δεν πληρωνουν τα μαγαζια.

οποτε σιγουρα θα διαφημισουμε κ εδω το event οταν κανονισουμε να κατεβουμε εμεις αθηνα να τους συναντησουμε on stage!  ;)

Everybody lies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέστορα είσαι ΘΡΥΛΟΣ! :D

Του Καντέρμπουρι; στα παιδιά δεν αρέσει ή σκηνή όμως. Η ταινία σας άρεσε;

Παιδιά έχετε κάνει δουλιά (τουλάχιστον σ' αυτό που άκουσα), μόνο που τα τόσα θέματα, time signatures κλπ. κάνουν το κομμάτι σας μη εύκολα παρακολουθήσιμο. Πάντα μου άρεσε μια πολύ ισχυρή μελωδική γραμμή και λιγότερες σαλτσαδούρες παρά το αντίθετο. Το ότι ασχολείστε με κάτι τέτοιο σας κάνει ξεχωριστούς, αλλά θα πρέπει να βρείτε και ακροατήριο. Θυμάμαι παλαιότερα τη περίπτωση των Zoolixo που πήγαν άπατοι (τους είχα δει και live), μόνο που αυτοί 'παίζαν καλύτερα και είχαν λιγότερη σαλτσαδούρα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλοι παιχτες ,εχετε δουλεψει πολυ και φαινεται αλλα...δυστυχως το prog rock εδω στην χωρα της φαιδρας πορτοκαλεας παει συνηθως απατο (οπως ειπε και ο αρχηγος  8))

Δυο τρια ακομα γκρουπς υπαρχουν; υπηρχαν ; δεν ξερω τι γινεται ακριβως .

Τα κομματια σας θελουν εκπαιδευμενα αυτια στο ειδος.Συνεχιστε οσο μπορειτε  παιδια καλο στην μπαντα θα κανετε και στις ψυχες σας .!!!!!!!!!!!!!Καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομματια σας θελουν εκπαιδευμενα αυτια στο ειδος.

Διαφωνώ κάθετα Πέρυ μου! Θέλουν ανοιχτά αυτιά (όχι απαραίτητα εκπαιδευμένα) και μυαλό, αλλά και ανάλογη διάθεση με αίσθηση του χιούμορ (πολύ σοβαρά πράγματα και πολύ αστεία, έχουν πολλές φορές μικρή διαφορά μεταξύ τους), και συμμετοχή του ακροατή στα μουσικο-θεατρικά (όπως κατάλαβα το κάνετε παιδιά) δρώμενα.

 

Αν καταφέρετε να κάνετε τον ακροατή να συμμετέχει, το κερδίσατε το παιχνίδι πριν καν αρχίσει (το ύφος σας θέλει επικοινωνία και παιχνίδι με το κοινό).

 

Αν από την άλλη μεριά το παίζετε αφ' υψηλού (εμείς παίζουμε κι εσείς ακούτε, θεωρώντας δεδομένη την εξέλιξη της συνεύρεσης με τον κόσμο) τότε είναι πιο δύσκολα τα πράγματα.

Ισως αν είσασταν οι Camel, και πάλι ίσως!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου