Προς το περιεχόμενο

Guitar notes samples σε wav ή mp3


antonisg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα πλαίσια της ανακίνησης των προγραμματιστικών μου ικανοτήτων και της μουσικής μου αυτοεκπαίδευσης, ψάχνω να βρώ σε wav ή mp3 μορφή κλιπς με τις νότες της ηλεκτρικής κιθάρας.

Εάν υπάρχει κάποια ΔΩΡΕΑΝ πηγή θα σας ήμουν υπόχρεος εάν μου την επιδεικνύατε, διότι δεν βρήκα κάτι με μια μάλλον πρόχειρη αναζήτηση στον γοούγλη που έκανα.

 

Θενκ γιου!

 

threadender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Google "free guitar samples" και θα βρεις αρκετα.

Κιθαριστας; αν ναι γιατι δεν σαμπλαρεις μονος σου;

Η απολυτη ικανοποιηση οτι φτιαχνεις εναν δικο σου κιθαροηχο

απο το μηδεν  :)

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πλαίσια της ανακίνησης των προγραμματιστικών μου ικανοτήτων και της μουσικής μου αυτοεκπαίδευσης, ψάχνω να βρώ σε wav ή mp3 μορφή κλιπς με τις νότες της ηλεκτρικής κιθάρας.

Εάν υπάρχει κάποια ΔΩΡΕΑΝ πηγή θα σας ήμουν υπόχρεος εάν μου την επιδεικνύατε, διότι δεν βρήκα κάτι με μια μάλλον πρόχειρη αναζήτηση στον γοούγλη που έκανα.

 

Θενκ γιου!

 

 

Aν καταλαβα καλα δεν θες samplariσμενα ετοιμα riffakia αλλα τις νοτες της ηλεκτρικής ηχογραφημενες ωστε να τις χρησιμοποιεις με ενα midi controller σαν κανονικο virtual οργανο.Τσεκαρε μια εταιρεια που πουλαει ακριβως αυτο αλλα εχει και δωρεαν εκδοσεις που μπορεις να δοκιμασεις.

 

Με λιγα λογια εχει samplarei clean τις νοτες μιας κιθαρας και τους εχει ενσωματωσει σε ενα vst instrument που το φορτωνεις σε ενα sampler πχ Kontakt 4.Απο κει και περα αν εχεις και software τυπου guitar rig μπορεις να τα κανεις να ακουγονται οπως θες.Βεβαια για ολες τις δυνατοτητες θες την paid version πιστευω ομως πως μπορεις να κανεις πολλα πραγματα και με την δωρεαν.

Εδω ειναι η free εκδοση για ηλεκτρική http://www.pettinhouse.com/html/dg_lite.html αλλα ψαξε και το υπολοιπο site εχει πολλα καλουδια σε μορφη instruments ;)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Google "free guitar samples" και θα βρεις αρκετα.

Κιθαριστας; αν ναι γιατι δεν σαμπλαρεις μονος σου;

Η απολυτη ικανοποιηση οτι φτιαχνεις εναν δικο σου κιθαροηχο

απο το μηδεν  :)

 

Υπάρχουν της Παναγιάς τα μάτια από διάφορα riff samples ή/και chords, αλλά το απλό που ζητάω, δηλαδή μια απλή ηχογράφηση των νοτών της κιθάρας, δεν το βρίσκω πουθενά. Κατα τα άλλα:

Δεν υπάρχει ο εξοπλισμός για μια αξιοπρεπή ηχογράφηση  :-\

 

Aν καταλαβα καλα δεν θες samplariσμενα riffakia αλλα τις νοτες της ηλεκτρικής ηχογραφημενες ωστε να τις χρησιμοποιεις με ενα midi controller σαν κανονικο virtual οργανο.

 

Όχι. ;D ;D ;D

Θέλω απλά τις νότες ηχογραφημένες για να κάνω μια html5 εφαρμογή μουσικής εκπαίδευσης για προσωπική χρήση. (Και εάν είναι επαρκώς ανεκτή θα βγεί στο κοινό  ;D )

Θα το τσεκάρω το λινκάκι φίλε Dreamdancer!

 

threadender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν της Παναγιάς τα μάτια από διάφορα riff samples ή/και chords, αλλά το απλό που ζητάω, δηλαδή μια απλή ηχογράφηση των νοτών της κιθάρας, δεν το βρίσκω πουθενά. Κατα τα άλλα:

Δεν υπάρχει ο εξοπλισμός για μια αξιοπρεπή ηχογράφηση  :-\

 

Όχι. ;D ;D ;D

Θέλω απλά τις νότες ηχογραφημένες για να κάνω μια html5 εφαρμογή μουσικής εκπαίδευσης για προσωπική χρήση. (Και εάν είναι επαρκώς ανεκτή θα βγεί στο κοινό  ;D )

Θα το τσεκάρω το λινκάκι φίλε Dreamdancer!

 

 

A καταλαβα θες να κανεις δικα σου τεστακια στυλ quiz και θες τα audio files για ερωτησεις η απαντησεις η τελος παντων κατι παρομοιο.Με μια γρηγορη ματια που εριξα παντως και επειδη το εχω κατεβασει το Direct guitar οι νοτες υπαρχουν σε μορφη wav μεσα οποτε μπορεις να το κατεβασεις και απλα να παρεις τα ηχογραφημενα  wav που σε ενδιαφερουν αν και στην συγκεκριμενη περιπτωση οπως ειπε και ο φιλος παραπανω κανεις δικα σου samples και τελειωνεις.Οπως και να εχει καλη επιτυχια 8)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A καταλαβα θες να κανεις δικα σου τεστακια στυλ quiz και θες τα audio files για ερωτησεις η απαντησεις η τελος παντων κατι παρομοιο.

 

Ακριβώς αυτό! Και ότι άλλο προκύψει...  ;)

Θα προσπαθήσω και ότι βγεί!!!

threadender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου