Προς το περιεχόμενο

Με σφυρίζει η κιθάρα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια  :(

 

Που να σας τα λέω. Ηχογραφησα ενα μερος ηλεκτρικής κιθαρας με ενα φίλο, και μετα ήρθα σπιτακι να το επεξεργαστω, και ειδα οτι σε αρκετα σημεία με σφυριζει  (feedback).

Ειδικα σε 2 σημεια αρκετα...

Η απειρία μου στην ηχογραφηση τα φταιει...

 

Δεν ειναι τραγικο δύσκολο να ξαναγραψουμε, αλλα δεν ειναι και ευκολο.

 

Οποτε, αν εχει κανεις καποια ιδεα, πως θα μπορουσε να συμμαζευτει το σφυριγμα, θα με διευκολυνε πολύ.

 

Επισυνάπτω το μερος που με σφυριξε το πισωτάισμα.

example_guitar.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να ΣΕ πω τωρα.... ;D

 

Αστο ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ...εμενα μου ακουγεται πολυ ωραια και μουσικό το feedback.

 

Να αφαιρεθει    με editing δεν γινεται γιατι ΣΕ εχει σφυριξει στο ιδιο σημειο και τις 2 φορες οποτε δεν μπορει καποιος να κοψει και να ραψει τα ...ασφυριχτα μερη.... ;D

 

Αλλοιως ξαναγραψε...το σφυριγμα δεν ειναι θορυβος ωστε να μπορεσει να αφαιρεθει με καποιο eq ή filter..  

 

Δεν ΜΕ λες...πως τα καταφερες να ΣΕ σφυριξει η κιθαρα και να μην το παρεις ειδηση?

 

ΣΕ ειχε μαγειρεψει σουτζουκακια το αμορε και ειχες ξεχαστει ? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με αρεσει για να το αφήσω :( και το υποψιαζομαι οτι δε συμμαζευεται, αλλα ειπα μηπως υπαρχει κανα θαυματουργο de-whistle-sizer.

 

Το πως δεν το πηρα ειδηση, ειναι μεγαλη κουβεντα και εμπλεκει ψυχολογια, μεταφυσική, κοινωνιολογία και αθλητικα ;D Το ξερω, ειμαι αδικαιολογητος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως το μετρίασες ThePilgrim :) Ευχαριστω που ασχοληθηκες. Το μερος αυτο, εχει και παρακατω, οποτε λεω να το κοψω απο κει. Αν δε μου αρεσει η επαναληψη του ιδιου τμηματος συνεχως, θα επανελθω.

 

Τι έκανες ακριβως? Προσπαθησα κι εγω με μια σειρα απο automations σε delay, compressor και volume και τα εκανα σκατα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα όλα τα φίλτρα και eq στο cool edit pro, αλλά δε γινόταν τίποτα, και μετά με ήρθε ιδέα να κάνω ένα custom multi-tap delay με high cutoff και το εφάρμοσα μόνο λίγο πριν το σημείο που σφυρίζει, και όχι στο ολόκληρο track, για να το περιορίσει!! Επίσης επειδή στις τελευταίες 2 επαναλήψεις σφύριζε πάρα πολύ, έκανα copy pase την πρώτη  :)

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδεα. :) Ευχαριστω πολυ. Οπως ειπα, αν δεν μου κατσουν οι επαναληψεις του ίδιου τμήματος, θα δοκιμασω και αυτη τη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σχεδον καλυφθει με την ιδεα του Νικου να κοψω κατι απο καποιο επομενο σημειο. Αν θες Μανωλη, για να μην παιδευεσαι, πες μου τι εκανες. Εργαλεια υπαρχουν, μυαλο ειναι που μου λειπει ;D

 

Ευχαριστώ παντως που ασχολείσαι κι εσυ, και ολοι σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου