Προς το περιεχόμενο

Το ίδιο vst σε πολλά κανάλια.


ierissiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να κάνω μία ερώτη .Για παράδειγμα έχω 2 κανάλια κιθάρας στο cubase και θέλω να βάλω ήχους απο το amplitube και στα 2.Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να ανοιξω μία φορά μόνο το amplitube και απο εκεί να στείλω και στα 2 κανάλια τα εφέ ή πρέπει να φορτώσω ξεχωριστά το amplitube σε κάθε κανάλι?Θέλω να το κάνω για να γλυτώσω μνήμη και επεξεργαστή ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω την ισχύ του υπολογιστή για άλλες λειτουργείες του project. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να βαλεις ξεχωριστά εφε στο καθενα, τοτε αυτό γίνεται μονο αν το plugin εχει πανω απο 1 εισοδους και εξοδους.

 

Αν θελεις τον ίδιο ήχο, τοτε βαζεις το plugin σε ενα master track και απο τα καναλια της καθε κιθαρας, ορίζεις το send. Ποσο δηλαδη θα επηρεαζεται απο το εφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαχνεις ενα stereo bus & απλα στελνεις εκει τα 2 καναλια της κιθαρας ,παναρισμενα οπως γουσταρεις,μετα βαζεις το amplitube μονο στο stereo bus,φυσικα ρουταρεις την εξοδο του bus στο final stereo master bus

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις.Αυτη τη στιγμή δεν έχω μπροστά μου το cubase αλλά θα διαβάσω τις συμβουλές σας ξανά αργοτερα και θα δοκιμάσω.

Αν βρώ ζόρια θα επανέλθω ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ το κατάλαβα.Αλλά όταν για παράδειγμα θέλω να ανοίξω το amplitube μόνο μία φορά αλλά να στείλω διαφορετικούς ήχους στα 2 κανάλια απο τις κιθάρες,με ποιό τρόπο το κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα plug in = ενας ηχος

εκτος εαν εχεις καποιο controller για να αλλαζεις.

πες τι ακριβως θελεις να κανεις.

εχεις δυο κιθαρες και θελεις δυο ηχους ή μια κιθαρα και θελεις δυο ηχους?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω 2 ξεχωριστά κανάλια κιθάρας με διαφορετικούς ήχους αλλά και οι 2 ήχοι είναι απο το ίδιο πρόγραμμα..(amplitube) .Θέλω να μάθω αν ανοίγωντας μία φορά το ampli μπορώ να έχω ξεχωριστους ήχους στα κανάλια και όχι τον ίδιο.Αυτο.Νομίζω πιο λιανά δε μπορώ να το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω 2 ξεχωριστά κανάλια κιθάρας με διαφορετικούς ήχους αλλά και οι 2 ήχοι είναι απο το ίδιο πρόγραμμα..(amplitube) .Θέλω να μάθω αν ανοίγωντας μία φορά το ampli μπορώ να έχω ξεχωριστους ήχους στα κανάλια και όχι τον ίδιο.Αυτο.Νομίζω πιο λιανά δε μπορώ να το κάνω.

Όχι από όσο ξέρω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου