Προς το περιεχόμενο

Αγορά Ηλεκτρικής Κιθάρας


Ilias83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, καλημέρα σε όλους!

 

πραγματικά αγνοούσα την ύπαρξη του noiz μέχρι τώρα, και είμαι χαρούμενος που σας βρήκα?

 

Κι εγώ βρίσκομαι σε φάση αλλαγής κιθάρας, και πουλάω αυτές που έχω. Έχω βάλει στο μάτι μια highway hss, αλλά αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι η μεγάλη διαφορά τιμής ανάμεσα στη γερμανία και εδώ? μιλάμε για 200?

 

Και αναρωτιέμαι? μήπως παίζει και τίποτα άλλο;

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά' date=' καλημέρα σε όλους!

 

πραγματικά αγνοούσα την ύπαρξη του noiz μέχρι τώρα, και είμαι χαρούμενος που σας βρήκα?

 

Κι εγώ βρίσκομαι σε φάση αλλαγής κιθάρας, και πουλάω αυτές που έχω. Έχω βάλει στο μάτι μια highway hss, αλλά αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι η μεγάλη διαφορά τιμής ανάμεσα στη γερμανία και εδώ? μιλάμε για 200?

 

Και αναρωτιέμαι? μήπως παίζει και τίποτα άλλο;[/quote']

 

Καλως ήρθες στην παρέα του Noiz!! 8)

 

Τίποτε άλλο δε παίζει... :wink: Βουρ για Γερμανία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol! Μάλλον έχεις δίκιο καθως δε μπορώ να ισχυριστώ ότι τους είδα' date=' απλά "ψάρεψα" κάτι φωτογραφίες απ' το δίκτυο. Αν έχει κανείς περισσότερες πληροφορίες για το τι έχει κάνει ο Bellamy ακριβως στην κιθάρα του ας ανοίξει ένα νέο θέμα να το κουβεντιάσουμε εκεί.

 

Sorry :oops: :oops: :oops: κι από μένα για την off-topic απάντηση στην off-topic παρατήρηση-διόρθωση. :)[/quote']

 

Κάπου είχα διαβάσει ένα άρθρο/συνέντευξη για την κιθάρα του Bellamy, θα κοιτάξω να το ξαναβρω και να ενημερώσω. Πάντως ο ήχος του μου αρέσει πάρα πολύ, έχει αρκετά προσωπικό χρώμα (τίγκα στο εφέ βέβαια :)).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτε άλλο δε παίζει... :wink: Βουρ για Γερμανία!

 

Ρωτάω, γιατί από τον γνωστό γερμανό :) έχω πάρει αρκετά, αλλά όχι κιθάρες. Λες να χρειαστεί να την πάω για setup μόλις την πάρω;

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτε άλλο δε παίζει... :wink: Βουρ για Γερμανία!

 

Ρωτάω' date=' γιατί από τον γνωστό γερμανό :) έχω πάρει αρκετά, αλλά όχι κιθάρες. Λες να χρειαστεί να την πάω για setup μόλις την πάρω;[/quote']

 

 

 

¶φοβα πάρε από εκεί. Την τελευταία φορά που πήρα ηλ. κιθάρα την αγόρασα από τον Θωμά, και σε πληροφορώ ότι το setup της ήταν άψογο. (Την εξέτασα με μπούσουλα τις οδηγίες του Superfunk στο σχετικό του άρθρο.) Μαζί με την εγγύηση ήρθε και ένα χαρτί με τις ρυθμίσεις και ελέγχους που κάνει η εν λόγω εταιρία πριν την παραδώσει στον πελάτη (είκοσι πέντε σημεία αν θυμάμαι καλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶φοβα πάρε από εκεί. Την τελευταία φορά που πήρα ηλ. κιθάρα την αγόρασα από τον Θωμά' date=' και σε πληροφορώ ότι το setup της ήταν άψογο. (Την εξέτασα με μπούσουλα τις οδηγίες του Superfunk στο σχετικό του άρθρο.) Μαζί με την εγγύηση ήρθε και ένα χαρτί με τις [b']ρυθμίσεις και ελέγχους που κάνει η εν λόγω εταιρία [/b]πριν την παραδώσει στον πελάτη (είκοσι πέντε σημεία αν θυμάμαι καλά)

 

Μπα? Κάνουν set up στις κιθάρες πριν τις στείλουν????????? Σίγουρα?

Είχε κι άλλος τέτοια εμπειρία?? Περίεργο μου ακούγεται.

Αν είναι έτσι , μπράβο τους!!!!

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα τους στείλω ένα μέιλ πρώτα... πάντως τους θεωρώ πολύ καλούς και αξιόπιστους, μια και έχω πάρει από εκεί σχεδόν τα πάντα για το στούντιο (εκτός από το mac!) :)

(να δω αν την έχουν και σε άλλα χρώματα εκτός μαύρου....)

 

Θενξ για όλα! :) :)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol! Μάλλον έχεις δίκιο καθως δε μπορώ να ισχυριστώ ότι τους είδα' date=' απλά "ψάρεψα" κάτι φωτογραφίες απ' το δίκτυο. Αν έχει κανείς περισσότερες πληροφορίες για το τι έχει κάνει ο Bellamy ακριβως στην κιθάρα του ας ανοίξει ένα νέο θέμα να το κουβεντιάσουμε εκεί.

 

Sorry :oops: :oops: :oops: κι από μένα για την off-topic απάντηση στην off-topic παρατήρηση-διόρθωση. :)[/quote']

 

Κάπου είχα διαβάσει ένα άρθρο/συνέντευξη για την κιθάρα του Bellamy, θα κοιτάξω να το ξαναβρω και να ενημερώσω. Πάντως ο ήχος του μου αρέσει πάρα πολύ, έχει αρκετά προσωπικό χρώμα (τίγκα στο εφέ βέβαια :)).

 

καποιες απο τις κιθαρες του Bellamy εχουν ενσωματομενο το Z.Vex Fuzz Factory :wink:

 

 

 

http://musegear.fobbedoff.net/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶φοβα πάρε από εκεί. Την τελευταία φορά που πήρα ηλ. κιθάρα την αγόρασα από τον Θωμά' date=' και σε πληροφορώ ότι το setup της ήταν άψογο. (Την εξέτασα με μπούσουλα τις οδηγίες του Superfunk στο σχετικό του άρθρο.) Μαζί με την εγγύηση ήρθε και ένα χαρτί με τις [b']ρυθμίσεις και ελέγχους που κάνει η εν λόγω εταιρία [/b]πριν την παραδώσει στον πελάτη (είκοσι πέντε σημεία αν θυμάμαι καλά)

 

Μπα? Κάνουν set up στις κιθάρες πριν τις στείλουν????????? Σίγουρα?

Είχε κι άλλος τέτοια εμπειρία?? Περίεργο μου ακούγεται.

Αν είναι έτσι , μπράβο τους!!!!

 

Ναι είναι σίγουρο, αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που αν και υπήρχε στο stock το συγκεκριμένο μοντέλο άργησε λίγο η αποστολή της παραγγελίας για να περάσει πρώτα από το τμήμα servis για setup η κιθάρα.

Επειδή με ενδιέφερε ιδιαίτερα αυτό το σημείο όταν την παρήγγειλα, και σε σχετική ερώτηση στον Γιώργο, μου είχε επισημάνει ότι οι κιθάρες αργούνε λίγο ακριβώς για αυτόν τον λόγο.

 

http://www.thomann.de/gr/compinfo_tour_11.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ studiom13, ευχαριστώ.

Ένας λόγος παραπάνω (και ίσως ο σημαντικότερος) για να ψωνίσει κανείς από εκεί!

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου